+30 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów Blog Montaż fotelików
Wiosenne testy ADAC 2020 - znamy wyniki!

Wiosenne testy ADAC 2020 - znamy wyniki!

2020-05-26

Grupa 0-13 kg

maxi cosi coralNa wyniki testów w tej najniższej grupie wagowej czeka wielu rodziców. My jako specjaliści od wózków i fotelików samochodowych również dwa razy do roku z wielką niecierpliwością wyczekujemy czasu, kiedy ADAC ogłosi najnowsze wyniki. W najnowszych wynikach poznaliśmy ocenę fotelika Maxi Cosi CORAL, na którą czekaliśmy najbardziej. Fotel ten wyróżnia się swoją innowacyjnością. Został on skonstruowany tak, by na czas wyjścia z samochodu rodzice mogli wyjąć maluszka z fotelika wraz z wkładką, którą można wygodnie złapać w jedną rękę i w ten sposób przenosić maluszka do lekarza, czy w odwiedziny do rodziny. Ten nowoczesny fotelik zyskał w najnowszych testach maksymalną ocenę za bezpieczeństwo.

Grupa 0-18 kg

besafe izi twist b

W nieco starszej grupie, bo to foteliki z kategorii 0-18 kg, były testowane BeSafe iZi TWIST oraz iZi TWIST B. Oba to foteliki RWF z możliwością obrotu w kierunku drzwi, by rodzice z większą łatwością mogli włożyć dziecko do fotelika i wyjąć z niego. Również oba modele pozytywnie przeszły szwedzki test Plus, co już zasługuje na brawa. Jaka jest między nimi różnica? W iZi TWIST B znajduje się specjalna wkładka, dzięki której fotelik jest przystosowany dla dzieci już od 40 cm wzrostu. Oba foteliki zdobyły najwyższą notę za bezpieczeństwo, co zupełnie nas nie dziwi!

Foteliki 15-36 kg

cybex solution z i-fixW ostatniej grupie wagowej znalazły się trzy foteliki, które interesują nas najbardziej. Pierwsze z nich to Maxi Cosi Kore i Kore Pro. Oba foteliki mocuje się w samochodzie na pas bezpieczeństwa lub zaczepy Isofix, zawsze przodem do kierunku jazdy. Obie wersje fotelika są zgodne z europejską normą i-Size. Model KORE PRO to eleganckie przetłoczenia na tapicerce, które zwiększają walory estetyczne i wpływają na komfort dziecka, ale to nie jedyna różnica między fotelikami. Model PRO ma dodatkowe podświetlenie zapięcia pasów, dzięki czemu rodzice bez trudu mogą zapiąć pasy nawet wtedy, kiery w samochodzie nie ma wystarczającej ilości światła. Model KORE i KORE PRO uzyskały po cztery gwiazdki za bezpieczeństwo, jest się czym chwalić! Ostatnim modelem, który najbardziej nas interesował, był Cybex SOLUTION Z i-Fix z dodatkowym systemem ochrony bocznej i wieloma możliwościami regulacji, by dopasować go jak najlepiej do aktualnych potrzeb i obecnego wzrostu dziecka. W najnowszych testach ADAC uzyskał notę czterech gwiazdek.

 

Czy wyniki testów pokrywają się z Waszymi typami?

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Copyrights 2004-2020 BoboWózki
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.