+30 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Tradycja Baby Shower

Baby Shower - tradycja o coraz większej popularności

2020-07-31

Organizacja Baby Shower

Organizacja tego przyjęcia nie powinna stać po stronie przyszłej mamy, a wybranego gościa lub wszystkich gości. Kobiety mogą także skorzystać z usług specjalnych firm zajmujących się organizowanie tego typu imprez. Dzięki temu przyszła mama i uczestniczki przyjęcia nie muszą o nic się martwić. Taka firma zajmie się kompleksowym przygotowaniem, uwzględniając oczekiwania przyszłej mamy, menu, wystrój i miejsce, w którym odbędzie się impreza. Często specjaliści przygotowują również niespodzianki dla uczestniczek zabawy, a przede wszystkim dla przyszłej mamy. Jeśli goście nie chcą skorzystać z usług kogoś z zewnątrz, mogą zorganizować Baby Shower samodzielnie. Przeczytajcie nasz wpis, by zaczerpnąć kilku wskazówek z myślą o swoich dzieciach.

Miejsce przyjęcia

Baby Shower paniOd tego punktu warto zacząć rozmyślania nad przyjęciem. W pierwszej kolejności trzeba zdecydować, czy impreza odbędzie się na świeżym powietrzu, czy w miejscu zamkniętym. Latem warto skorzystać z możliwości przyjęcia na zewnątrz, trzeba jednak uwzględnić owady, będące w tym czasie zmorą i odpowiednio się przed nimi zabezpieczyć. Baby shower w miejscu zamkniętym można zorganizować w cichej i spokojnej kawiarni wynajętej do tego celu, w domu jednej z uczestniczek przyjęcia lub jakimś innym przyjaznym miejscu. Warto wcześniej zapytać przyszłej mamy o jej wyobrażenia i oczekiwania, by przyjęcie było cudowną przygodą i nie okazało się klapą.

Jedzenie najlepsze na zabawę

Babyshower owoce

Jedzenie i przekąski to niezwykle ważny aspekt każdej imprezy. Pod tym względem Baby Shower niczym się nie różni, jednak przygotowanie jedzenia wymaga większego zaangażowania. Dobrze ustalić menu z przyszłą mamą. Kobietom w ciąży niekiedy bardzo zmieniają się smaki, przestają lubić swoje ulubione do tej pory dania, a zaczynają uwielbiać te, na które wcześniej nie mogły patrzeć. U wielu kobiet występuje także cukrzyca ciążowa, która wprowadza sporo ograniczeń do menu ciężarnej. Warto więc ten temat omówić dokładnie z przyszłą mamą, by poznać jej zdanie i móc przygotować się na każdą ewentualność. Oczywiście w czasie Baby Shower nie ma mowy o alkoholu i żadnych używkach. Lepiej podać dzbanek świeżego soku i to z nim robić zdrowe drinki z palemką z dodatkiem świeżych kolorowych owoców.

Ozdoby i aranżacja

Babyshower balonyŻadna impreza nie może obejść się bez balonów i konfetti. Przy baby shower warto dobrać je kolorystycznie do płci dziecka. Jeśli mama spodziewa się synka, dodatki niech będą w kolorze niebieskim, a jeśli córeczki, w różnych odcieniach różu. Jeśli mama nie chce znać płci dziecka przed narodzinami, dodatki niech będą w tych dwóch kolorach lub zupełnie innych, neutralnych, jak zielony, czerwony. Oprócz balonów i konfetti mogą pojawić się świeczki, zdjęcia i grafiki tematyczne, a także dziecięce ubranka. W różnych miejscach goście mogą poustawiać ładnie opakowane prezenty, które w odpowiedniej chwili przyszła mama będzie otwierać.

Czy Wy planujecie swój Baby Shower? Może takie przyjęcie jest już za Wami?

Zapraszamy Cię do dołączenia do naszej Grupy na Facebooku.
Publikujemy tam treści niedostępne nigdzie indziej: konkursy, porady ekspertów, ciekawe dyskusje, interesujące opinie. Dołącz do naszej społeczności!

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2021 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.