+30 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Bezpieczeństwo w czasie wakacji

Jak zadbać o bezpieczeństwo w czasie wakacji?

2019-06-11

We wpisie Jak bezpiecznie spacerować z dzieckiem podczas upałów daliśmy Wam kilka cennych rad, których trzeba przestrzegać latem. Warto zajrzeć do wpisu, jeśli macie małe dziecko i upewnić się, czy odpowiednio dbacie o jego bezpieczeństwo latem. Dzisiaj skupimy się na starszych dzieciach i ich bezpieczeństwie.

Wakacje z wózkiemOchrona ciała przed słońcem

Nienależnie od wieku, dzieci i dorośli powinni ochraniać się przed promieniowaniem słonecznym. Bezsprzecznie słońce bierze czynny udział w produkcji niezwykle ważnej witaminy D, jednak promieniowanie może również uszkadzać komórki skóry. Warstwa kremu z wysokim filtrem ochroni cienką i delikatną skórę dziecka i zapobiegnie niebezpiecznym poparzeniom.

Podobnie sprawa wygląda z czapką na głowę. Warto, żeby była cienka i przewiewna, w jasnych kolorach - najlepiej wygodny kapelusik. Głowa jest zawsze szczególnie narażona na przegrzanie, dlatego o jej bezpieczeństwo trzeba dbać najbardziej. Podobnie oczy - warto chronić je dobrymi okularami przeciwsłonecznymi. Takie kupione na bazarze za kilka złotych nie posiadają niezbędnych atestów gwarantujących bezpieczeństwo, warto udać się w tym celu do optyka.

Bezpieczeństwo w lasach

W trawach i krzewach czai się dużo niebezpieczeństw, na które rodzice muszą zwrócić uwagę. Jeśli spędzamy wakacje z dziećmi w terenie, gdzie jest dużo lasów i łąk, pamiętajmy o żyjących w nich kleszczach i niebezpiecznych owadach. Warto popryskać dziecko specjalnym środkiem odstraszającym kleszcze i komary. W lasach można również spotkać zwierzynę, choć jest to mało prawdopodobne na często uczęszczanych szlakach. W przypadku napotkania dzików, saren czy jeleni, starajmy się zachować spokój i o to samo poprosić dzieci. Ważne, żeby nie krzyczeć, nie biegać i nie uciekać, lepiej stać spokojnie i czekać, aż zwierzęta odejdą.

Bezpieczeństwo nad wodą Z wózkiem nad wodą

Nad jeziorami czy morzem ważne jest, żeby dzieci miały stale osłoniętą głowę przed słońcem. Rodzice nie powinni uczęszczać z dziećmi na niestrzeżone kąpieliska, gdzie nie ma ratowników. Na czas kąpieli dzieci powinny mieć koło ratunkowe lub pompowane nakładki na ramiona, które zmniejszają ryzyko utonięcia. Pamiętajmy, żeby dzieci nie wypływały tam, gdzie nie mają gruntu i nie oddalały się od rodziców.

Wózek w góryBezpieczeństwo w górach

Na takie wakacje trzeba z pewnością zadbać o odpowiednie obuwie - podeszwa powinna być twarda, żeby zniwelować wyczuwanie nierówności, a kostka dobrze chroniona przed skręceniem. Trzeba pamiętać o odpowiednim ubraniu, ponieważ pogoda w górach lubi być bardzo zmienna - rodzice muszą być zatem przygotowani na słońce i opady. Warto pilnować, żeby dziecko nie oddalało się od rodziców i nie schodziło ze szlaku, to grozi ogromnym niebezpieczeństwem!

 

Gdziekolwiek spędzacie wakacje, pamiętajcie, żeby zawsze mieć ze sobą butelkę wody, ponieważ na słońcu szybciej chce się pić. Nie zapominajcie również o kremie z filtrem przeciwsłonecznym. Miejcie zawsze oko na dzieci i nie pozwólcie im oddalać się zbyt daleko. Udanego wypoczynku!

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2021 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.