+30 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Kiedy przebić córce uszy? Kilka słów o kolczykach i pistolecie kosmetycznym.

Kiedy przebić córce uszy? Kilka słów o kolczykach i pistolecie kosmetycznym.

2020-02-11

Przekłuwać jak najszybciej

Kiedy kolczyki u dzieckaWielu rodziców twierdzi, że im szybciej dziecku przebije się uszy, tym lepiej. Przecież każda dziewczynka będzie chciała za jakiś czas nosić w uszach gwiazdki, serduszka, czy drobne kolczyki z postaciami z ulubionych bajek. Przekłucie uszu to tylko kilka sekund, dziecko można w tym czasie zagadać, może nic nie poczuje i nie będzie płakać. A dodatkowo im szybciej, tym lepiej, bo ta ewentualna chwila bólu to tylko moment, dziecko się nie stresuje, a po wszystkim w ogóle nie pamięta całego zajścia. Dodatkowo kolczyki w małych uszkach wyglądają tak słodko i uroczo, że każdej dziewczynce dodają jeszcze więcej blasku. Zabieg wykonywany jest pistoletem kosmetycznym z wybranymi, najczęściej przez rodziców, kolczykami. Taki krok nie jest jednak pozbawiony wad.

Rodzice nie mogą zakładać, że ich córka z całą pewnością będzie chciała nosić taką ozdobę uszu. Pamiętajmy, że każde dziecko jest inne, ma prawo do własnego zdania i własnych poglądów. Dodatkowo malec w trakcie wykonywania zabiegu nie jest świadomy tego, co właśnie się dzieje i zwyczajnie może się przestraszyć, np hałasu pistoletu, czy uczucia przekłuwania ucha. Najczęstszą reakcją na strach jest drgnięcie i poruszenie się. Łatwo sobie wyobrazić, że poruszenie się w trakcie wykonywania zabiegu może być nieprzyjemne w skutkach. Płatek może ulec uszkodzeniu lub nawet zerwaniu, nie wiemy, jak zareaguje skóra dziecka. Dodatkowo w przypadku, gdyby do świeżego przekłucia wdało się zakażenie (np na skutek ulanego mleka, czy wymiotów), leczenie może być trudne. Malec nie potrafi przecież jeszcze powiedzieć o tym, co mu dolega. Dziecko może również interesować się kolczykami, ciągnąc za nie, próbować złapać, a w najgorszym wypadku - wyrwać.

Przebijanie uszu pistoletem

Pistolet kosmetyczny wydaje się być idealnym narzędzie do przebicia uszu. Jest przecież czysty a przebicie to tylko kilka chwil, a dodatkowo w uchu od razu znajduje się kolczyk. Pistolet kosmetyczny nie jest narzędziem sterylnym, ponieważ nie może zostać poddany zabiegowi sterylizacji ze względu na elementy plastikowe, jakie zawiera. Pamiętajmy, że jedynie sterylizacja w wysokiej temperaturze jest w stanie usunąć i zniwelować niebezpieczne wirusy i bakterie. Czy narzędzie takie jak pistolet jest całkowicie bezpieczne dla ciała? Pistolet działa tak, że po wciśnięciu przez kosmetyczkę spustu, kolczyk jest z dużą prędkością wciskany w skórę. Końcówka kolczyka ma równą grubość, często jest zaokrąglona lub płaska. Przebicie polega na zmiażdżeniu i rozerwaniu tkanki przez kolczyk, w efekcie czego gojenie rany może być trudne i długie lub wręcz niemożliwe. Wygląda ładnie i elegancko, zabieg wykonywany jest szybko i niekiedy wydaje się, że bezboleśnie. Jednak czy warto ryzykować? Może w tym wypadku lepiej nie bazować na opiniach koleżanek i rodziny, że "Wszyscy mieli, nikomu nic się nie stało."

Decyzja dziecka, wizyta u piercera

Pozwólmy na to, by dziewczynka mogła samodzielnie podjąć decyzję o tym, że chce mieć kolczyki. Poczekajmy do czasu, kiedy będzie miała kilka, a najlepiej kilkanaście lat. Uszy zawsze można przebić, na to nigdy nie jest za późno. Prędzej - za wcześnie. Kolczyki powinny zostać wykonane przez piercera, który ma do dyspozycji czysty i sterylny salon oraz jednorazowe narzędzia, za pomocą których kolczyki zostaną zrobione. Piercer specjalnymi szczypcami trzyma ucho, by kanał przekłucia był poprowadzony prosto, a następnie zdezynfekowane miejsce przekłuwa jednorazową, ostro zakończoną igłą z wenflonem lub specjalną rurką. Następnie wyciąga igłę, a w pozostawioną rurkę wkłada kolczyka, jednocześnie wyciągając rurkę. Może pojawić się niewielka ilość krwi, w końcu jest to miejsce uszkodzone, może także wystąpić lekki ból. Mamy jednak gwarancję, że tak przeprowadzony zabieg przekłuwania uszu jest znacznie bezpieczniejszy, niż z użyciem pistoletu kosmetycznego.

 

Jakie jest Wasze zdanie na temat przebijania uszu? Po której ze stron jesteście?

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2021 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.