+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Koła żelowe w wózku - idealne i bezobsługowe

Koła żelowe w wózku - idealne i bezobsługowe

2019-12-17

Charakterystyka kół żelowych

Muuvo Quick 2.0Ten rodzaj kół jest na rynku obecny od pewnego czasu. Koła żelowe ewoluowały i znacząco się zmieniły. Cechą pierwszych kół żelowych była ich wysoka twardość, były porównywane z kołami piankowymi. Nie dawały amortyzacji, łatwo było je uszkodzić. Współczesne koła żelowe odpowiadają kołom pompowanym, które są bardzo cenione przez rodziców. Cechą charakterystyczną żeli jest to, że wewnątrz kół znajdują się komory powietrzne, jednak nie ma dętki. W związku z tym koła żelowe są miękkie, podobnie jak pompowane, jednak rodzice nie muszą obawiać się o ich uszkodzenie. Często mówi się, że koła żelowe są bezobsługowe. Jest w tym wiele prawdy, ponieważ nie trzeba pamiętać o uzupełnianiu w nich powietrza, nie musimy obawiać się, że podczas dużych amplitud temperatury koła popękają, dzięki czemu są bardziej żywotne i odporne. Koła żelowe możemy znaleźć w wózkach Muuvo QUICK czy BabyStyle OYSTER 3 jako wózki doskonałe do podróży miejskich.

Najlepsze podłoże dla żeli Anex m/type

Wiecie już, że koła żelowe nie różnią się pod względem amortyzacji od kół pompowanych, zatem świetnie będą sobie radzić na nierównym podłożu. Jednocześnie zapewnią komfortowe spacery także po płaskich drogach miejskich. Dobrze jest zwrócić uwagę także na średnicę kół. Jeśli jest ona duża, a dodatkowo koła zostały wykonane z żelu, to amortyzacja będzie jeszcze lepsza. Na drogi leśne, wiejskie, nierówne proponujemy wózek Anex m/type, który jest ulepszoną wersją znanego rodzicom modelu Anex SPORT. Dobrze sprawdzi się także model Bebetto BRESSO.

Koła żelowe coraz częściej spotykane

Bebetto Bresso PremiumCoraz większa liczba producentów skupia się na kołach żelowych. Polska marka Bebetto, która jest niezwykle ceniona przez rodziców, w nowych wózkach mocuje koła żelowe, które są doskonałymi odpowiednikami starszych kół pompowanych. Takie rozwiązanie pozwala na określenie wózka z kołami żelowymi jako mniej kłopotliwego, a bardziej komfortowego dla rodziców. Nie muszą martwić się oni o dętki, pompowanie, uważanie na omijanie większych dziur, czy ostrych kamieni. Niewątpliwie można powiedzieć, że dzisiejsze koła żelowe to komfort rodziców, ale także dziecka, które może niezakłócenie drzemać w czasie spacerów. Zajrzyjcie do naszego starszego artykułu, w którym pisaliśmy Wam o tym, jakimi cechami wyróżniają się koła piankowe, pompowane i żelowe.

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2022 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.