+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Kolacja z maluszkiem

Kolacja wigilijna z maluszkiem

2020-12-11

Wigilia z dzieckiem - 1Niebezpieczeństwa tradycyjnych wieczerzy

Dla małych brzuszków w czasie kolacji wigilijnej mogą pojawiać się pewne niebezpieczeństwa. Tradycyjnym daniem są pierogi, a najczęściej z kapustą i grzybami. Grzybom powinniśmy poświęcić szczególną uwagę, ponieważ dzieci do 12. roku życia powinny unikać grzybów leśnych. Wynika to po prostu ze zbyt dużego ryzyka zatrucia. Można jednak podawać dziecku pieczarki czy boczniaki, jednak oczywiście nigdy nie na surowo. Warto pomyśleć również o smażonych rybach. Może bezpieczniej będzie ugotować je na parze lub zapiec w piekarniku? Takie będą zdrowsze dla wszystkich uczestników wieczerzy, ponieważ będą lekkostrawne, w przeciwieństwie do ryb smażonych.

Tradycyjne potrawy odpowiednie dla dziecka Wigilia z dzieckiem - 2

Maluszki z pewnością mogą bezpiecznie pić barszczyk czerwony. Najlepiej ugotować go samodzielnie z ekologicznych buraków. Mamy wówczas pewność, że jakość gotowej zupy jest doskonała i podajemy naszej rodzinie zdrowy produkt. Maluszkowi lepiej nie podawać uszek z grzybami, chyba że to są zrobione samodzielnie uszka, np. z pieczarkami. Do barszczu można dać ziemniaki, co nie jest popularne w każdym domu, jednak ci, u któryś gości na corocznym stole wigilijnym, nie wyobrażają sobie innego podania. Kolejnym przysmakiem dla maluchów będą również wszelkie paszteciki. Można je przygotować z różnym nadzieniem i w różnych wariacjach. Z pewnością dla dziecka również będzie odpowiedni kompot z suszu.

Wigilia z dzieckiem - 3Desery i słodkości

Przy deserach i ciastach również musimy pamiętać o naszych maluszkach. Warto mieć na uwadze dużą ilość cukru. Może warto go zastąpić zdrowym ekologicznym miodem? Pamiętajmy jednak, by dzieciom poniżej pierwszego roku życia nie podawać miodu w żadnej postaci. Wówczas można skupić się na innym słodziku, jak choćby pasta z suszonych daktyli. Unikajmy podawania większej ilości orzechów, ponieważ te niosą duże ryzyko alergii. Orzechy do diety dziecka warto wprowadzać stopniowo, by sprawdzić, czy maluch nie ma kłopotów alergicznych.

 

A jakie są Wasze pomysły na kolację wigilijną z dziećmi?

Zapraszamy Cię do dołączenia do naszej Grupy na Facebooku
Publikujemy tam treści niedostępne nigdzie indziej: konkursy, porady ekspertów, ciekawe dyskusje, interesujące opinie. Dołącz do naszej społeczności!

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2022 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.