+30 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Lekkie spacerówki - poniżej 6,5 kg

Lekkie spacerówki - poniżej 6,5 kg

2020-03-24

Silver Cross Jet 2

Silver Cross Jet 2Zaczynamy od modelu brytyjskiej marki Silver Cross. Jest nie tylko najlżejszy, ale także najmniejszy po złożeniu i najtańszy z całej trójki. Dzięki możliwości rozłożenia oparcia siedziska JET jest odpowiedni dla dziecka już od urodzenia do momentu osiągnięcia wagi 15 kg, zatem około 3. roku życia. Dzięki zawieszeniu sprężynowemu spacery przebiegają bez trudności i kłopotów, a innowacyjny hamulec flip-flop nie pozwala na przypadkowe zwolnienie - z jednej strony się go zaciąga, a z innej zwalnia. Złożenie wózka jest możliwe przy użyciu tylko jednej ręki, a po złożeniu JET zyskuje niewielkie rozmiary, a dodatkowo może leżeć lub stać. Specjalna rączka ułatwia prowadzenie złożonego wózka, więc przenoszenie go nie jest koniecznością w każdej sytuacji. Dodatkowo producent dołącza specjalną torbę transportową, dzięki której złożony wózek nie ulegnie zabrudzeniu i otarciom stelaża, np. w czasie transportu. Przeciwsłoneczny filtr UPF50+ odbija promienie słoneczne i nie pozwala na nagrzewanie się wnętrza wózka, by dziecko było odpowiednio chronione przed silnym słońcem. Koła przednie są obrotowe z możliwością blokady do jazdy na wprost, a obecność kosza zakupowego jeszcze bardziej zwiększa funkcjonalność wózka. JET po złożeniu osiąga wymiary długość 55cm, szerokość 30cm i wysokość 18cm, a jego waga wynosi 5,9 kg. Cena modelu Silver Cross JET wynosi 1399 zł.

Cybex MELIO Cybex Melio

MELIO jest najlżejszą spacerówką od Cybexa, swoją premierę model miał w tym roku. Ten model, podobnie jak powyższy JET po złożeniu stoi samodzielnie. Występuje w dwóch wersjach - lżejszy wariant Melio Carbon o wadze 5,7 kg oraz cięższy - Melio o wadze 5,9 kg. Na ten moment dostępny jest wózek Melio Carbon, Melio będzie dostępny w maju. Siedzisko można zamocować w obu kierunkach jazdy, by zarówno rodzice jak i dziecko odczuwali maksymalny komfort spacerów. Amortyzowane tylne koła zwiększają wygodę dziecka w czasie spacerów, szczególnie w czasie spacerów po nierównościach., ponieważ amortyzatory pochłaniają wstrząsy i drgania. Regulowany podnóżek i oparcie siedziska pozwalają dopasować wózek do indywidualnych potrzeb dziecka, by zapewnić mu maksymalny komfort. Przednie koła MELIO także są skrętne, natomiast jego siedzisko ma większą od poprzednika wytrzymałość. Z MELIO mogą korzystać dzieci do osiągnięcia wagi 22 kg, czyli około 4. rok życia. Rozmiary wózka po złożeniu to długość 69cm, szerokość 49cm i wysokość 29 cm, a cena wynosi 2199 zł. W zestawie znajduje się pokrowiec na nóżki. Można do niego również wpiąć miękką gondolę Cocoon S dzięki specjalnym adapterom.

Joolz Aer

Joolz AerTo druga tegoroczna nowość wśród wózków spacerowych o wyjątkowo niskiej wadze. Joolz AER nie tylko waży niewiele - 6,3 kg - ale także wygląda niezwykle oryginalnie. Ten model wyróżnia się wysokim oparciem siedziska, przez co świetnie sprawdzi się dla wysokich dzieci. Sama rączka tego modelu również jest położona dosyć wysoko, by rodzice cieszący się dużym wzrostem odczuwali maksymalny poziom wygody. Jak na wózek dający rodzicom i dziecku duże możliwości i maksimum komfortu, AER składa się do niewielkich rozmiarów, by bez przeszkód można go było przewozić nawet w niewielkim bagażniku. Ponadto po złożeniu AER z łatwością można przenosić na ramieniu dzięki specjalnemu paskowi, który umożliwia swobodne przenoszenie złożonego wózka, a nawet jazdę z nim na rowerze. Specjalnie skonstruowane oparcie siedziska sprawia, że plecy maluszka są zawsze proste, co sprzyja prawidłowemu rozwojowi kręgosłupa. Producent do zestawu dołącza także pokrowiec transportowy, by chronić wózek przed zabrudzeniami i otariami w czasie transportu. Rozmiar wózka po złożeniu to długość 53,5cm, szerokość 45cm i wysokość 21,5 cm, natomiast waga to 6,3 kg. Cena modelu JOOLZ AER wynosi 1699 zł.

 

Czy poszukujecie lekkich wózków spacerowych? Które z wymienionych odpowiadają Wam najbardziej?

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2021 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.