Zadzwoń! Poznaj rabaty i super promocje u konsultantów BoboWózki: tel. 504 77 30 60 lub tel. 506 46 88 54
+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Odszkodowanie za fotelik RWF

Odszkodowanie za fotelik RWF - podpowiadamy jak je uzyskać

2020-08-04

Konieczność wymiany fotelika po kolizji

Fotelik odszkodowanieKiedy dochodzi do kolizji czy wypadku samochodowego, wiele uszkodzeń auta jest widocznych gołym okiem. W takiej sytuacji najczęściej nie ma wątpliwości co do tego, że samochód trzeba naprawić lub wymienić na nowy. Jak to się ma do fotelika samochodowego, który w chwili wypadku znajduje się w pojeździe? Wielu uszkodzeń fotelika nie widać, ponieważ obejmują one mechanizmy lub to, co nie jest widoczne dla rodziców. Tymczasem fotelik samochodowy działa tak jak poduszka powietrzna - tylko raz. Każda, nawet na pozór błaha, kolizja przy prędkości powyżej 15 km/h może skutkować uszkodzeniem istotnych dla bezpieczeństwa dziecka elementów fotela samochodowego. Po takiej kolizji, a tym bardziej wypadku, rodzice powinni jak najszybciej wymienić fotelik, a ten powypadkowy poddać utylizacji. Dotyczy to każdej kategorii wagowej, ponieważ o dziecko dba się tak samo mocno w każdym wieku.

Gwarancja wymiany fotelika

Avionaut Pixel

Na samym początku warto wiedzieć, że są firmy, które razem z zakupem fotelika udzielają gwarancji wymiany powypadkowej. Oznacza to, że niezależnie od tego, czy do kolizji doszło z naszej winy, czy ze strony drugiego uczestnika ruchu, producent wymieni powypadkowy fotelik na nowy. Do tych firm należy Maxi Cosi, BeSafe, Avionaut, który udziela dwuletniej gwarancji oraz Axkid na fotele za kwotę powyżej 1300 zł. Do wymiany będzie mogło dojść jedynie wtedy, kiedy w protokole powypadkowym spisanym przez policję, znajdzie się informacja, że fotelik danej marki znajdował się w pojeździe w trakcie wypadku. Warto o tym wiedzieć, by w takiej sytuacji nie stracić szansy na wymianę fotelika. Producent może również oczekiwać paragonu jako dowód zakupu fotelika.

Foteliki bez wymiany powypadkowej

Foteliki z wypadkuNiestety znaczna większość producentów fotelików nie gwarantuje powypadkowej wymiany fotelika na nowy model. Wówczas musimy starać się o to sami. Już na samym początku warto wiedzieć, że informacja o foteliku powinna znaleźć się w protokole, zgodnie z tym, cop napisaliśmy powyżej. To kluczowe, by ubezpieczyciel miał pewność, że fotelik nie został dołożony do samochodu już po kolizji. Jeśli do stłuczki, czy wypadku, doszło z winy drugiego uczestnika ruchu, możemy uzyskać odszkodowanie z OC sprawcy. Jeśli natomiast do wypadku doszło z naszej winy, szanse na otrzymanie odszkodowania od producenta, czy ubezpieczyciela są niewielkie. Warto jednak udać się do najbliższego salonu BoboWózki, w którym nasi eksperci dokładnie wyjaśnią procedury i pomogą w podjęciu kroków. Warto również wiedzieć, że niektóre ubezpieczalnie pozwalają na dopisanie fotelika do wyposażenia swojego samochodu. Dzięki temu w razie konieczności wymiany fotelika rodzice mogą otrzymać środki ze swojego ubezpieczenia AC.

 

Czy wiedzieliście o możliwości wymiany fotelika RWF po wypadku?

Zapraszamy Cię do dołączenia do naszej Grupy na Facebooku
Publikujemy tam treści niedostępne nigdzie indziej: konkursy, porady ekspertów, ciekawe dyskusje, interesujące opinie. Dołącz do naszej społeczności!

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2021 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.