+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Rok szkolny - pierwsze kroki

Pierwsze wspólne kroki w roku szkolnym

2019-09-06

Pierwsze dni w szkole podstawowejPotrzebne akcesoria

Jeśli jeszcze nie zorganizowaliście pełnej wyprawki dla dziecka, warto to zrobić jak najszybciej. To pozwoli dziecku na właściwe przygotowanie i będzie wspierało gotowość do pójścia do szkoły. Co powinno się znaleźć w szkolnej wyprawce? Z pewnością na pierwszym miejscu będzie to plecak, piórnik i worek na strój do ćwiczeń. Pozwólcie dziecku samodzielnie wybrać każdy z tych elementów. Dzięki temu pierwszoklasista będzie wiedział, że jego zdanie jest ważne i rodzice się z nim liczą. Noszenie tych wszystkich rzeczy będzie również przyjemniejsze, kiedy dziecku te przedmioty zwyczajnie będą się podobać.

Podobnie zróbcie z drobnymi akcesoriami jak przybory plastyczne w postaci kredek, farbek, pędzli, ale także długopisów, ołówków, gumek do mazania i temperówek. Pozwólcie dziecku wybrać to, co mu się podoba, przecież to właśnie ono będzie tych przedmiotów używać.

Specjalny kącik ucznia Dziecko w szkole

Dla prawidłowego rozwoju dziecka ważne jest, żeby miało swoją przestrzeń, w której będzie mogło się wyciszyć i skupić. To ważne przy odrabianiu lekcji, ale i codziennych pracach w swoim czasie wolnym. Dziecko, tak samo jak dorośli, potrzebuje czasem posiedzieć w ciszy i porobić... nic. Zadbajcie o to, żeby w takim kąciku było dobre światło, stabilne, duże biurko i wygodne, najlepiej regulowane krzesło. To cenne skarby na czas, kiedy trzeba będzie odrabiać prace domowe. Wyszukajcie odpowiednie produkty i dajcie dziecku wybór koloru, czy konkretnego modelu.

Samodzielność dziecka w szkoleSamodzielność

Wasz siedmiolatek to już coraz starsze dziecko, które wciąż musi uczyć się samodzielności. Pójście do szkoły jest świetną okazją do nauki wielu nowych aspektów życia. Dobrze, jeśli pokażecie dziecku drogę do szkoły i któregoś dnia poprosicie, żeby to ono prowadziło. Przy przejściach przez ulicę zatrzymujcie się i pytajcie dziecka, czy można teraz przejść na drugą stronę ulicy.

Warto również przyglądać się dziecku i sprawdzić, czy dobrze sobie radzi z zakładaniem butów, ubieraniem się, dopasowywaniem ubrania do panującej pogody. Poproście malucha, żeby przygotowało plecak na drugi dzień jeszcze przed pójściem spać. Niech pomyśli, co chce zjeść w szkole na drugie śniadanie i jaki owoc zabrać na przekąskę.

 

Jakie jest nastawienie Wasze i Waszych dzieci do nowego etapu życia?

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2022 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.