+30 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Wózki dziecięce 102

Rodzaje wózków dziecięcych - niezły mętlik w głowie!

2018-05-23

Głęboki wózek, czyli coś na dobry początek

Wózek głęboki to taki, który posiada wpiętą gondolę. Jest on dedykowany najmłodszym dzieciom od urodzenia, które nie ukończyły 6 miesiąca życia, a tym samym nie potrafią jeszcze stabilnie siadać. Większą uwagę przy zakupie wózka dla dziecka należy zwrócić między innymi na wymiary wózka, a zwłaszcza na szerokość i wysokość gondoli, tak by zapewnić niemowlęciu wygodę, a jednocześnie wyeliminować ryzyko przedwcześnie "wyrośnie" z niej zanim będzie gotowe na przesiadkę do wózka spacerowego dla starszych dzieci. Ważna jest także możliwość cichego regulowania budki, dzięki której można będzie dostosować parametry wózka do zmiennych warunków pogodowych, a przy tym na przykład nie obudzić śpiącego maluszka. Warto zwrócić również uwagę na to czy budka jest pokryta odpowiednią warstwą filtra UV. Równie istotne parametry wózka głębokiego to materiał z którego wózek jest wykonany. Obecność wodoodpornej siatki wentylacyjnej, a także jakość materaca, którym wyścielone jest wnętrze wózka.

Spacerówki

Wózki spacerowe umożliwiające ułożenie dziecka w naturalnej i komfortowej pozycji płaskiej - oczywiście muszą one być do tego odpowiednio przystosowane, mogą być stosowane od pierwszych dni życia, natomiast modele siedzące dedykowane są maluchom po 6 miesiącu życia. Jednym z takich przykładów jest wózek Maclaren Quest ARC. W dziecięcych wózkach spacerowych bardzo ważne jest to, by można było w optymalnym zakresie regulować oparcie, podnóżek, zagłówek czy pasy. Wtedy wózek posłuży na długi czas, ponieważ będzie “rósł” razem z naszą pociechą. Spacerówki powinny być też lekkie, a także posiadać odpowiednie zabezpieczenia, takie jak pasy bezpieczeństwa czy solidna barierka ochronna. Popularna wersja spacerówki to tzw. parasolka, którą można łatwo złożyć, przez co nie zajmuje dużo miejsca. Ten model przeważnie posiada niższą cenę niż klasyczny wózek spacerowy.

Wózek Maclaren z kolekcji BMW

Wózki wielofunkcyjne: wersja 2w1, 3w1, a może 4w1?

Czym różnią się powyższe propozycje wózków dziecięcych? Otóż, wersja 2w1 zawiera gondolę, spacerówkę oraz stelaż. Model 3w1 jest dodatkowo wyposażony w fotelik samochodowy, natomiast wózek typu 4w1 posiada wszystkie wyżej wymienione elementy, a oprócz tego także bazę do fotelika, która przy ewentualnej kolizji minimalizuje ryzyko przesunięcia fotelika w aucie, a dodatkowo ułatwia zamontowanie, jak i wymontowanie fotelika w samochodzie. Wybór konkretnego modelu zależy od wieku malucha, a także bieżących potrzeb, zarówno dziecka, jak i rodziców.

Jogger - coś w sam raz dla aktywnych rodziców

Wózki dziecięce typu jogger to modele biegowe, dedykowane przede wszystkim tym osobom, które chciałyby połączyć spacer z dzieckiem z uprawianiem sportu. Wózki dla dzieci tego rodzaju posiadają opływowe kształty, wyróżniają się świetną amortyzacją, która sprawia, że maluch nie odczuwa żadnych wstrząsów, a także posiada wytrzymałe pasy bezpieczeństwa. Ich cechą charakterystyczną jest również to, że w większości przypadków posiadają one 3 koła, co zwiększa ich możliwą prędkość, przy czym należy pamiętać, że nie każdy wózek z taką ilością kół jest wózkiem biegowym. Joggery są przeznaczone dla dzieci 6-miesięcznych i starszych.

Wózki bliźniacze i dla rodzeństwa

Wózki bliźniacze, jak można wywnioskować z samej nazwy, dedykowane są parze maluchów w tym samym wieku. Można wyróżnić dwa rodzaje wózków bliźniaczych: tandem, w których jedno siedzisko znajdują się tuż za drugim oraz wersja jeden obok drugiego. Zaletą każdego z modeli jest to, że są regulowane niezależnie od siebie. Rodzice, którzy rozważają zakup wózka bliźniaczego, powinni w pierwszej kolejności upewnić się, że zmieści się on w drzwiach mieszkania, na klatce schodowej czy ew. w windzie. Z kolei wózki dziecięce przeznaczone dla rodzeństwa w bardzo zbliżonym wieku to propozycje, w których zazwyczaj można rozszerzyć ramę wózka pojedynczego i wpiąć dodatkowe elementy by powstał wózek dla dwojga. Zarówno w przypadku wózków bliźniaczych, jak i tych dedykowanych rodzeństwu z niewielką różnicą wieku, duże znaczenie ma ich waga oraz wymiary. Z reguły są one nieco cięższe i większe niż klasyczne wózki, dlatego warto to wziąć pod uwagę w przypadku mieszkania na wyższym piętrze. Winda może być wtedy bardzo dużym ułatwieniem - o ile oczywiście zdołamy się do niej zmieścić z wybranym wózkiem.

Zakup wózka - polecane adresy

Rodzice, którym zależy na sprawdzonej jakości, a tym samym zapewnieniu maluchowi maksymalnego bezpieczeństwo i komfortu, powinni zapoznać się z ofertą sklepu internetowego bobowozki.com.pl. Firma BoboWózki posiada także sklepy stacjonarne z wysoko wykwalifikowanymi doradcami, a można je znaleźć we wszystkich większych miastach Polski.

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2021 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.