Facebook pixel
Koszyk - do kasy   0 szt. 0zł  Do kasy
BoboWózki logo
Zapraszamy do specjalistycznych salonów : KRAKÓW - Al. Jana Pawła II 31 - przy AWF, BIAŁYSTOK - ul. Wasilkowska 30, RADOM - ul. 1905 roku 21 - wjazd od Marywilskiej, ŁÓDŹ - ul. Kilińskiego 298, WROCŁAW - ul. Szkocka 3, KATOWICE - Al. Roździeńskiego 93 - w Agata Meble, BYDGOSZCZ - ul. Szajnochy 2, GDAŃSK - ul. Łostowicka 4, KOSZALIN - ul. Kołłątaja 1a, POZNAŃ - ul. Serbska 9 - w Miasto Wnętrz, GDYNIA - ul. Nowodworcowa 22, ZAMOŚĆ - Al. 1 Maja 3.Zapraszamy do specjalistycznych salonów : KRAKÓW - Al. Jana Pawła II 31 - przy AWF, BIAŁYSTOK - ul. Wasilkowska 30, RADOM - ul. 1905 roku 21 - wjazd od Marywilskiej, ŁÓDŹ - ul. Kilińskiego 298, WROCŁAW - ul. Szkocka 3, KATOWICE - Al. Roździeńskiego 93 - w Agata Meble, BYDGOSZCZ - ul. Szajnochy 2, GDAŃSK - ul. Łostowicka 4, KOSZALIN - ul. Kołłątaja 1a, POZNAŃ - ul. Serbska 9 - w Miasto Wnętrz, GDYNIA - ul. Nowodworcowa 22, ZAMOŚĆ - Al. 1 Maja 3.Zapraszamy do specjalistycznych salonów : KRAKÓW - Al. Jana Pawła II 31 - przy AWF, BIAŁYSTOK - ul. Wasilkowska 30, RADOM - ul. 1905 roku 21 - wjazd od Marywilskiej, ŁÓDŹ - ul. Kilińskiego 298, WROCŁAW - ul. Szkocka 3, KATOWICE - Al. Roździeńskiego 93 - w Agata Meble, BYDGOSZCZ - ul. Szajnochy 2, GDAŃSK - ul. Łostowicka 4, KOSZALIN - ul. Kołłątaja 1a, POZNAŃ - ul. Serbska 9 - w Miasto Wnętrz, GDYNIA - ul. Nowodworcowa 22, ZAMOŚĆ - Al. 1 Maja 3.

Fotelik RWF tyłem do kierunku jazdy

Planując zakup fotelika niesamowicie ważną sprawą jest wcześniejsze przymierzenie odpowiedniego modelu w swoim aucie. W różnych samochodach spotykamy różne kanapy, różnie wyprofilowane i o różnych pochyleniach. Aby fotelik mógł pełnić swoją funkcję ochronną, konieczne jest by mógł być zamontowany stabilnie i poprawnie.

BoboWózki - eksperci od wózków i fotelików

W każdym ze sklepów BoboWózki spotkacie Państwo wybitnych ekspertów z zakresu bezpiecznego przewożenia dzieci w samochodzie. Wśród nas są osoby, które posiadają szeroką wiedzę teoretyczną wraz z ponad 10-cio letnim doświadczeniem praktycznym. Oprócz wózków dla dzieci, naszą drugą równie silną stroną są umiejętności w dobieraniu odpowiednich fotelików samochodowych do auta jak i poprawne ich montowanie w samochodzie.

Potęga Test Plus'a

W ramach szwedzkiego Test Plus'a foteliki testowane są w dwóch kategoriach: do 18kg oraz do 25kg. Warunkiem zaliczenia tego właśnie testu jest nieprzekroczenie siły nacisku na szyję dziecka, tak by nie doszło do złamania, przerwania kręgów szyjnych. W przypadku 3-letniego dziecka wartość tej siły wynosi 122kg, a w przypadku 6-cio letniego dziecka jest to 164kg. Bardzo istotne jest to, że jedynym i wyłącznym kryterium w Test Plus jest bezpieczeństwo, nie brane jest pod uwagę komfort ani wygląd fotelika. Test Plus jest dobrowolny i każdy producent może zgłosić do niego swój fotelik. Nadrzędną ideą Test Plus'a jest to, by żadne dziecko, siedzące w foteliku, który zaliczył Test Plus nie odniosło podczas wypadku żadnych poważnych lub zagrażających życiu obrażeń.

Foteliki samochodowe dla dzieci

Foteliki samochodowe dla dzieci występują w kategoriach wagowych, ale równie ważne jest dobór fotelika względem wzrostu dziecka, na co wskazuje europejska norma i-Size (R129). Foteliki służą ochronie dzieci podczas podróży samochodem, czy też przenoszenia noworodków poza nim. Można je kupić w naszym sklepie internetowym, zyskując tym samym szeroki wybór, wysoką jakość, korzystną cenę oraz kompleksową obsługę i pomoc najlepszych w kraju ekspertów w zakresie fotelików samochodowych oraz bezpiecznego podróżowania z dziećmi. W każdym salonie BoboWózki znajdziecie specjalistów którzy, doradzą, wyjaśnią i zamontują fotelik w konkretnym samochodzie.

Od kiedy stosować fotelik samochodowy?

Pierwszy fotelik samochodowy obowiązuje od urodzenia do około pierwszego roku życia dziecka. W dalszej kolejności stosuje się foteliki samochodowe kolejnych kategorii. Powinny być one używane do czasu gdy dziecko urośnie już na tyle, by mogło bezpiecznie używać trzypunktowych pasów samochodowych. Poznaj bezpieczne foteliki RWF tyłem.

Zasady doboru właściwego fotelika samochodowego

Zgodnie z obowiązującymi aktualnie przepisami prawa, stosowanie fotelika samochodowego dla dziecka wymagane jest zawsze wtedy, gdy podróżujemy z dzieckiem, którego wzrost nie przekracza 150 cm. Zasada ta działa tak samo jak obowiązek stosowania przez dorosłych pasów bezpieczeństwa. Bardzo ważne jest, aby dziecięcy fotelik samochodowy był odpowiednio dobrany do wielkości dziecka. Należy także zwrócić uwagę na sposób montażu fotelika, tak by był on jak najbardziej stabilny. Trzeba pamiętać, że każde niedokładne zapięcie fotelika samochodowego znacząco zwiększa ryzyko narażenia lub utraty zdrowia dziecka, czy to podczas wypadku, kolizji czy zwykłego hamowania.

Praktyczne informacje na temat fotelików samochodowych

Warto pamiętać, że aby zapewnić dziecku odpowiednie bezpieczeństwo nie należy przewozić go w foteliku samochodowym zamontowanym na przednim siedzeniu auta. Dotyczy to zwłaszcza tych samochodów, w których aktywna jest poduszka powietrzna dla pasażera. Aby zapewnić dziecko bezpieczną podróż w foteliku samochodowym, należy dezaktywować poduszkę lub zamontować dziecięcy fotelik samochodowy na tylnym siedzeniu, a najlepiej jest jeśli użyjemy fotelika RWF tyłem do kierunku jazdy. Jest to ważna informacja, zważywszy, że wiele przeprowadzonych testów bezpieczeństwa wykazało, że miejsca z tyłu są o wiele bardziej bezpieczne niż te z przodu pojazdu.

Foteliki samochodowe RWF

Ostanie lata to czas kiedy coraz większą popularność i zainteresowanie uzyskują foteliki samochodowe RWF. Skrót pochodzi z angielskiego od słów: Rear Way Facing i dotyczy sposóbu przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych zamocowanych tyłem do kierunku jazdy. Chodzi o to, by dziecko było przewożone w ten sposób nie tylko do około 12 miesięcy od urodzenia, ale by to prakytkować jak najdłużej. Rozwiązanie to posiada wiele zalet, a więcej informacji na temat tych właśnie fotelików samochodowych dla dzieci RWF znajdą Państwo na podstronie foteliki - RWF - tyłem do kierunku jazdy.

Zobacz również: foteliki samochodowe 0-13kg, foteliki dla dzieci 9-18kg, foteliki dla starszaków 15 36kg, wózki spacerowe

 
Main line
cybex platinum
anex
stokke
peg perego
maclaren
baby design
emmaljunga
camarelo
quinny
baby jogger
joolz
abc design
mima
bebetto
britax romer
maxi cosi
kiddy
cybex
besafe
axkid
adamex
roan
tfk
gb
mountain buggy
x-lander
klippan
concord
phil teds
inglesina
coletto
expander
riko
babyzen
tako
thule chariot
safety1st
graco
diono
espiro
baby monsters
jane
recaro
hauck
navington
easygo
takata
elodie details
bloom
lascal
babyhome
easywalker
teutonia
oyster
cosatto
tiny love
meble babyvox
timoore
meble babybest
meble bellamy

Informacje

Przed zamówieniem

Po zamówieniuFoteliki samochodowe dla dzieci   Wózki dziecięce mama i ja poznań   Wózek Cybex  Platnosci PayU
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2004-2018

BoboWózki, 81581 Gdynia, Nowodworcowa 22, VAT No. PL5862281092, Kontakt: +48 58 728 21 95, +48 504 950 350