+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
Avionaut SKY - pierwszy taki fotelik na świecie, polski produkt

Avionaut SKY - pierwszy taki fotelik na świecie, polski produkt

2020-03-03

Wyjątkowość modelu Avionaut Sky

Avionaut SkyFotelik samochodowy Avionaut Sky jest przeznaczony dla dzieci z przedziału wagowego 0-25 kg lub 40-125 cm wzrostu. Można zatem przyjąć, że SKY jest odpowiedni już od pierwszych dni życia do osiągnięcia przez dziecko wieku około 5-6 lat. Jego montaż w samochodzie odbywa się na trzypunktowy pas bezpieczeństwa, a dodatkowa noga stabilizująca przekłada się na jeszcze większe bezpieczeństwo dziecka. Fotelik mocuje się oczywiście tyłem do kierunku jazdy, nie ma w nim możliwości przełożenia, by dziecko jechało przodem. Avionaut Sky to zatem pierwszy fotelik w tej kategorii wagowej, który jest mocowany na pas bezpieczeństwa. Na to wszystko SKY może pochwalić się pozytywnym wynikiem szwedzkiego Testu Plus, który obecnie uchodzi za najtrudniejszy sprawdzian dla fotelików samochodowych.

Dane techniczne

Napisaliśmy już, w jakiej kategorii wagowej i dla jakiego wzrostu fotelik Sky będzie odpowiedni, oraz jaki jest sposób i kierunek jego montażu. Teraz warto wspomnieć o parametrach, które pozwalają mu być tak dobrze dopasowanym do dziecka w każdym czasie użytkowania fotelika. Wewnątrz znajduje się specjalna wkładka, podobna do tej, jaka znajduje się w modelu Avionaut Pixel. Została opracowana we współpracy ze specjalistami z zakresu dziecięcej fizjoterapii. Wkładka dba o to, by maluszek utrzymywał prawidłową pozycję w foteliku, nie był zgarbiony i mógł swobodnie oddychać. Jednocześnie otulona dziecko, dzięki czemu czuje się ono bezpiecznie. Jak wiemy, dla maluszka to bardzo istotne, ponieważ w brzuchu mamy miał mało miejsca, a jego ruchy były skrępowane. Jakiś czas po narodzinach ta potrzeba zostaje, dlatego dziecko często potrzebuje być przytulane i noszone na rękach. Fotelik Avionaut Sky

W miarę jak dziecko rośnie i potrzebuje coraz mniej otulenia w foteliku, poszczególne elementy wkładki można wyciągać. Wówczas wkładka staje się odpowiednia dla większego dziecka, a jednocześnie nadal zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Dodatkowo system ochrony bocznej zwiększa bezpieczeństwo dziecka w czasie ewentualnej kolizji bocznej, a płynna regulacja wysokości pasów bezpieczeństwa i zagłówka umożliwi jak najlepsze dopasowanie parametrów SKY do rosnącego dziecka.

SKY będzie kosztował 1300 zł, a jego dostępność dla klienta producent ocenia na koniec kwietnia. Warto czekać na ten model!

Co sądzicie o najnowszej propozycji Avionaut?

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up