+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
Cybex e-PRIAM - całkowita nowość i innowacja! Poznajcie go!

Cybex e-PRIAM - całkowita nowość i innowacja! Poznajcie go!

2019-08-02

E-Priam wózek elektryczny - blogPRIAM i e-PRIAM

PRIAM to wózek znany rodzicom i ceniony przez nich przez szereg nowatorskich i praktycznych udogodnień dla opiekunów. W e-PRIAM pozostała ta sama solidna rama wykonana z aluminium, praktyczna teleskopowa regulacja rączki i duże koła, które ułatwiają spacery, nawet po trudnym podłożu. Gondolka i spacerówka w obu wersjach wózka są tak samo komfortowe i wygodne dla dziecka. Dużych rozmiarów gondola zapewnia niemowlęciu wygodę nawet zimą, kiedy jest grubo ubrane. Panoramiczny widok to doskonała opcja na ciepłe dni, kiedy dziecko chce oglądać więcej świata, ale nie potrafi jeszcze siedzieć. Siedzisko w PRIAM i e-PRIAM z wieloma opcjami regulacji można dopasować najlepiej do potrzeb dziecka, żeby zagwarantować mu możliwie najwięcej komfortu. Gama kolorystyczna w tych dwóch modelach jest taka sama.

Innowacja e-PRIAM Cybex E Priam elektryczny

Co zatem różni model e-PRIAM od PRIAM? Różnica jest tylko jedna. Wydaje się, że to mało, jednak po jej poznaniu okazuje się, że całkowicie zmienia możliwości, jakie daje i tak już mocno zaawansowany wózek! Warto zaznaczyć, że e-PRIAM jest trochę cięższy przez wzgląd na ten jeden dodatkowy element. O ile łatwiej byłoby, gdyby wózek nieco pomagał nam w spacerach po stromym i nierównym terenie, prawda? Wyobraźmy sobie, że wózek jedzie niemalże sam pod górkę i nie musimy wkładać ogromu siły, żeby go na nią wepchnąć. Schodząc z górki, ten z kolei szybko nabiera tempa i wymusza na nas kolejny nakład siły, żeby nieco go hamować. Za górką trafiamy na trudny, nierówny teren z kamieniami, dziurami i nierównościami, a te stawiają kołom niemały opór.

Cybex E-Priam wózek - blogTo właśnie w tym miejscu z pomocą nadchodzi Cybax e-PRIAM! Dzięki specjalnemu napędowi elektrycznemu wyżej opisany scenariusz spaceru stanie się jedynie złym snem... Po włączeniu specjalnego przycisku uruchamia się napęd, którego zadaniem jest ułatwienie rodzicom przechadzek z maluchem. Wyobraźmy sobie wspinanie się na stromą i długą górkę z nowym e-PRIAMEM. Włączony mechanizm wyczuwa opór kół i załącza się system, który pomaga w ich obrocie, przez co rodzic może użyć znacznie mniejszego nakładu siły. Schodząc z górki, klasyczny wózek coraz bardziej przyspiesza, natomiast e-PRIAM przeciwnie - system napędu elektrycznego hamuje go! Tutaj pomocna jest również specjalna rączka, która znajduje się na prowadnicy wózka - wystarczy założyć ją na nadgarstek, żeby zabezpieczyć się np. na wypadek rozładowania baterii, a tym samym uniknąć gwałtownego przyspieszenia. Spacerowanie po nierównościach dla e-PRIAMA również nie stanowi problemu - wyczuwając opór kół - podobnie jak podczas wchodzenia pod górkę - napęd załącza się i pomaga pokonać drogę. Czy to nie wspaniałe rozwiązanie?

Dane techniczne akumulatora Cybex E-Priam - blog

Cudem, jaki odpowiada za te ważne udogodnienia, jest polimer litowo-jonowy z czasem ładowania 6 godzin. Akumulator można ładować na wózku, lub kiedy jest odłączony. Czas pracy baterii jest określony nie w godzinach, czy minutach, ale kilometrach. W zależności od warunków atmosferycznych jest to od 8 do 45 km. Dodatkowo specjalny wskaźnik w postaci pięciu diod LED pomaga w określeniu poziomu naładowania - producent zamieścił 4 diody białe i jedną czerwoną. Przycisk, którym można uruchomić lub wyłączyć tę przydatną funkcję znajduje się obok tylnego lewego koła, dzięki czemu łatwo można go uruchomić nogą.

 

Co sądzicie o nowej propozycji Cybexa? Jesteście równie zafascynowani, jak my?

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up