+30 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Bezpieczna podróż samochodem ze starszymi dziećmi. Foteliki 15-36 kg

Bezpieczna podróż samochodem ze starszymi dziećmi. Foteliki 15-36 kg

2019-04-12

Różnica pomiędzy fotelami

Oba rozwiania mają swoich zwolenników i zagorzałych przeciwników. Ci pierwsi twierdzą, że takie podwyższenie w zupełności wystarczy, bo dziecko jest już duże i nie potrzebuje obszernego fotela, a dodatkowo cena jest najczęściej o wiele niższa. Rodzice stojący po stronie zabudowanych fotelików zauważają, że takie są znacznie bezpieczniejsze nawet dla dużego już dziecka. Dają one nie tylko odpowiednią wysokość pasa bezpieczeństwa, ale chronią także głowę, szyję i kręgosłup dziecka w przypadku kolizji. My jako eksperci rekomendujemy przewożenie dzieci z dbaniem o bezpieczeństwo całego ciała. Poznajcie najlepsze według nas foteliki dla starszych dzieci.

Cybex fotelik 1536 - blogCYBEX SOLUTION Z-FIX

Fotelik SOLUTION Z-FIX jest montowany przodem do kierunku jazdy z wykorzystaniem zaczepów Isofix. Oznacza to jego bardzo łatwy montaż i bezproblemowe przekładanie fotela między samochodami posiadającymi odpowiednie zaczepy. Na uwagę zasługuje fakt, że rośnie on do góry i na boki. Oznacza to, że doskonale dopasowuje się do rosnącego ciała dziecka i zapewnia mu odpowiednią ilość miejsca. To z kolei gwarantuje prawidłową pozycję ciała i ramion, które nie wymuszają przygarbiania się, a mogą swobodnie spoczywać.

L.S.P. System Plus to dobra ochrona przy zderzeniu bocznym, która w połączeniu ze specjalnie skonstruowaną skorupą fotelika absorbuje energię pochodzącą ze zderzenia. Dodatkowo w siedzisku znajduje się system wentylacji, który zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Wewnętrzna część tapicerki jest miękka dla wysokiego komfortu dziecka.

Diono MONTEREY 2 Diono fotelik - blog

Drugi rekomendowany przez nas model to MONTEREY 2 marki Diono. Fotelik ten pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Warto wiedzieć, że europejskie standardy dopuszczają foteliki do 36 kg, natomiast w USA jest to aż o 9 kg więcej. MONTEREY 2 jest właśnie takim fotelem, w którym dzieci można przewozić aż do osiągnięcia wagi 45 kilogramów!

Szerokość tego fotela można manualnie regulować, aż do prawie 51 centymetrów. To, tak jak w przypadku Sirona Z-FIX, daje dziecku dużo miejsca na ramiona. W osłonach bocznych znajduje się aluminium pokryte pianką EPS. Ona odpowiada za absorbcję energii pochodzącej z uderzenia. Regulacja zagłówka daje gwarancję odpowiedniego dopasowania do wzrostu dziecka. MONTEREY 2 ma tak wyprofilowane siedzisko, że kąt nachylenia jest odpowiedni - dziecko nie zapadnie się w foteliku. Pod siedziskiem znajduje się gumowa podkładka chroniąca tapicerkę samochodu, a po bokach fotela są dwa głębokie uchwyty na butelkę lub kubek. Fotelik jest montowany przodem do kierunku jazdy przez trzypunktowy pas bezpieczeństwa lub miękki Isofix.

Nuna fotelik 15-36 - blogNUNA AACE

AACE to kolejny fotelik, który jest montowany przodem do kierunku jazdy, co jest typowe dla foteli z tej grupy wagowej. Montowany jest z wykorzystaniem zaczepów Isofix. Jego cechą charakterystyczną jest to, że ma mocno zabudowany, głęboki zagłówek dla jak najwyższej ochrony głowy dziecka. Ten model jest najszerszy wśród wszystkich foteli, dodatkowo ma podłokietniki dla komfortu dziecka. Warto wiedzieć, że regulacja zagłówka odbywa się jednocześnie z regulacją szerokości, a mimo to fotelik nadal jest mocno zabudowany. W testach ADAC AACE uzyskał 4 gwiazdki.

Rodzice docenią z pewnością fakt, że tapicerkę można w łatwy sposób zdjąć i prać w pralce. Wentylacja w siedzisku gwarantuje komfort termiczny, szczególnie podczas ciepłych dni, kiedy w samochodzie jest duszno. Dzięki prowadnicom pasa piersiowego i biodrowego ryzyko nieprawidłowego przeprowadzenia jest znacząco zmniejszone, co przekłada się na bezpieczeństwo dziecka.

 

Przekonujemy rodziców do przemyślenia sposobu przewożenia starszaków samochodem. Pamiętajcie, że chodzi o bezpieczeństwo i życie Waszego dziecka. Czy w tym zakresie warto mieć wątpliwości?

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2021 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.