Zadzwoń! Poznaj rabaty i super promocje u konsultantów BoboWózki: tel. 504 77 30 60 lub tel. 506 46 88 54
+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Co zrobić z rzeczami dziecka, których ono już nie używa?

Co zrobić z rzeczami dziecka, których ono już nie używa?

2018-11-11

Nieużywane ubranka dziecięce

Ciuszki blog

Ciuszki, z których dziecko już wyrosło, rodzice najczęściej zostawiają dla kolejnego malucha. Jeśli jednak następne dziecko nie jest w planie, można ubranka sprzedać i za otrzymane pieniądze kupić dziecku kolejne ciuszki. Warto zorientować się, czy w Waszym otoczeniu nie ma rodziców, którzy ucieszą się z ubranek po Waszym dziecku.

Jeśli nie uda Wam się znaleźć rodzinę, która przyjmie ciuszki po Waszym dziecku, warto rozejrzeć się dalej. Z pewnością znajdziecie rodziny, które ze względu na trudniejszą sytuację finansową nie mogą zapewnić dziecku nowych ubrań. Warto poszukać samotnych matek lub ojców, którym jest szczególnie ciężko. Informacje o osobach potrzebujących często można znaleźć w Internecie.

Jeśli chcecie pomóc większej ilości dzieci, wówczas warto nieużywane już ubranka oddać do domu dziecka, domu samotnej matki lub innej organizacji, która zajmuje się pomocom potrzebującym.

Stare zabawki dla dzieci

Ubranka dla dziecka komu oddać

Z zabawkami właściwie sprawa wygląda tak samo, jak z ubrankami. Można je rozdać innym lub sprzedać. Jest też jednak kilka innych możliwości. Zabawki dla dzieci można tak przerobić, by choćby zrobić dekoracje, dużo zależy od naszej fantazji i wyobraźni.

Pomysłów na dekoracje z zabawek jest kilka. Wystarczy, że poszukacie w Internecie inspiracji. Jednym z pomysłów jest zrobienie obrazka na ścianę z małych samochodów, którymi dziecko już się nie bawi. Taki obrazek można powiesić w pokoju dziecka, dzięki czemu zawsze część dzieciństwa będzie przy dorastającym maluchu.

Kolejnym pomysłem jest lekkie przerobienie nieużywanych już przez dziecko zabawek na zupełnie nowe. Dzięki temu rozwijana jest kreatywność, dziecko uczy się, że wszystkiemu można dać drugie życie. Jednym z przykładów jest wykorzystanie nieużywanych już klocków do zbudowania domku lub zamku, w którym będą mieszkały ulubione maskotki dziecka. Dzięki temu klocki będą zawsze w jednym miejscu, ponieważ zostanie z nich zrobione coś trwałego i przydatnego.

Co z łóżeczkiem dziecięcym?

Kiedy dziecko śpi już w większym łóżku, a nie takim z barierkami, ten mebel staje się już niepotrzebny. Jeśli chcemy, żeby łóżeczko dziecięce zostało w naszym domu, ale nie planujemy kolejnego dziecka, można wykorzystać je na wiele sposobów. Z tych pomysłów ucieszą się szczególnie rodzice, którzy lubią coś robić samemu i dawać starym rzeczom zupełnie nowe życie.

Jednym z pomysłów jest przeznaczenie łóżeczka dziecka na małą ławeczkę, na której będzie można usiąść i traktować ją jak sofę. Wystarczy jedynie wyjąć wszystkie szczebelki z przodu i skrócić te po bokach, choć nie jest to niezbędne. Na dno położyć materac i poduszki, żeby można było wygodnie usiąść i już, sofa gotowa!

Stare łóżeczko można też przerobić na biurko do pokoju dziecka. Do tego celu wystarczy postawić je do góry nogami, pozbyć się szczebelków, wyrównać wystające elementy i zagospodarować je tak, żeby było wygodne w używaniu. Nowe biurko można również pomalować specjalnymi farbami i sprawić, że będzie wyglądało jak zupełnie nowy mebel.

 

A co Wy robicie z nieużywanymi już rzeczami Waszych dzieci?

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2021 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.