+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
jaka-wysokosc-biurka-do-wzrostu-0

Jakie biurko dla dziecka wybrać?

2021-10-28

W pokoju przedszkolaka lub ucznia nie może zabraknąć biurka, przy którym Twoja pociecha będzie się uczyć i rozwijać swoje zainteresowania. O czym musisz pamiętać, podejmując decyzję? Jakie biurko dla dziecka będzie najlepsze?

Spis treści:

Jakie biurko dla dziecka? Kilka słów na początek

Biurko w pokoju ucznia przypomina punkt dowodzenia – to przestrzeń do zabawy, nauki i pogłębiania pasji. Na biurku znajdują się pomoce szkolne, tu Twoja pociecha chowa podręczniki, zeszyty, a nawet niekiedy spożywa posiłki lub korzysta z komputera. Choć mogłoby się wydawać, że biurko jest potrzebne dopiero wtedy, gdy Twój smyk zaczyna szkolną przygodę, tak naprawdę skorzysta z niego już 3 lub 4 -latek. W tej przestrzeni mogą powstawać pierwsze prace plastyczne, znajdować się pojemniki z ciastoliną, kredkami i innymi najczęściej używanymi przedmiotami. Świetnym przykładem biurka dla maluszka, które posłuży przez kilka lat, jest biurko Babybest Rainbow, w przyjemnych pastelowych kolorach połączonych z klasyczną bielą.

Jaka wysokość biurka do wzrostu? Dziecko przy biurku.

Jedną z najważniejszych kwestii, o której nie można zapomnieć podczas kupowania idealnego mebla, jest to, jaka wysokość biurka do wzrostu będzie wskazana na danym etapie rozwoju Twojej pociechy. To, jaka wysokość biurka jest najlepsza, może zmieniać się w ciągu bardzo krótkiego czasu, dlatego warto sprawdzać co kilka tygodni, czy nasz mały domownik znowu nie urósł o kilka centymetrów. Aby nie trzeba było wówczas zmieniać co chwilę biurka na nowe, możesz kupić krzesło z szerokim zakresem regulacji podłokietników i dowolną możliwością ustawienia wysokości siedzenia. Wtedy do kompletu możesz dobrać szerokie biurko w klasycznych kolorach i o minimalistycznym wyglądzie, np. Timoore First, na którym zmieszczą się wszystkie potrzebne przedmioty Twojego smyka.

Jaka wysokość biurka do wzrostu jest odpowiednia? Odpowiadamy

Twoje dziecko spędza nieraz przy biurku długie godziny, dlatego kwestia tego, jaka powinna być wysokość biurka to najważniejsze kryterium, które musisz brać pod uwagę. Dziecięce biurko – jaka wysokość jest wskazana? Taka, przy której Twój uczeń jest w stanie swobodnie położyć całe przedramiona na blacie, a jego plecy pozostaną w anatomicznie poprawnej pozycji. Stopy dziecka powinny stać w całości na ziemi, a łydki z podudziami tworzyć kąt prosty. Praktyczne biurko nie musi mieć wielu dodatkowych gadżetów – ważne, by zapewniało dostateczną ilość miejsca do pracy i ułożenia wszystkich przedmiotów, jak to jest w przypadku biurka Pinio Calmo.

Gdy rozważasz, jaka wysokość biurka do wzrostu będzie dobra dla Twojej pociechy, nie zapominaj o aktualnych zainteresowaniach i potrzebach małego smyka. Maluszki w wieku przedszkolnym często pracują na podłodze, trudno im usiedzieć przez kilkanaście minut w jednej pozycji. To bardzo dobre dla ich rozwoju i zdrowia kręgosłupa. Na tym etapie rozwoju niech biurko stanie się miejscem do przechowywania dziecięcych skarbów, ustawiania nowych modeli samochodów, figurek z plasteliny lub rysowania pierwszych pejzaży. Pozwól, by Twoja córka lub syn sami mogli decydować o wyglądzie swojego kącika do pracy – amatorów formuły 1. i wyścigów samochodowych z pewnością zachwyci model Babybest Super Speed, który wniesie do pokoju ogromną dawkę energii.

Biurko – jaka wysokość, kolor i materiały są lubiane przez dzieci?

Jeżeli już wiesz, jaka powinna być wysokość biurka dla Twojego dziecka, zwróć uwagę na to, z czego zostało ono zrobione i jakie ma dodatkowe funkcje. Jest kilka uzupełniających się kryteriów, którymi możesz się kierować. Z pewnością biurko to jedna z bardziej eksploatowanych przestrzeni w dziecięcym królestwie. Niełatwo uniknąć pobrudzenia go mazakami, kredkami lub farbami czy uszkodzenia podczas klejenia modeli samolotów, lub zarysowania samochodzikami z napędem.

W pokoju Twojej pociechy często króluje twórczy chaos i znajduje się wiele kolorowych przedmiotów. W takiej sytuacji można zdecydować się na biurko w białym kolorze, z drewnianymi elementami, do którego bez trudu dopasujesz szafę na ubrania i łóżko. Niewielki mebel z dodatkową przestrzenią w postaci kontenerka i zewnętrznej półki pomoże posegregować podręczniki szkolne i szybko odnaleźć zawartość piórnika. Timoore Elle ma także blat z zaokrąglonymi rantami, który w ferworze zabawy ochroni przed bolesnymi stłuczeniami lub guzami.

Jaka wysokość biurka do wzrostu? Dziecko z lotu ptaka.

Jaka wysokość biurka będzie odpowiednia dla starszaka, który zwraca uwagę na estetykę wnętrza i chce, by jego pokój przypominał pokój dorosłych? Blat biurka dla młodego człowieka powinien być dopasowany do jego wzrostu, aby podczas pracy na komputerze wzrok dziecka był kierowany na wprost. Być może konieczne będzie zakupienie dodatkowej podstawki pod monitor lub laptopa, przyda się też podkładka pod nadgarstek przy korzystaniu z myszki i ergonomiczne krzesło. Biurko Pinio I’Ga jest lekkie i ma wyróżniające się elementy wykończenia w postaci drewnianych nóg i uchwytów, które z pewnością spodobają się każdej wymagającej estetce i miłośnikowi współczesnego designu.

Pamiętaj, model stylizowany na wyścigowy pojazd w przypadku chłopczyka albo pałac dla księżniczki, jeżeli osobą decyzyjną jest córeczka, będzie uzasadniony. Jednak w przypadku nieco starszego i bardziej świadomego dziecka, lepiej zasugerować bardziej minimalistyczne podejście. Młodsza pociecha ma często bardzo zmienne nastroje, ale z drugiej strony biurko niepasujące do chwilowej pasji nie powinno być powodem do płaczu. Natomiast w przypadku bardziej dojrzałego domownika zainteresowania mogą ulegać zmianom rzadziej, ale wystrój pokoju powinien być już bardziej uniwersalny. W celu dostosowania pomieszczenia do charakteru użytkownika skup się na zastosowaniu stosownych akcesoriów.

Masz w domu poszukiwacza przygód, któremu chcesz kupić funkcjonalne biurko? Jaka wysokość będzie bezpieczna dla jego pleców? Możesz zmierzyć wzrost dziecka, zestawić go z wysokością siedziska ulubionego krzesła i porównać z parametrami biurka, które Cię interesuje. Dla przedszkolaka przyda się biurko, na którym będzie mógł powiesić swoje prace plastyczne i schować w kontenerze kartki oraz mazaki. Biurko z kontenerkiem Timoore Simple ma praktyczną tylną ścianę, która może stać się unikatową galerią dziecięcej twórczości!

Jaka wysokość biurka dla dziecka? Dbaj o zdrowie

Meble do pokoju dziecięcego powinny być nie tylko eleganckie i mieć atrakcyjny wygląd. Przede wszystkim muszą być bezpieczne i funkcjonalne, wykonane z trwałych i ekologicznych materiałów. Podczas zakupu zwracaj uwagę na farby użyte do ich pomalowania, możliwość dopasowania poszczególnych elementów do zmieniających się potrzeb dziecka i ostre krawędzie, które mogą stanowić zagrożenie podczas spontanicznej zabawy. Jeśli chcesz, aby Twoja pociecha miała wygodne miejsce do pracy i odpoczynku, zapoznaj się z ofertą naszego sklepu i wybierz biurko, które stanie się ulubioną przestrzenią Twojego smyka!

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2022 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.