+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Joolz Day+ vs. Joolz Hub Plus różnice

Joolz Day 3 vs Joolz Hub - czym się różnią? Zobacz!

2018-12-18

Najważniejsze dane techniczne wózka Joolz

Joolz Hub+ wózek

Oba modele posiadają stelaże aluminiowe, które są jednymi z najlepszych. Dzięki lekkości aluminium ramy wózków nie należą do ciężkich, przez co są łatwe w transporcie. Dodatkowo aluminium jest wysoce odporne na niekorzystne działanie czynników pogodowych, zatem stelażowi nie zaszkodzi deszcz, który spotka nas podczas spaceru.

Zarówno wózek Joolz Day Plus, jak i Joolz Hub Plus mają po cztery koła bezdętkowe. W prostym przełożeniu oznacza to, że takie koła są odporne na przebicie i wytrzymałe. Różnica pojawia się przy wielkości kół. W Joolz Day+ koła tylne i przednie są większe, niż w drugim modelu, co czyni go uniwersalnym i bardziej terenowym. Joolz Hub jest wózkiem przeznaczonym głównie do użytku w ruchu miejskim.

W obu modelach amortyzacja przypada na przednie i tylne koła, co w dużym stopniu zwiększa komfort dziecka podczas spacerów, także na nierównym terenie. Hamulec nożny w wózku Joolz Day Plus oraz wózku Joolz Hub PLus umożliwia bezpieczne i szybkie zatrzymanie nawet mocno rozpędzonego wózka, a teleskopowo regulowana rączka jest ułatwieniem dla rodziców.

Wymiary i waga obu modeli wózków Joolz

Joolz Day+ wózek

To właśnie w tym miejscu znajdują się największe różnice, które przekładają się na najlepsze przeznaczenie obu wózków dziecięcych. Na początek weźmy pod lupę wózek Joolz Day Plus.

Po złożeniu wózek osiąga wymiary 70 cm długości, 62 cm szerokości oraz 30 cm wysokości, gondola w środku ma z kolei 80 cm długości i 34 cm szerokości, zatem maluszek ma całkiem sporo miejsca, dzięki czemu podczas spacerów czuje się komfortowo. Waga wersji głębokiej wózka Joolz Day Plus wynosi 14,3 kg, natomiast wersja spacerowa waży 13 kg. Ten wózek dla dziecka należy zatem do średniej półki wagowej, nie jest ani zbyt ciężki, ani też wyjątkowo lekki. Dzięki dobrej skrętności kół i doskonałemu wyprofilowaniu wózek prowadzi się lekko, nawet w ciasnych przejściach.

Przyjrzyjmy się teraz drugiemu modelowi wózka dziecięcego Joolz, który znajduje się w tym porównaniu. Wózek dziecięcy Joolz Hub Plus po złożeniu osiąga wymiary 66 cm długości, 53 cm szerokości oraz 34 cm wysokości. Już w tym miejscu widać ogromną różnicę! Joolz Hub Plus jest zdecydowanie mniejszy od pierwszego modelu, co pozwala go określić jako spacerówkę w wersji mini. Dzięki swoim wymiarom doskonale będzie się sprawdzał rodzicom, którzy mają niewielkie mieszkanie, czy też często spacerują wąskimi alejkami miejskimi, czy sklepowymi. Wersja głęboka tego wózka waży jedynie 11,9 kg, to niemal aż 2,5 kg różnicy! Wersja spacerowa wózka ma jeszcze mniejszą wagę, bo wynosi jedynie 11,5 kg. Dzięki niewielkim wymiarom i niskiej wadze Joozl Hub Plus jest dziecięcym wózkiem idealnym dla wszystkich, którzy szukają czegoś w wersji mini.

Dodatkowo wózek Joolz Hub+ składa się do wyjątkowo kompaktowych rozmiarów, a dzięki specjalnemu uchwytowi można złożony ten dziecięcy wózek nosić na ramieniu.

Dodatkowe udogodnienia w wózkach Joolz

Wózki Joolz

Oba modele mają możliwość montażu siedziska spacerowego w obu kierunkach jazdy, co doceniają wszyscy rodzice i dzięki. Budki mają ochronę UV, dzięki czemu spacery w gorącym słońcu nie są niebezpieczne dla malucha, a systemy wentylacji gwarantują wysoki komfort termiczny. Siedzisko spacerowe w wózku Joolz Day Plus jest typu kubełkowego, przeciwnie do modelu wózka Joolz Hub Plus, w którym siedzisko jest tradycyjne.

Pojemne kosze zakupowe w obu modelach z pewnością spodobają się rodzicom, którzy podczas spacerów z maluchem muszą robić codzienne zakupy.

Który model wózka Joolz wybierzecie dla siebie?

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2022 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.