+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
Ranking fotelików samochodowych 9-18 kg

Ranking fotelików samochodowych 9-18 kg. Zobacz, które modele polecamy!

2021-05-07

Idealny fotelik dla dzieci może posłużyć niemal przez cały okres korzystania z fotelika przez najmłodszych. Możliwość regulacji zagłówka, normy bezpieczeństwa i intuicyjna obsługa to tylko niektóre cechy, które opisują najlepsze modele. Fotelik od 9 do 18 kg – jaki będzie najlepszy?

Spis treści:

Ranking fotelików samochodowych 9–18 kg – gdy Twój maluch dorasta

Fotelik samochodowy jest niezbędny podczas przemieszczania się samochodem dla każdego dziecka o wzroście poniżej 150 cm. Zwykle rodzice noworodków decydują się w pierwszych tygodniach życia bobasa na specjalny model – nosidełko, które jest przeznaczone dla niemowląt o wadze 0–13 kg. Gdy maluszek zaczyna rosnąć i samodzielnie siedzi, przychodzi czas na zmianę wyposażenia na fotelik 9–18 kg.

Fotelik od 9 do 18 kg zapewnia dziecku lepszą widoczność, pozwala skupić się na tym, co dzieje się za oknem i obserwować zmieniające się obrazy poza kabiną samochodu. Fotelik (9–18 kg) bywa wybawieniem dla rodziców niemowląt, które w pierwszym foteliku niechętnie podróżowały na dalsze odległości.

Część modeli pozwala na ich dalszy montaż tyłem do kierunku jazdy, podobnie jak nosidełka dla noworodków, aż do osiągnięcia wagi określonej przez producenta. Nowoczesny fotelik od 9 do 18 kg zamontujesz potem przodem do kierunku jazdy przy pomocy samochodowych pasów bezpieczeństwa lub systemu isofix. Poznaj nasz ranking fotelików samochodowych 9–18 kg i wybierz najbezpieczniejszy model dla Twojej pociechy!

Fotelik 9-18 kg

Fotelik samochodowy 9–18 kg – ranking i kryteria oceny

Jaki fotelik 9–18 kg warto wybrać i na jakie elementy zwrócić uwagę podczas ostatecznej decyzji o zakupie? Dobrze dopasowany produkt będzie towarzyszyć Twojemu maleństwu przez kilka lat jego życia, a nawet do końca przygody z podróżowaniem w dziecięcym foteliku. Coraz częściej pojawiają się modele, określane przez producentów jako foteliki z przedziału wagowego 9–50 kg – produkt tej kategorii z pewnością sprawdzi się w przypadku tęższych i wyższych dziecięcych pasażerów. Takie foteliki dają bardzo szeroki zakres regulacji ułożenia zagłówka, ustawienia siedziska oraz podnóżka, by najbardziej optymalnie chronić najmłodszych w przypadku kolizji.

Przygotowany przez nas ranking fotelików samochodowych 9–18 kg uwzględnia kilka najważniejszych kryteriów. Ranking fotelików 9–18 kg prezentuje najbardziej bezpieczne modele, dostępne na rynku europejskim, które otrzymały najwyższe noty w testach ADAC oraz posiadają najnowszą normę I-Size.

Nie bez znaczenia była możliwość swobodnej regulacji zagłówka, dodatkowa ochrona boczna, a także oznaczenia kolorystyczne i dźwiękowe, które wskazują na właściwe poprowadzenie pasa i montaż fotelika. Fotelik samochodowy 9–18 kg – ranking najciekawszych modeli, łatwych w pielęgnacji i intuicyjnych w obsłudze – oto nasze propozycje!

Foteliki 9-18 kg

Ranking fotelików samochodowych 9–18 kg – bezpiecznie i wygodnie

Ranking fotelików 9–18 kg otwiera Britax Romer King II LS, który posłuży najmłodszym użytkownikom od ok. 9. miesiąca życia, do ukończenia 3–4 lat. Fotelik posiada wbudowany system świetlny oraz dźwiękowy, które potwierdzają prawidłowe zapięcie fotelika. Na straży bezpieczeństwa maluszka stoją także pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Model posiada miękkie i głębokie ściany boczne, a także zagłówek, który dostosujesz do wysokości dziecka. Obicie fotelika możesz prać w pralce, a dodatkowe nakładki naramienne podnoszą komfort codziennego użytkowania.

Cybex Pallas G i-Size to model fotelika z nowej kategorii produktów dla najmłodszych o wadze 9–50 kg. Twoja pociecha może z niego korzystać nawet przez 10 lat. Montaż fotelika jest możliwy przy użyciu samochodowego pasa bezpieczeństwa lub na zaczepy Isofix i pas Top Teather. To, co wyróżnia ten produkt na tle pozostałych, to bardzo głęboki zagłówek, który maksymalnie chroni głowę, szyję i kark dziecka. Fotelik posiada system L.S.P. Plus, który redukuje siły wynikające z uderzenia bocznego aż o 20%, jest zgodny z normą I-Size, a prawidłowy montaż sygnalizują wskaźniki wizualne.

Wielu producentów proponuje foteliki w przedziale wagowym 9–36 kg. Taki właśnie jest Britax Advansafix IV R – montowany przodem do kierunku jazdy za pomocą pasów lub systemu Isofix, z prowadnicą pasa biodrowego i regulowanym zagłówkiem. Britax Advansafix IV R otrzymał aż 4 gwiazdki w testach ADAC, został wzbogacony o system SICT, a także wbudowane 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Co ważne, fotelik został wyposażony w neoprenowe ochraniacze na klatkę piersiową, które zwiększają wygodę i redukują ruchy dziecka podczas zderzenia.

Równie interesującym modelem fotelika jest GB Everna Fix w przedziale wagowym 9–36 kg. Produkt posiada system dodatkowej ochrony bocznej, a także możliwość regulacji spoczynkowej, co podnosi komfort codziennego użytkowania. Regulowane pasy, 4 gwiazdki w testach ADAC oraz system ochrony bocznej L.S.P. podnoszą bezpieczeństwo najmłodszych pasażerów. Przy dłuższych wyjazdach niezwykle pomocny jest odchylany zagłówek – uniemożliwia on opadnięcie główki dziecka w czasie snu i chroni je przez cały czas przebywania w samochodzie.

Maxi Cosi Titan Pro to model fotelika o nowoczesnym designie i przydatnych rozwiązaniach. Fotelik ma regulowany zagłówek oraz siedzisko, które podnoszą komfort maluszka. Miękkie otulinki na pasy zapobiegają otarciom. Maxi Cosi Titan montowany jest przy pomocy Isofix oraz pas Top Tether, a specjalne wskaźniki informują o prawidłowym poprowadzeniu pasa. Wyjmowana wkładka redukcyjna chroni delikatne ciało najmłodszych użytkowników. Fotelik posiada dodatkowo praktyczny uchwyt na kubek lub butelkę, a ubrudzoną tapicerkę możesz wyczyścić w pralce.

Fotelikiem, który rośnie z dzieckiem, jest Peg Perego Viaggio 1-2-3 VIA – zgodny z normą I-Size, montowany na isofix chroni Twoją pociechę od pierwszych miesięcy życia. Fotelik pozwala na regulację kąta nachylenia siedziska, zmianę ustawienia zagłówka, a system mocowania Blind Lock uniemożliwia przypadkowe odpięcie pasa bezpieczeństwa, np. przez starsze rodzeństwo. Siedzisko jest dodatkowo wzmocnione stalowymi rurkami, a dodatkową ochronę głowy i ramion malucha gwarantuje system EPS, znajdujący się w zagłówku i bocznych skrzydłach.

Ostatnią propozycją w rankingu jest Britax Evolva 1-2-3 SL SICT dla dzieci o wadze 9–36 kg. Wykorzystana w tym modelu technologia ochrony w przypadku zderzeń bocznych (SICT) zmniejsza skutki kolizji bocznych. Dodatkowo system bezpieczeństwa CLICK & SAFE zasygnalizuje kliknięciem prawidłowe naciągnięcie pasa przytrzymującego dziecko. Britax Evolva 1-2-3 SL SICT posiada wyściełany zagłówek i 5-punktowe pasy wewnętrzne, które możesz łatwo regulować – nawet jedną ręką! Miękkie obicie sprawia, że każda podróż z dzieckiem jest prawdziwą przygodą!

Jaki fotelik 9–18 kg wybrać? Ochrona najmłodszych pasażerów

Fotelik dla starszaka to produkt, który możesz użytkować przez kilka lat wspólnych podróży samochodem. Idealny fotelik powinien dawać Ci możliwość swobodnej regulacji poszczególnych jego elementów, nawet wtedy, gdy dziecko śpi lub przemieszczacie się w nocy. Dobrze, aby był prosty w czyszczeniu i pielęgnacji, a jednocześnie był wygodny dla samego małego użytkownika. To pewność, że każdego dnia Twój maluch otrzymuje najlepszą ochronę, na którą zasługuje!

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up