+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Rekomendowane foteliki w grupie 15-36 kg

Rekomendowane foteliki w grupie 15-36 kg

2018-11-05

KIDDY CRUISERFIX 3

Kiddy Cruiserfix 3 jest jednym z najlepiej sprzedających się w naszych salonach fotelików. Rośnie razem z dzieckiem, dzięki czemu rodzice mają pewność, że maluchowi zawsze będzie wygodnie, ale przede wszystkim bezpiecznie spędzi podróż. Za bezpieczeństwo odpowiada wysoce zaawansowany system ochrony bocznej, który minimalizuje ryzyko niebezpiecznych powikłań w przypadku kolizji bocznej. Dodatkowo zastosowanie materiału w technologii Honey Comb 2 w okolicy głowy i ramion zmniejsza odczuwaną przez dziecko siłę i energię uderzenia, a Kiddy Shock Absorber pochłania energię zderzenia z okolicy pasów bezpieczeństwa.

Fotelik Cruiserfix 3 jest wygodny dla dziecka, bo został dodatkowo wyposażony w podnóżek, który zapewnia rosnącym nóżkom podparcie. W testach ADAC uzyskał notę dobrą. Warto pamiętać, że producent daje możliwość przedłużenia gwarancji z dwóch do trzech lat. Wystarczy jedynie zarejestrować produkt na stronie producenta.

Kiddy 15 36 kg

BRITAX ROMER KIDFIX i-Size

Na ten model warto zwrócić uwagę z wielu powodów. Pierwszym z nich jest fakt, że w testach ADAC otrzymał najwyższą ocenę ogólną - 5 gwiazdek. Świadczy to o jego wysokiej wytrzymałości i potwierdza zapewnienia producenta dotyczące jego bezpieczeństwa. Jest to fotelik FWF (przodem do kierunku jazdy), montowany na dwa sposoby - przy pomocy pasów lub systemu isofix. Daje to duże możliwości podróżowania z dzieckiem różnymi samochodami. Dodatkową zaletą jest system XP-PAD, którego zadaniem jest zredukowanie szkód wynikłych w przypadku zderzenia czołowego.

Inna odmiana tego modelu to Britax Kidfix III S z systemem SecureGuard. System ten gwarantuje prawidłowe ułożenie pasa biodrowego, co przekłada się na bezpieczeństwo dziecka. Ochrona boczna w foteliku to kolejna ważna funkcja, dzięki której skutki ewentualnego zderzenia bocznego są mniej odczuwalne dla chronionego dziecka.  Jest jeszcze fotelik Kidfix III M, również w kategorii 15-36kg

 

 

 

Kidfix i-Size

CYBEX SOLUTION S i-FIX

W jesiennych testach ADAC poprzednik Cybex Solution S i-Fix, czyli Solution S-Fix otrzymał ocenę dobrą - 4 gwiazdki, co gwarantuje jego bezpieczeństwo na wysokim poziomie. To także fotelik z grupy FWF, montowany pasami lub przy użyciu systemu isofix. Dzięki możliwości pełnej regulacji pozycji spoczynkowej dziecka, systemowi zapobiegającemu opadaniu główki, a dodatkowo szerokiemu i głębokiemu siedzisku, nasze dziecko ma zapewniony wysoki komfort podczas podróży.

Systemy odpowiadające za bezpieczeństwo to przede wszystkim konstrukcja skorupy, która absorbuje siłę uderzenia. System L.S.P. zmniejsza ryzyko urazów dziecka dzięki pochłanianiu o 25% energii więcej, niż pozostałe systemy, w które jest wyposażony S-Fix. Dodatkowo w przypadku zderzenia bocznego główka dziecka pozostaje w bezpiecznej strefie fotelika samochodowego.

Solution S fix

BESAFE iZi FLEX FIX i-Size

Czwarty punkt zaczepu w foteliku BeSafe iZi FLEX Fix i-Size zapewnia prawidłowe ułożenie pasa, specjalnie zaprojektowana skorupa pochłania siłę uderzenia w przypadku kolizji, a ochrona SIP+ zamontowana od strony drzwi samochodu zwiększa ochronę w przypadku uderzenia bocznego. Można ją zdemontować, przez co fotelik zajmuje mniej miejsca i może zostać zamontowany pomiędzy innymi fotelikami. Fotelik BeSafe iZi Flex Fix i-Size  w testach ADAC uzyskał ocenę dobrą - 4 gwiazdki. Na komfort dziecka ma wpływ regulowane oparcie, które pozwoli na zapewnienie maluchowi odpowiedniej pozycji. Dodatkowo regulowany zagłówek w kształcie litery V dopasowuje się do wciąż rosnącego dziecka. Są również takie foteliki samochodowe jak Takata Maxi.

BeSafe iZi Flex Fix blog


Który z polecanych przez nas fotelików najbardziej Was zainteresował?

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2022 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.