+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj

Rewolucyjnie lekki - fotelik samochodowy Avionaut Pixel Pro

2022-05-31

Avionaut Pixel to fotelik samochodowy, który swoją lekkością podbił serca świeżo upieczonych rodziców. Dobre wyniki w testach, rewolucyjnie niska waga, doskonałe wkładki dla noworodków i niemowląt – wydawało się, że lepiej być nie może! Jednak Avionaut zaskoczył nas tworząc ulepszoną wersją Pixela – fotelik samochodowy Pixel Pro. To kolejny produkt w portfolio tego polskiego producenta, który spokojnie może konkurować z markami zagranicznymi, a tym samym udowadnia, że bezpieczne, wysokiej jakości foteliki samochodowe mogą być tworzone przez Polaków. Kto zatem lubi wspierać rodzimą gospodarkę i stawia na polskie produkty koniecznie powinien zapoznać się z ofertą marki Avionaut.

Spis treści:

Pixel Pro – czym różni się od klasycznego Pixela?

Od premiery fotelika Avionaut Pixel Pro minął prawie rok. Po tym czasie śmiało możemy stwierdzić, że jest to obecnie jeden z bestsellerów wśród fotelików samochodowych w kategorii 0-13kg. Na czym polega fenomen tego fotelika? Co sprawia, że rodzice użytkujący Pixel Pro polecają go innym przyszłym rodzicom? Czym różni się Pixel Pro od klasycznego Pixela?

Pixel Pro to idealny przykład tego, że wprowadzenie kilku zmian może z czegoś dobrego uczynić coś jeszcze lepszego. Pixel Pro zachował wszystkie największe zalety swojego poprzednika. To, co wyróżnia obydwa modele na tle innych fotelików samochodowych 0-13kg to imponująco niska waga. 2,5 kg to naprawdę waga piórkowa! Avionaut zatroszczył się o kręgosłupy rodziców - dzięki temu, że fotelik jest lekki łatwiej jest go przenieść! W przypadku fotelika 0-13kg jest to bardzo istotne, ponieważ rodzice często muszą przenosić dziecko w foteliku, np. podczas wizyt u lekarza, krótkich zakupów czy po prostu w drodze z samochodu do domu.

Zarówno w Pixelu, jak i w Pixelu Pro znajdziemy modułowe wkładki, które zaprojektowano przy współpracy z fizjoterapeutami. Dzięki nim maluszek będzie przyjmował prawidłową, bezpieczną pozycję. Co to właściwie oznacza, że wkładki są modułowe? Nie jest to jedna, duża wkładka tylko kilka mniejszych, które można pojedynczo wyjmować. Dzięki temu rodzic ma możliwość lepszego dopasowania wkładek do aktualnej budowy ciała maluszka. Takie rozwiązanie jest naprawdę bardzo praktyczne, biorąc pod uwagę, że w pierwszym roku życia maluszki bardzo intensywnie rosną.

Modele różnią się między sobą tapicerką, w Pixelu Pro wykorzystano wysokiej jakości, oddychającą tkaninę o dużej zawartości bawełny, która zapewni maluszkowi komfort nawet w cieplejsze dni. Kolejną różnicę możemy zauważyć przy budce – w Pixelu Pro została ona wydłużona i otwiera się niezależnie od rączki. Tkanina z filtrem UV zastosowana w budce zapewnia jeszcze lepszą ochronę przed słońcem. Na pierwszy rzut oka można też zauważyć, że w Pixelu Pro ulepszono strukturę materiału EPP, co świetnie się prezentuje w połączeniu z wysokiej jakości tapicerką. Fotelik samochodowy Pixel Pro jest dostępny w pięciu stylowych kolorach – navy, black, beige, pink oraz grey. Taki wybór kolorystyczny pozwala bez problemu dopasować fotelik do kolorystyki wózka.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Jak to możliwe, że przy tak niskiej wadze Avionaut Pixel Pro spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa? Do produkcji fotelików wykorzystuje się rewolucyjny materiał EPP, który doskonale absorbuje energię w przypadku kolizji drogowej. Jest to tworzywo lekkie i ekologiczne.

Pixel Pro spełnia najnowsze europejskie normy bezpieczeństwa i-Size oraz ECE-R129. W testach ADAC uzyskał dobre noty, otrzymując 4 gwiazdki zarówno przy montażu na bazie, jak i na pasach bezpieczeństwa. Dodatkowo fotelik zdobył certyfikat niemieckiego AGR – Stowarzyszenia na Rzecz Zdrowych Pleców.

Avionaut Pixel i Pixel Pro są fotelikami dla maluszków od pierwszych dni życia w związku z czym montujemy je tyłem do kierunku jazdy – jest to najbezpieczniejszy sposób przewożenia dzieci! Obydwa modele można zamontować za pomocą pasów bezpieczeństwa lub na bazie Isofix IQ. Co istotne baza zakupiona do Pixela lub Pixela Pro będzie również kompatybilna z kolejnym fotelikiem od Avionaut – modelem Aerofix. Warto rozważyć zakup bazy ponieważ korzystanie z niej jest bardzo intuicyjne i ułatwia użytkowanie fotelika. Baza Isofix IQ została wyposażona w system świetlny, który informuje o poprawności wpięcia fotelika. Dzięki temu zawsze będziesz mieć pewność, że fotelik został dobrze wpięty.

Aż 10 lat gwarancji!

Standardowo przy zakupie fotelika samochodowego otrzymujesz 2-letnią gwarancję. Avionaut daje możliwość wydłużenia okresu gwarancji do 10 lat! Wystarczy wypełnić prosty formularz na stronie producenta by zarejestrować swój fotelik. Będzie Ci także potrzebny skan dokumentu zakupu. Pamiętaj, aby zarejestrować fotelik nie później niż do 28 dni od daty zakupu, po tym czasie opcja przedłużenia gwarancji może nie być dostępna.

Postaw na bezpieczny i funkcjonalny zestaw z fotelikiem Avionaut Pixel Pro!

W sklepach stacjonarnych BoboWózki Ekspert przymierzy Pixel Pro do Twojego samochodu, krok po kroku wyjaśni jak prawidłowo przewozić dziecko i zamontuje fotelik w samochodzie. Ponadto nasi Doradcy pomogą Ci stworzyć bezpieczny i funkcjonalny zestaw z fotelikiem samochodowym Pixel Pro. W ofercie naszych sklepów stacjonarnych oraz sklepu internetowego bobowozki.com.pl znajdziesz bardzo duży wybór wózków 2w1, które będą stanowiły doskonałe połączenie z fotelikiem Avionaut Pixel Pro. Będą to m.in. Venicci Tinum Upline, Baby Jogger City Mini GT2, Baby Jogger City Select 2 czy Kinderkraft Everyday. Fotelik wygodnie wepniesz na ramę wózka za pomocą adapterów. Pamiętaj jednak, że fotelik nie może zastępować gondoli czy siedziska spacerowego! Możesz korzystać z opcji wpięcia go na ramę wózka np. podczas krótkich zakupów czy wizyty u lekarza. Dzięki temu szybciej i łatwiej pokonasz dystans z samochodu do miejsca docelowego.

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up