+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj

Obrotowy fotelik modułowy – Maxi-Cosi Coral 360

2022-07-25

Producenci fotelików samochodowych wciąż prześcigają się w tworzeniu coraz bezpieczniejszych i coraz bardziej innowacyjnych produktów. W efekcie powstaje wiele ciekawych, zaskakująco funkcjonalnych fotelików samochodowych, które nie tylko spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa, ale również wychodzą naprzeciw realnym potrzebom rodziców i dzieci. Doskonałym tego przykładem jest fotelik samochodowy Maxi-Cosi Coral 360.

Spis treści:

Pierwszy modułowy fotelik samochodowy

Maxi-Cosi to bardzo popularna marka, działająca w branży dziecięcej od wielu lat. Ten holenderski producent kojarzony jest przede wszystkim z wysokiej jakości fotelikami samochodowymi, ale w ofercie tej marki znajdziemy również wózki dziecięce, spacerówki a także akcesoria do domu takie jak leżaczki, krzesełka do karmienia czy łóżeczka. Misją tej firmy jest tworzenie produktów, które odpowiadają na potrzeby współczesnych rodziców, są komfortowe w użytkowaniu, ułatwiają życie całej rodziny i pozwalają zaoszczędzać czas. W ofercie marki Maxi-Cosi znajdziemy produkty, które podbiły serca wielu rodziców. Fotelik samochodowy Mica Pro Eco zyskał spore grono fanów, zwłaszcza wśród osób poszukujących ekologicznych produktów. Z kolei model Pebble Pro ze względu na doskonałą wkładkę dla noworodków i niemowlaków stał się popularny wśród świeżo upieczonych rodziców. Ostatnio jednak coraz większym zainteresowaniem cieszą się obrotowe foteliki samochodowe z rodziny 360°, a wśród nich również Coral 360.

Fotelik Maxi-Cosi Coral miał swoją premierę latem 2020 roku. Od razu wzbudził spore zainteresowanie ponieważ był pierwszym modułowym fotelikiem samochodowym. Co to oznacza? Coral składa się z dwóch elementów - skorupy oraz wyjmowanego nosidełka. Taka konstrukcja sprawia, że rodzic nie musi z samochodu wyjmować całego fotelika, a jedynie mobilne nosidełko. Dzięki takiemu rozwiązaniu oszczędzamy czas, energię i jesteśmy blisko dziecka. Maxi-Cosi Coral szybko zyskał uznanie wśród rodziców, którzy docenili jego funkcjonalność. Nie dziwi więc fakt, że gdy Maxi-Cosi wprowadziło do oferty foteliki samochodowe z rodziny 360° znalazł się wśród nich również Coral w wersji obrotowej.

Rewolucyjnie praktyczny Coral 360

Obecnie Coral występuje w dwóch wariantach – Coral i Coral 360. Czym różnią się te dwa modele? Wersję 360 można zamontować na obrotowej bazie FamilyFix 360, wówczas zyskujemy niezwykle funkcjonalny fotelik obrotowy. Jeśli chcemy wyjąć dziecko z samochodu, wystarczy za pomocą jednej ręki obrócić fotelik w swoją stronę, a następnie wypiąć mobilne nosidełko wraz z Maluszkiem. Proste, prawda? Na tym nie koniec! W przypadku Corala 360 proces ten został ulepszony do maksimum! Przede wszystkim ogromne znaczenie ma waga – Coral jest jednym z najlżejszym fotelików na rynku, a wyjmowane nosidełko waży zaledwie 1,7 kg. Tak niska waga pozwala na swobodne przenoszenie nosidełka wraz z dzieckiem. Czy może być jeszcze prościej? Oczywiście! Prawdziwym hitem w przypadku fotelika Maxi-Cosi Coral 360 jest możliwość zamontowania dodatkowo dedykowanego pasa na ramię. Dzięki temu rodzic ma wolne ręce w trakcie przenoszenia dziecka. Podsumowując – aby wyjąć dziecko z samochodu możesz obrócić je w swoim kierunku, a następnie za pomocą jednego przycisku wypiąć z fotelika ultralekkie nosidełko, do którego przymocowany jest pas do przenoszenia. W ten sposób wyruszasz z dzieckiem np. na wizytę u lekarza mając dwie wolne ręce, a Twój Maluch bezpiecznie odpoczywa sobie w nosidełku. Takie rozwiązanie jest genialne zwłaszcza dla osób, które mieszkają na wyższych piętrach w bloku lub muszą często pokonywać dystans między domem a samochodem. Funkcja obrotu, niska waga fotelika oraz pas do przenoszenia sprawiają, że codzienne użytkowanie Corala 360 jest wygodne i bardzo komfortowe.

Bezpieczeństwo i funkcjonalność

Maxi-Cosi Coral 360 spełnia rygorystyczne standardy najnowszej normy i-Size. Oznacza to, że został poddany niezależnym testom, które kładą szczególny nacisk na ochronę głowy, kręgów szyjnych oraz boków ciała dziecka. Foteliki samochodowe spełniające normę i-Size zapewniają wysoki poziom ochrony wspomnianych partii ciała. Coral 360 posiada dodatkową wkładkę redukcyjną dla noworodków, która zadba o prawidłową pozycję Maluszka. Fotelik został wyposażony w system ochrony bocznej, który stanowi dodatkowe zabezpieczenie w przypadku kolizji bocznej. Fotelik Maxi-Cosi Coral 360 można zamontować zarówno na pasach bezpieczeństwa, jak i na bazie FamilyFix 360. Warto rozważyć zakup bazy, aby w pełni cieszyć się funkcjonalnością tego nowoczesnego fotelika. Tym bardziej, że baza FamilyFix 360 może posłużyć aż do ok. 4 roku życia ponieważ jest kompatybilna z kolejnym fotelikiem, w kategorii do 105 cm wzrostu – Maxi-Cosi Pearl 360. Niezależnie od tego czy zdecydujesz się montować Coral 360 na pasach czy na bazie pamiętaj, że fotelik musi być skierowany tyłem do kierunku jazdy. Taki sposób przewożenia, zwłaszcza w przypadku noworodków lub niemowlaków, jest rekomendowany przez specjalistów jako najbezpieczniejszy dla dziecka.

Aby Maluchowi było komfortowo, wyjmowane nosidełko w modelu Maxi-Cosi Coral 360 zostało wykonane z miękkiej, przyjemnej w dotyku tkaniny. Duży daszek przeciwsłoneczny przymocowany do obudowy skutecznie osłoni dziecko przed słońcem lub wiatrem. Dzięki systemowi Easy-in w prosty i szybki sposób zapniesz lub odepniesz uprząż, aby wyjąć dziecko z fotelika. Coral 360 można wpiąć na ramę wózka za pomocą adapterów. Pamiętaj jednak, że Maluch nie powinien zbyt długo być przewożony w ten sposób, a fotelik nie jest i nie powinien być zamiennikiem gondoli do wózka. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się podczas szybkich zakupów czy wizyty u lekarza.

W ofercie sklepów stacjonarnych BoboWózki oraz na www.bobowozki.com.pl znajdziesz spory wybór zestawów wózków 2w1 z fotelikiem samochodowym Maxi-Cosi Coral 360. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się zestawy z wózkami Maxi-Cosi Plaza Plus, Venicci Tinum Upline oraz Muuvo Quick 3.0. Jeśli jesteś zainteresowany tym modelem fotelika zachęcamy do odwiedzenia jednego z naszych salonów, aby nasi eksperci mogli przymierzyć fotelik do Twojego samochodu, a następnie przeprowadzić jego montaż.

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up