Zadzwoń! Poznaj rabaty i super promocje u konsultantów BoboWózki: tel. 504 77 30 60 lub tel. 506 46 88 54
+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Co wypada gdy świety wpada? Czyli jak ugościć świętego Mikołaja.

Co wypada gdy świety wpada? Czyli jak ugościć świętego Mikołaja.

2019-11-22

Przygotowania do 6.12.

Mikołaj dla dziecka - blogPopularne określenie tego dnia to znane Mikołajki, kiedy to Mikołaj nocą odwiedza dzieci i najczęściej w bucikach zostawia im drobne dary. Maluszki w butach mogą znaleźć czekoladę, lizaki, cukierki, owoce, orzechy, czy inne drobne upominki. Na taki prezent mogą liczyć, jeśli były grzeczne, natomiast rózgę znajdą dzieci, które do grzecznych nie należały. Tak wygląda teoria, natomiast wiemy doskonale, że Mikołaj kocha wszystkie dzieci i najczęściej przymyka oko na te drobne niedociągnięcia milusińskich. Każdy przecież ma prawo popełniać błędy.

Wieczorem 5.12. możemy razem z dzieckiem posprzątać półkę z butami, wyczyścić obuwie, a szczególnie to aktualnie noszone przez dziecko. Jeśli w naszym domu używamy skarpet nad kominkami lub na ozdobnych sznurkach, możemy zaproponować dziecku, by samodzielnie ozdobiło swoją skarpetę. Maluch może także namalować specjalną laurkę dla Mikołaja i umieścić ją w swojej skarpecie. Czasem Mikołaj wkłada podarki pod poduszkę, również to miejsce będzie dobre na specjalną laurkę dla Mikołaja. Ten okres jest doskonały, by uczyć dziecko empatii i dzielenia się. Możemy w tym czasie zaproponować dziecku, by stało się pomocnikiem Mikołaja. Może rodzice dostrzegają, że jakieś dziecko nie ma szans na podarek? Wówczas maluch może podarować coś od siebie. Niech to będzie nieużywana już zabawka, kilka ubranek, czy czekolada.

Przygotowania do 24.12.

W Polsce Mikołaj najczęściej zostawia prezenty świąteczne pod choinką w dzień Wigilii Bożego Narodzenia lub w noc po Wigilii. Często w jakiejś części upominki są zgodne z pisanymi wcześniej przez dziecko listami.

Prezenty od Mikołaja - blog

Niekiedy brodacz także zostawia dołączony dla maluszka list. Niestety nie może sobie za każdym razem pozwolić na spędzenie chwili z dzieckiem. Wówczas najczęściej wpada szybko do domu i zostawia prezenty pod choinką, a oprócz prezentów dziecko może zobaczyć również ślady butów Mikołaja, które są otoczone śniegiem! Malec może przygotować dla Mikołaja w dzień Wigilii specjalne ciastka i nalać mu szklankę mleka, czy soku. Mikołaj najczęściej wpada szybko z prezentami, wypija przygotowany przez dziecko napój i zjada ciastka, wszędzie zostawiając okruszki.

Dzieje się to w czasie, kiedy dziecko poszukuje pierwszej gwiazdki na niebie, wypatruje na nim sań Mikołaja, czy pomaga rodzicom w sprzątaniu po kolacji. Czasem maluchy mają okazję spotkać się z Mikołajem osobiście i samodzielnie wręczyć mu przygotowane wcześniej ciastka.

 

Jakie są Wasze pomysły na ugoszczenie Mikołaja i przygotowanie się na jego przyjście?

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2021 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.