+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
Foteliki samochodowe do 500 zł

Foteliki samochodowe do 500 zł

2019-12-10

Maxi Cosi Citi

Maxi Cosi CitiCiti jest najtańszym w naszej ofercie bezpiecznym fotelikiem samochodowym, który przeszedł testy bezpieczeństwa i osiągnął w nich wysoki wynik. Ten model może poszczycić się czterema gwiazdkami, co stanowi bardzo dobry wynik dla fotela. W foteliku znajduje się trzypunktowy pas bezpieczeństwa, który został wykończony miękkimi nakładkami, by nie uwierać delikatnej skóry dziecka. Side Protection System zwiększa bezpieczeństwo dziecka w przypadku ewentualnej kolizji bocznej, a obszerna budka przeciwsłoneczna pozwala ochronić oczy dziecka przed silnie świecącym słońcem. Fotelik Maxi Cosi CITI mocuje się w samochodzie wyłącznie na pas bezpieczeństwa, przez co fotelik jest uniwersalny i pasuje niemal do każdego samochodu. Nie będzie zatem problemu z zamocowaniem fotelika, kiedy dziadkowie będą chcieli wyruszyć z maluszkiem w podróż samochodem. Dodatkowo waga fotelika wynosi jedynie niewiele ponad 3 kg, przez co jest łatwy do niesienia w rękach. Koszt fotelika wynosi zaledwie 429 zł.

Cybex Aton 5 Cybex Aton 5

Drugi fotelik, który znalazł miejsce w naszym wpisie, to Cybex Aton 5. W odróżnieniu od powyższego, Aton 5 można wpiąć zarówno na pas bezpieczeństwa, jak i dodatkową bazę Isofix. Ten model w testach ADAC uzyskał maksymalny możliwy wynik, a zatem 5 gwiazdek. Waży więcej, bo 4,6 kg, a jego budka przeciwsłoneczna została dodatkowo wyposażona w filtr UV50+. Zagłówek ATON 5 można ustawić w jednej z ośmiu wysokości, przez co dopasowanie go do rosnącego dziecka jest proste i szybkie do wykonania. Ten model producent również wyposażył w system ochrony bocznej, który przekłada się na większe bezpieczeństwo dziecka w czasie ewentualnej kolizji bocznej. Cena samego fotelika wynosi 499 zł. Przy Aton 5 rodzice mogą wybrać dwie bazy - baza Belted za 399 zł lub baza Isofix za 499 zł. Zadaniem bazy Belted jest usztywnienie fotelika przy wpięciu na pas, natomiast baza Isofix dodatkowo umożliwia wpięcie na zaczepy Isofix.

Maxi Cosi Cabrio Fix

Maxi Cosi Cabrio FixMaxi Cosi Cabrio Fix to niewielka waga, 4 gwiazdki w testach, system ochrony bocznej i możliwość montażu na bazie i na pas samochodowy. Model ten wyróżnia wkładka redukcyjna w foteliku, która dba o prawidłową pozycję dziecka w czasie jazdy, łatwa regulacja wysokości uprzęży bezpieczeństwa. Do tego dochodzi możliwość dokupienia bazy FamilyFix, którą wpina się na zaczepy isofix. Baza ta jest bazą modularną, co oznacza, że można na nią wpiąć kolejny fotelik - w tym wypadku będzie to Maxi Cosi PEARL. Więcej o bazach modularnych przeczytacie w naszym wpisie, tutaj. Cena fotelika delikatnie przekracza budżet 500 zł, bo wynosi 549 zł. Może jednak jego zalety są w stanie delikatnie wpłynąć na budżet, jakim dysponują rodzice. Zerknijcie jeszcze do naszego wpisu z polecanymi wózkami do kwoty 1500 zł, wystarczy kliknąć tutaj.

 

Dajcie znać, na jaki fotelik się zdecydujecie!

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up