+30 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Jakie znaczenie ma wielkość gondoli? Wózki z dużymi gondolami

Jakie znaczenie ma wielkość gondoli? Wózki z dużymi gondolami

2019-09-20

Cieplejsze ubranie

Jesienią, a przede wszystkim zimą, musimy dbać o to, by ubrać się odpowiednio do panujących warunków atmosferycznych. Tak samo przecież chronimy przede wszystkim nasze malutkie dziecko. W tych porach roku pojawiają się ciepłe śpiworki, kocyki, kołderki do wózka, żeby noworodek nie zmarzł. Na to wszystko musi znaleźć się odpowiednia ilość miejsca w wózku. Maluszek musi czuć duży komfort razem z ciepłem, bo tylko wtedy będzie w stanie wygodnie i bezpiecznie odpoczywać. Co więcej, kiedy gondolka jest duża, maluch zawsze może spacerować z ukochaną przytulanką. Warto zatem patrzeć na wielkość gondoli, kiedy Wasze dziecko ma przyjść na świat w niedługim czasie. Późną wiosną i latem ten parametr nie ma już aż tak kluczowego znaczenia.

Bebetto VULCANO

Bebetto Vulcano 2w1

Pierwszym wózkiem z dużą gondolką, który chcemy Wam polecić, jest model cenionego polskiego producenta. Najważniejszy na ten moment wymiar, czyli długość wewnętrzna gondoli, wynosi 79 cm. Przy VULCANO warto wiedzieć, że ma pompowane koła, które dają bardzo dobrą amortyzację. Dzięki temu jesienne i zimowe spacery po trudnym podłożu nie będą stanowiły wyzwania dla wózka, a dziecko nie odczuje wstrząsów i silnych drgań. Ważne na ten chłodny czas są również dodatki, które uczynią spacery bezpieczniejszymi i bardziej komfortowymi zarówno dla dziecka, jak i rodziców. Marka Bebetto dodaje do wózka folię przeciwdeszczową oraz osłonkę na nóżki, dzięki której maluszek nie zmarznie, bo ciepłe powietrze zostanie wewnątrz wózka. Dodatkowo dodany uchwyt na kubek umożliwi rodzicom zabranie na spacer ciepłej kawy lub herbaty, a w torbie pielęgnacyjnej rodzice mogą trzymać butelkę z mlekiem dla dziecka.

ABC DESIGN SALSA 4 AIR

Abc design Salsa 4 Air 2w1

Drugi polecany przez nas wózek ma niewiele, bo zaledwie o 0,5 cm, dłuższą gondolę. SALSA 4 AIR może pochwalić się wewnętrzną długością gondoli w wysokości 79,5 cm. Ten model również ma pompowane koła, które są niezawodne i najlepsze na spacery po złocistym, jesiennym parku. W komplecie znajduje się zestaw niezbędnych akcesoriów, czyli torba pielęgnacyjna, osłonka na nóżki do spacerówki, moskitiera i folia przeciwdeszczowa. Po złożeniu SALSA 4 AIR jest nieco mniejszy od VULCANO, dzięki czemu będzie łatwiejszy w przechowywaniu, czy przewożeniu samochodem. Wózek ABC DESIGN jest również nieco lżejszy w obu wersjach, przez co będzie trochę łatwiejszy we wnoszeniu po schodach. Jest zatem odpowiedni do mieszkań w blokach i spacerów zarówno w mieście, jak i po lasach.

STOKKE TRAILZ

Stokke Trailz wózek 2w1

TRAILZ ma taką samą długość gondoli jak powyższy SALSA 4 AIR, jest między tymi wózkami jednak kilka zasadniczych różnic. Przede wszystkim TRAILZ jest cięższy i większy po złożeniu. Nie będzie więc zatem najlepszym rozwiązaniem do niewielkich mieszkań na wysokich piętrach bloku bez windy, natomiast doskonałe miejsce odnajdzie w domu na parterze. Ma pompowane koła, a jego waga gwarantuje doskonałą przyczepność do podłoża w czasie spacerów. Przez bardzo dobre wyważenie wózka i specjalne systemy nie jest trudny w prowadzeniu, bo rodzice zupełnie nie odczuwają jego ciężaru. Do tego pełne zawieszenie TRAILZ gwarantuje mu dobrą amortyzację, która nie pozwoli maluszkowi odczuwać nieprzyjemnych drgań i wstrząsów. Jako jedyny w polecanych przez nas dzisiaj wózków ma siedzisko kubełkowe, które obecnie jest uznawane za najbardziej bezpieczne dla dziecka. O siedziskach kubełkowych napisaliśmy osobny artykuł, do którego lektury zachęcamy.

 

Czy wiedzieliście o tym, jak duże znaczenie ma wielkość gondoli?

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2021 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.