+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
Baza do fotelika modularna

Baza do fotelika modularna – jedna baza do fotelika 0-13 i 9-18 kg!

2022-12-30

Przy wyborze fotelika do samochodu, warto zwrócić uwagę na opcje montażu. Modularna baza do fotelika samochodowego umożliwia korzystanie z jednej bazy do fotelików dwóch kategorii wagowych: 0-13 i 9-18 kg. Podpowiemy, z którymi modelami występuje.

Spis treści:

Baza do fotelika modularna – co to jest?

Pojęcie „baza modularna do fotelika” może brzmieć dość tajemniczo i skomplikowanie, jednak oznacza to po prostu możliwość wpięcia do tej samej bazy dwóch fotelików samochodowych z przedziału wagowego 0-13 i 9-18 kg.

Zazwyczaj baza do fotelika modularna dołączana jest po prostu do pierwszego wariantu wagowego, czyli fotelika 0-13 kg, a wybór kolejnego (9-18 kg) pozostawiany jest rodzicom. Niektórzy producenci oferują gotowe zestawy 3w1, w których skład wchodzi fotelik 0-13 kg i 9-18 kg oraz modularna baza do fotelika samochodowego. W ten sposób możesz dokonać jednego zakupu na kilka najbliższych lat. To dobre rozwiązanie dla osób, które mają zaufanie do konkretnej marki.

Modularna baza do fotelika samochodowego – wybrane modele

Przypomnijmy, że baza modularna do fotelika samochodowego sprawdzi się jedynie w autach z systemem mocowania Isofix. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które nie tylko przyspiesza montaż samego fotelika, ale przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo malucha podczas podróży. W jaki sposób? Otóż baza sygnalizuje poprawność zamontowania jej w samochodzie, a każde odstępstwo sprawi, że kontrolka nie zaświeci się na zielono. To sprawia, że rodzic unika błędów, popełnianych podczas montażu fotelika jedynie za pomocą pasów bezpieczeństwa.

Coraz więcej producentów decyduje się na sprzedaż całych zestawów – fotelik plus baza. Wciąż możesz jeszcze jednak znaleźć oferty sprzedaży samego fotelika i opcjonalnie możesz dokupić bazę przeznaczoną do danego modelu. Tak jest np. w przypadku fotelika samochodowego Cybex Aton B i-Size.

Pozostałe wybrane przez nas modele to gotowe zestawy fotelika z bazą. Zwróć uwagę, że baza nie jest uniwersalna, a do poszczególnych fotelików dedykowane są konkretne modele baz. Fotelik samochodowy Maxi Cosi PEBBLE PRO i-SIZE występuje wraz z bazą Familyfix 3, natomiast model Cybex Cloud Z2 PLUS z bazą Z2.

Ciekawym rozwiązaniem jest zakupienie zestawu 3w1, w którego skład wchodzą dwa foteliki samochodowe (0-13 kg i 8-19kg) oraz baza. Taką opcję oferuje, chociażby pakiet od marki Maxi Cosi: PEBBLE 360 + PEARL 360 + baza FamilyFIX 360. Zwrócić uwagę, że produkty z serii Maxi Cosi Family 360 dedykowane są dla dzieci od urodzenia aż do 4. roku życia, a do tego posiadają system obracania za pomocą jednej ręki, co znacznie ułatwia rodzicom obsługę dziecięcego fotelika.

Zestaw 3w1 oferuje również marka Cybex. W jego skład wchodzą: CLOUD Z2 + SIRONA Z2 + Baza Z2. Fotelik CLOUD Z2 (0-13 kg) montowany jest tylko tyłem do kierunku jazdy. Jest to najbezpieczniejsza opcja przewożenia malucha. Natomiast późniejszy SIRONA Z2 może być mocowany tyłem i przodem.

baza-do-fotelika-modularna

Warto dodać, że do fotelików marki Cybex możesz dokupić specjalny elektroniczny system SensorSafe, który łączy się ze smartfonem. System uaktywnia alarm w sytuacji:

  • nieodpowiedniej temperatury w aucie powiadomienia o zbyt wysokiej lub niskiej temperaturze;
  • pozostawienia dziecka aktywuje się po zgaszeniu silnika oraz w momencie, gdy rodzic zbyt daleko znajduje się od samochodu, a system pozostaje zapięty;
  • zbyt długiego czasu podróży aktywuje się po 2 godzinach ciągłej jazdy;
  • rozpięcia systemu SensorSafe.

Fotelik Cybex Cloud Z i-Size + baza Z

Sam fotelik Cloud Z i-Size jest następcą i nieco ulepszoną wersją znanego fotelika Cloud Q. Nowszy model jest lżejszy aż o całe 15% - waży jedynie 4,6 kg co z pewnością jest dużym ułatwieniem dla rodziców. Nowością w tym siedzisku do samochodu jest możliwość jego obrotu na bazie o 180°. Tę funkcję szczególnie chwalą rodzice starszych dzieci, przewożonych w foteliku Sirona Z i-Size, ponieważ wystarczy przekręcić fotelik samochodowy, żeby wygodnie wyjąć z niego dziecko. W ten sposób dbamy nie tylko o wygodę, ale również o swój kręgosłup, który jest narażony na mniejsze obciążenie.

Fotelik Cybex Cloud Z i-Size charakteryzuje się przede wszystkim tym, że możemy go rozłożyć do pozycji płaskiej. Jest to możliwe na stelażu wózka oraz poza samochodem. W samochodzie nie możemy skorzystać z tego rozwiązania. Jest to model bardzo bezpieczny dla dziecka, ponieważ skupiono się w nim na szeregu zabezpieczeń i systemów ochronnych. Pierwszym z nich jest system L.S.P., który zamontowany od strony drzwi zwiększa bezpieczeństwo dziecka w przypadku kolizji bocznej i zmniejsza energię pochodzącą z takiego uderzenia aż o około 25%. Energia pochodząca ze zderzenia trafia do skorupy fotelika samochodowego, w której energochłonne materiały absorbują ją, jednocześnie chroniąc dziecko.

Warto wiedzieć, że kąt położenia oparcia został opracowany wspólnie z położnymi i lekarzami, którzy doskonale wiedzą, jaka pozycja jest najbezpieczniejsza dla maluszka. Zestaw Cybex Cloud Z i-Size + baza Z zagwarantuje dziecku bezpieczny start w przyszłość, a baza znajdująca się w zestawie umożliwi zamontowanie fotelika Sirona Z i-Size, kiedy malec wyrośnie z obecnie używanego.

Fotelik Cloud Z i-Size występuje w wielu wariantach kolorystycznych – zarówno stonowanych i uniwersalnych, jak i bardziej wyrazistych. Masz ochotę dopasować tapicerkę fotelika do koloru karoserii? Z fotelikiem Cybex Cloud Z i-Size zrobisz to idealnie.

Fotelik Avionaut Pixel + baza Isofix

Fotelik Avionaut Pixel wyróżnia się swoją wyjątkowo niską wagą zaledwie 2,5 kg. Fotelik spełnia rygorystyczne wymogi i-Size, które gwarantują jego wysoką jakość i bezpieczeństwo. Jednym z materiałów, jaki został wykorzystany do produkcji tego modelu, jest EPP Arpro. Ta obcobrzmiąca nazwa kryje w sobie zdolność absorpcji energii pochodzącej z kolizji, a tym samym minimalizuje ryzyko niebezpiecznych urazów drobnego ciała dziecka. W dodatku materiał ten jest ekologiczny, w stu procentach podlegający recyklingowi.

Ogromną zaletą tego modelu fotelika samochodowego jest wkładka znajdująca się w siedzisku. Jej najważniejszą funkcją jest nadanie kręgosłupowi dziecka właściwej pozycji i odpowiedniego ułożenia. Oznacza to, że główka znajduje się w pozycji ułatwiającej dziecku oddychanie i zapobiegającej cofaniu się treści żołądkowej, co jest szczególnie niebezpieczne u  małych dzieci. Dodatkowo siedzisko wyprodukowano z pianki termoplastycznej, która zapamiętuje kształt dziecka.

Fotelik Avionaut Pixel otrzymał prestiżową nagrodę reddot, ponadto zwyciężył w plebiscycie na największych w Polsce targach branży dziecięcej Kid's Time. Drugim fotelikiem, który można zamontować na bazie Isofix jest Avionaut Aerofix. Ma on możliwość montażu zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy na bazie.

Fotelik Avionaut Pixel dostępny jest w pięciu wariantach kolorystycznych, m.in. soczystej czerwieni i głębokim granacie.

baza-do-fotelika-modularna

Fotelik Cybex fotelik Aton M + baza M

Kolejny produkt niemieckiej marki znanej dzisiaj niemal na całym świecie to fotelik Cybex Aton M + Base M. Fotelik ma możliwość regulacji zagłówka w jedenastu pozycjach, przez co w każdej chwili zapewnimy dziecku najwygodniejsze położenie, dostosowaną do jego aktualnych potrzeb. Budka w tym foteliku samochodowym jest dość obszerna, dzięki czemu maluszek ma sporo miejsca i może podróżować z ulubioną przytulanką, czując się jeszcze bardziej komfortowo. Czterostopniowa budka posiada filtr UV50+, który odbija promienie słoneczne i nie pozwala im docierać do dziecka. Możliwość regulacji budki zwiększa komfort młodszego pasażera, który nie musi odwracać główki od świecącego słońca.

Bezpieczeństwo w foteliku (podobnie jak w foteliku Cybex Cloud Z i-Size),  gwarantuje system L.S.P. odpowiadający za absorpcję energii z uderzenia bocznego. W foteliku znajduje się miękka wkładka redukcyjna dla niemowląt, dzięki której dziecko może leżeć w niemal całkowicie płaskiej pozycji. Baza Base M znajdująca się w zestawie ma nogę stabilizującą, odpowiedzialną za jeszcze bardziej stabilny montaż fotelika dziecięcego. Kiedy główka malucha zacznie wystawać z fotelika Aton M, co oznacza, że zaczyna już z niego wyrastać, na bazę można zamocować fotel Sirona M2 i-Size, który może posłużyć maluchowi nawet przez kolejne trzy lata, aż do osiągnięcia 150 cm wzrostu.

Co sądzisz o rozwiązaniu, jakim jest baza do fotelika modularna? Czy uważasz, że jedna baza do dwóch kolejnych fotelików to dobry pomysł?

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up