+30 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Bazy modularne do fotelików

Jedna baza do fotelika 0-13 i 9-18 kg - bazy modularne

2019-02-08

Fotelik Cybex Cloud Z i-Size + baza Z

Cybex Cloud Z blog

Sam fotelik Cloud Z i-Size jest następcą i nieco ulepszoną wersją znanego fotelika Cloud Q. Nowszy model jest lżejszy aż o 15% - waży jedynie 4,6 kg - co jest dużym ułatwieniem dla rodziców. Nowością w tym modelu jest również możliwość jego obrotu na bazie o 180°. Tę funkcję szczególnie chwalą rodzice starszych dzieci, przewożonych w foteliku Sirona Z i-Size, ponieważ wystarczy przekręcić fotelik samochodowy, żeby wygodnie wyjąć z niego dziecko. W ten sposób dbamy nie tylko o wygodę, ale również o swój kręgosłup, który jest narażony na mniejsze obciążenie.

Fotelik Cybex Cloud Z i-Size charakteryzuje się tym, że możemy go rozłożyć do pozycji płaskiej. Jest to możliwe na stelażu wózka oraz poza samochodem, w aucie nie możemy skorzystać z tego rozwiązania. Jest to model bardzo bezpieczny dla dziecka, ponieważ skupiono się w nim na szeregu zabezpieczeń i systemów ochronnych. Pierwszym z nich jest system L.S.P., który zamontowany od strony drzwi zwiększa bezpieczeństwo dziecka w przypadku kolizji bocznej i zmniejsza energię pochodzącą z takiego uderzenia aż o około 25%. Energia pochodząca ze zderzenia trafia do skorupy fotelika samochodowego, w której energochłonne materiały absorbują ją, jednocześnie chroniąc dziecko.

Warto wiedzieć, że kąt położenia oparcia został opracowany wspólnie z położnymi i lekarzami, którzy doskonale wiedzą, jaka pozycja jest najbezpieczniejsza dla maluszka. Zestaw Cybex Cloud Z i-Size + baza Z zagwarantuje dziecku bezpieczny start w przyszłość, a baza znajdująca się w zestawie umożliwi zamontowanie fotelika Sirona Z i-Size, kiedy malec wyrośnie z obecnie używanego.

Avionaut Pixel + baza Isofix

Fotelik Avionaut modular

Fotelik Avionaut Pixel wyróżnia się swoją wyjątkowo niską wagą - zaledwie 2,5 kg. Fotelik spełnia rygorystyczne wymogi i-Size, które gwarantują jego wysoką jakość i bezpieczeństwo. Jednym z materiałów, jaki został wykorzystany do produkcji tego modelu, jest EPP Arpro. Ta obcobrzmiąca nazwa kryje w sobie zdolność absorpcji energii pochodzącej z kolizji, a tym samym minimalizuje ryzyko niebezpiecznych urazów drobnego ciała dziecka. W dodatku materiał ten jest ekologiczny, w stu procentach podlegający recyklingowi.

Ogromną zaletą tego modelu fotelika samochodowego jest wkładka znajdująca się w foteliku. Jej najważniejszą funkcją jest nadanie kręgosłupowi dziecka właściwej pozycji i odpowiedniego ułożenia. Oznacza to, że główka znajduje się w pozycji ułatwiającej dziecku oddychanie i zapobiegającej cofaniu się treści żołądkowej, co jest szczególnie niebezpieczne u tak małych dzieci. Fotelik Avionaut Pixel otrzymał prestiżową nagrodę reddot, ponadto zwyciężył w plebiscycie na największych w Polsce targach branży dziecięcej - Kid's Time. Drugim fotelikiem, który można zamontować na bazie Isofix jest Avionaut Aerofix. Ma on możliwość montażu zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy na bazie.

Cybex fotelik Aton M + baza M

Cybex Aton M blog

Kolejny produkt niemieckiej marki znanej dzisiaj niemal na całym świecie to fotelik Cybex Aton M + Base M. Fotelik ma możliwość regulacji zagłówka w jedenastu pozycjach, przez co w każdej chwili zapewnimy dziecku najwygodniejsze położenie, dostosowaną do jego aktualnych potrzeb. Budka w tym foteliku samochodowym jest dość obszerna, dzięki czemu maluszek ma sporo miejsca i może podróżować z ulubioną przytulanką, czując się jeszcze bardziej komfortowo. Czterostopniowa budka posiada filtr UV50+, który odbija promienie słoneczne i nie pozwala im docierać do dziecka. Możliwość regulacji budki zwiększa komfort maluszka, który nie musi odwracać główki od świecącego słońca.

Bezpieczeństwo w foteliku gwarantuje, podobnie jak w foteliku Cybex Cloud Z i-Size, system L.S.P. odpowiadający za absorpcję energii z uderzenia bocznego. W foteliku znajduje się miękka wkładka redukcyjna dla niemowląt, dzięki której dziecko może leżeć w niemal całkowicie płaskiej pozycji. Baza Base M znajdująca się w zestawie ma nogę stabilizującą, która odpowiada za jeszcze bardziej stabilny montaż fotelika dziecięcego. Kiedy główka malucha zacznie wystawać z fotelika Aton M, co oznacza, że zaczyna już z niego wyrastać, na bazę można zamocować fotel Sirona M2 i-Size, który może posłużyć maluchowi nawet przez kolejne trzy lata, aż do osiągnięcia 150 cm wzrostu.

Znaliście rozwiązanie jakim jest baza modularna? Co o nich sądzicie?

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2021 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.