+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
Kompaktowe spacerówki

Najlepsze kompaktowe spacerówki − ranking TOP 7 modeli

2024-07-10

Kompaktowe spacerówki są wygodne na co dzień i podczas podróży. Dowiedz się, jak wybrać odpowiedni model i poznaj 7 propozycji wartych uwagi.

Spis treści:

Kompaktowe spacerówki − ranking najlepszych modeli

 1. Cybex Coya
 2. Babyzen Yoyo 2
 3. Anex Air Z
 4. Babystyle Oyster Zero Gravity
 5. Baby Jogger City Mini GT2
 6. Espiro Flow
 7. ABC Design Ping 2

Kompaktowe spacerówki

Cybex Coya – wózek kompaktowy, który waży zaledwie 6,6 kg

Nasza pierwsza propozycja to model od Cybex, który po złożeniu jest niezwykle kompaktowy. Osiąga wymiary 18 x 52 x 44 cm. Dołączony do zestawu pasek ułatwia przenoszenie spacerówki. Model jest idealny dla rodziców uwielbiających podróżować z pociechą samochodem, samolotem czy pociągiem.

Ten lekki, kompaktowy wózek spacerowy jest łatwy do prowadzenia dzięki przednim w pełni obrotowym kołom. Do stelażu można wpiąć fotelik samochodowy, żeby stworzyć praktyczny system podróżny. Można odchyilć oparcie tylko jedną ręką.

Koła modelu są amortyzowane, więc dziecko zawsze cieszy się wygodą. Dzięki rozkładanej budce przeciwsłonecznej promienie słońca czy deszcz nie przeszkadzają maluszkowi podczas wycieczki. Siateczka wentylacyjna w budce dba o przepływ powietrza. W oparciu producent również zastosował materiał ograniczający problem z poceniem się pleców małego podróżnika.

Plusy:

 • Osiąga niewielkie wymiary po złożeniu;
 • W jego stelaż można wpiąć fotelik samochodowy;
 • Ma amortyzowane koła.

Minusy:

 • To najdroższy wózek z naszego zestawienia.

Babyzen Yoyo 2 – kompaktowy wózek spacerowy, który można nosić jak torbę po złożeniu

Spacerówka od Babyzen waży zaledwie 6,2 kg, więc przenoszenie jej nie sprawia trudności. Stelaż po złożeniu z kołami ma wymiary 55 × 44 × 18 cm.  Łatwo zmieścisz go do bagażnika samochodu. Model nadaje się też do samolotu. Zmieści się w luku bagażowym. Wózek kompaktowy od Babyzen ma uchwyt na ramię, więc wygodnie się go przenosi.

Do stelaża spacerówki możesz wpiąć fotelik, żeby w kilka chwil stworzyć wygodny zestaw podróżny. Model posiada kosz zakupowy. Również ten wózek również złożysz i rozłożysz przy użyciu jednej ręki.

W każdym kole znajduje się amortyzator elastomerowy. Skutecznie amortyzuje drgania i wstrząsy, żeby maluch mógł cieszyć się komfortem podczas wycieczki. Budka została wyposażona w dodatkowy daszek, który zatrzymuje promienie słońca. Regulowane w kilku pozycjach oparcie łatwo dopasujesz do potrzeb małego podróżnika, na przykład gdy poczuje się senny.

Plusy:

 • Osiąga mały rozmiar po złożeniu – zmieści się w luku bagażowym;
 • Posiada wygodny kosz zakupowy;
 • Ma budkę z dodatkowym daszkiem skutecznie chroniącym przed słońcem.

Minusy:

 • Wysoka cena.

Anex Air-Z – lekka, kompaktowa spacerówka o wadze 6 kg

Wózek marki Anex jest idealnym wyborem na podróże. Po złożeniu osiąga wymiary 58 × 46 × 25 cm, dzięki czemu możesz zabrać go do samolotu. Wózek dziecięcy kompaktowy waży tylko 6 kg, więc świetnie sprawdzi się dla rodziców mieszkających na wysokim piętrze. Wnoszenie go po schodach nie będzie uciążliwe.

Przednie koła są obrotowe, co ułatwia manewrowanie po wąskich uliczkach w mieście i alejkach w sklepie. Można je zablokować do jazdy na wprost. Producent zastosował specjalny hamulec, który ogranicza ryzyko niszczenia obuwia.

Wózek wykonano z tkanin, które blokują promienie słoneczne. Dzięki temu wnętrze spacerówki się nie nagrzewa. To model, który świetnie sprawdzi się na wyjazd do ciepłych krajów. Budka dobrze osłoni małego podróżnika przed silnym słońcem.

Plusy:

 • Lekki i kompaktowy wózek, który zmieści się w luku bagażowym;
 • Obrotowe rzednie koła z możliwością blokady do jazdy na wprost;
 • Tkaniny z filtrem UV50+.

Minusy:

 • Ma dość małe koła.

Babystyle Oyster Zero Gravity – kompaktowy wózek spacerowy z łatwym systemem składania

Wózek marki Babystyle waży 8,5 kg, a jego stelaż z kołami po złożeniu ma wymiary 68 × 59 × 28 cm. Model wyróżnia się łatwym systemem składania. Po złożeniu stoi samodzielnie, co ułatwia przechowywanie go.

To kolejny z modeli, który pozwala na wpięcie fotelika samochodowego w stelaż. Przednie obrotowe koła ułatwiają poruszanie się po wąskiej alejce w sklepie.

W tym wózku maluch będzie czuł się wyjątkowo wygodnie. Bezstopniowa regulacja oparcia pozwala dopasować go perfekcyjnie do potrzeb dziecka. Powiększana budka z filtrem UV50+ powoduje, że nawet spacery w upalne dni mijają w komfortowych warunkach. Dzięki amortyzacji całego zawieszenia wycieczki po nierównej kostce nie będą uciążliwe.

Plusy:

 • Złożony stoi samodzielnie;
 • Możesz wpiąć w stelaż fotelik samochodowy;
 • Bezstopniowa regulacja oparcia.

Minusy:

 • Dość mały wybór wariantów kolorystycznych.

Baby Jogger City Mini GT2 – wózek kompaktowy, który złożysz do niewielkich rozmiarów

Model waży 10,4 kg, natomiast jego wymiary po złożeniu to 75 × 61,5 × 26 cm. Wózek dziecięcy kompaktowy składa się razem z siedziskiem, więc jego przechowywanie i przenoszenie jest łatwe.

Stelaż po dokupieniu adapterów pozwoli Ci stworzyć zestaw podróżny z fotelikiem samochodowym. Rączka jest regulowana w kilku poziomach. Każdy rodzic może dopasować ją idealnie do swojego wzrostu i cieszyć się komfortem. Przednie koła skrętne ułatwiają poruszanie się po wąskich uliczkach i zatłoczonych sklepach.

Regulowane oparcie możesz rozłożyć do pozycji leżącej, żeby stworzyć dziecku komfortowe warunki do drzemki. Siedzisko ma system wentylacji, który zapewnia stały przepływ powietrza.

Plusy:

 • Składa się razem z siedziskiem.
 • Rączka regulowana w kilku poziomach.
 • Siedzisko wyposażone w system wentylacji.

Minusy:

 • Większa waga niż w przypadku pozostałych propozycji.

Espiro Flow – lekka, kompaktowa spacerówka z pojemnym koszem zakupowym

Wózek kompaktowy marki Espiro waży 8,5 kg. Składa się do niewielkich wymiarów, co ułatwia przewożenie go samochodem i przechowywanie. Żeby złożyć spacerówkę, wystarczy jedna ręka.

Wózek jest wyposażony w bezobsługowe koła. Wyróżniają się dużym rozmiarem oraz amortyzacją. To sprawia, że nawet po nierównym podłożu Tobie i dziecku spaceruje się wygodnie. Barierka ochronna jest obrotowa, co ułatwia wkładanie pociechy do spacerówki.

W tylnej części siedziska i budce zastosowano siateczkę wentylacyjną. Dzięki temu wózek gwarantuje maksimum komfortu w upalne dni. Przed działaniem silnych promieni słonecznych zabezpiecza duża budka przeciwsłoneczna.

Plusy:

 • Składa się jedną ręką;
 • Bezobsługowe amortyzowane koła, które są amortyzowane;
 • Siedzisko i budka z siateczką wentylacyjną.

Minusy:

 • Tylko stonowane kolory do wyboru.

ABC Design Ping 2 – wózek kompaktowy, który złożysz jedną ręką

Ten wózek dziecięcy kompaktowy waży 8 kg. Po złożeniu ma wymiary 57 × 50 × 27,5 cm., dzięki czemu łatwo Ławo zmieści się w bagażniku samochodu. Możesz zabrać go również do samolotu – składa się do wymiarów bagażu podręcznego.

Producent zastosował przednie koła obrotowe, więc poruszanie się po wąskich alejkach nie sprawia kłopotu. Zawieszenie sprawia, że maluch cieszy się wygodą, a Tobie komfortowo prowadzi się wózek. Koła są wykonane z odpornej na uszkodzenie pianki EVA. Zapomnisz o nieprzyjemnych niespodziankach podczas spacerów. To koła, które nie ulegną przebiciu.

Oparcie jest rozkładane do pozycji leżącej, więc zapewnisz dziecku komfortowe warunki do drzemki. Budka ma filtr, który odbija promienie słoneczne. Dzięki temu maluch cieszy się wygodą podczas spacerów w upalne dni.

Plusy:

 • Składa się do rozmiarów bagażu podręcznego;
 • Koła z pianki EVA odporne na przebicie;
 • Oparcie rozkładane do pozycji leżącej.

Minusy:

 • Mały wybór wariantów kolorystycznych.

Zobacz też: Ranking 2024. Najlepsze Foteliki Samochodowe dla Twojego Dziecka

Kompaktowe spacerówki

Kompaktowy wózek spacerowy – kryteria wyboru

Znasz już polecane kompaktowe spacerówki. Podczas szukania idealnych modeli braliśmy pod uwagę przede wszystkim wymiary po złożeniu. Właśnie dlatego do zestawienia trafiły wózki, które łatwo transportować nie tylko w samochodzie, lecz także w samolocie.

Wiele spośród kompaktowych spacerówek wyróżnia się niewielką wagą – wynosi około 6 kg. Zwróć na to szczególną uwagę, jeśli potrzebujesz modelu, który sprawdzi się na co dzień i podczas podróży. Lekki wózek będzie wygodniejszy, gdy mieszkasz w budynku bez windy. Złożysz go jedną ręką i wniesiesz bez trudu.

Kiedy szukasz kompaktowej spacerówki, przyjrzyj się też systemowi składania. Świetnie, jeśli:

 • możliwe jest złożenie jedną ręką;
 • wózek stoi sam po złożeniu;
 • ma pasek do noszenia na ramieniu.

Kompaktowe spacerówki są nie tylko lekkie i łatwe do złożenia, lecz także wygodne dla rodzica i dziecka. Producenci stosują różne rozwiązania, które gwarantują maluszkowi komfort podczas wycieczek. Do naszego zestawienia trafiły spacerówki z:

 • systemem wentylacji – siateczka w oparciu czy budce sprawia, że powietrze może krążyć swobodnie, co jest niezwykle ważne w upalne dni.
 • amortyzacją – dzięki niej mimo nierównej powierzchni maluch nie odczuwa nieprzyjemnych wstrząsów.
 • rozkładanym oparciem – pozwala stworzyć maluchowi komfortowe warunki do drzemki.
 • dużą budką przeciwsłoneczną – skutecznie osłania przed silnym słońcem, a także przed deszczem.
 • miękkimi nakładkami na pasach – dzięki temu dziecko jest zabezpieczone przed wypadnięciem z wózka, ale jednocześnie cieszy się maksymalnym komfortem.

Marki zadbały również o komfort rodziców. Kompaktowe wózki mają mnóstwo rozwiązań, dzięki którym są tak wygodne w prowadzeniu. Zwróć uwagę na możliwość regulowania rączki. Dzięki temu każdy z rodziców ma szansę dopasować ją idealnie do swoich potrzeb. Duże koła ułatwiają poruszanie się po różnej nawierzchni, nawet tej pełnej kamieni.

Kompaktowe spacerówki

Kompaktowe spacerówki mimo niewielkich rozmiarów zapewniają miejsce na zakupy czy akcesoria. Są wyposażone w kosz. Dzięki temu lekki model posłuży Ci podczas zakupów.

Podczas szukania dowolnego wózka zawsze zwracaj uwagę na materiał wykonania. Kompaktowe modele mają wytrzymały, odporny na rdzewienie stelaż, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Materiały obiciowe również odznaczają się trwałością. Pozostaną wolne od przetarć czy przebarwień mimo częstego używania.

Ważne jest też, czy stelaż umożliwia montaż fotelika samochodowego. Wybraliśmy do zestawienia mnóstwo modeli z tą opcją. Wystarczy, że dobierzesz specjalne adaptery, żeby przymocować fotelik do stelaża. W ten sposób stworzysz wygodny zestaw podróżny.

Sprawdź możliwość dokupienia różnorodnych akcesoriów. Wiele spośród kompaktowych spacerówek z naszego zestawienia może być dodatkowo wyposażona w moskitierę. Chroni ona przed uciążliwymi owadami podczas wycieczek po lesie. Wśród dostępnych akcesoriów są też osłonki na nóżki przeznaczone na zimne miesiące.

Przyjrzyj się również designowi. Spacerówki występują w różnych wariantach kolorystycznych. Możesz wybrać zarówno jasny, jak i ciemny materiał obiciowy. Nie brakuje opcji idealnych dla dziewczynek i chłopców, a także bardzo uniwersalnych.

Przeczytaj również: Najlepsze wózki dziecięce 2024 - ranking i opinie

Kompaktowe spacerówki

Lekka, kompaktowa spacerówka – nasze wnioski i rekomendacja

Znasz już przykłady kompaktowych spacerówek, które warto wybrać. Są niewielkie po złożeniu, a poza tym wyróżniają się małą wagą. Łatwo się je przechowuje i przewozi. Wiele z nich ma odporne na przebicia koła, dzięki którym podczas długich spacerów nie trzeba martwić się przykrymi niespodziankami.

To modele wygodne do używania na co dzień dzięki rozwiązaniom takim jak przednie koła skrętne czy kosz zakupowy. Doskonale sprawdzą się na wakacjach. Wiele kompaktowych spacerówek nadaje się do samolotu.  Duże koła i amortyzacja pozwalają z łatwością pokonywać nierówności. Skutecznie chronią maluszka przed nieprzyjemnymi czynnikami atmosferycznymi dzięki systemowi wentylacji i dużej budce przeciwsłonecznej.

Szukasz lekkiej, wygodnej w obsłudze, kompaktowej spacerówki? Zajrzyj do oferty sklepu BoboWózki, w którym czekają na Ciebie modele cenionych producentów!

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up