+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
lusterko do obserwacji dziecka

Podróżujesz z dzieckiem? Przyda Ci się lusterko do obserwacji dziecka – poznaj je bliżej!

2022-04-27

Samotne podróżowanie z niemowlęciem samochodem bywa bardzo stresujące. Stała kontrola nad maluszkiem i konieczność skupienia uwagi na tym, co dzieje się na drodze jest trudna do pogodzenia. Z pomocą przychodzi wtedy lusterko do obserwacji dziecka, dzięki któremu możesz kontrolować, co robi maluch i czy jest bezpieczny. Przekonaj się, jakie jeszcze ma zalety!

Spis treści

Czym jest lusterko do obserwacji dziecka?

Podróże z noworodkiem to nowe wyzwanie dla każdego rodzica. Maluch nie zawsze pozwala zapiąć się w pasy bezpieczeństwa, pragnie przytulenia do mamy lub taty. To, co dla nas jest typowe – światła samochodów, ruch uliczny, gwar i szum silnika samochodu – dla niemowlęcia jest niepokojące i nie zawsze przyjemne. Choć niektóre maluchy z łatwością zasypiają już po przejechaniu kilku metrów, inne płaczą i domagają się stałego zainteresowania.

Gdy jedziecie samochodem całą rodziną, prościej jest usiąść tak, by maluszek miał z Tobą stały kontakt wzrokowy. Jeśli jeden z rodziców prowadzi, drugi może zająć miejsce z tyłu i zabawiać rozdrażnionego brzdąca. Co jednak w sytuacji, gdy jesteś jedynym pasażerem, a Twoje dziecko krzyczy i chce, aby się nim stale zajmować? Wśród najważniejszych akcesoriów dla niemowląt warto wybrać lusterko do obserwacji dziecka. Jak ono działa?

Samochodowe lusterko do obserwacji dziecka

Wielu rodziców nie jest w stanie wyobrazić sobie spokojnej wycieczki samochodem, bez możliwości pilnowania swojego malucha. Tu z pomocą przychodzi lusterko samochodowe do obserwacji dziecka. Lusterko do auta dla dziecka sprawdza się zwłaszcza wtedy, gdy chcesz przewozić swoją pociechę tyłem do kierunku jazdy. Wszystkie testy bezpieczeństwa pokazują, że środkowe siedzenie z tyłu samochodu to najbezpieczniejsze miejsce w przypadku zderzenia lub kolizji. Dziecko nie jest wystawione na bezpośrednie działanie sił, które pojawiają się w następstwie uderzenia. Maluszek posiada też ochronę w postaci fotelika samochodowego i pasów bezpieczeństwa.

Zamontowanie lusterka do obserwacji dziecka jest możliwe w dowolnym miejscu samochodu – zwykle jest to zagłówek pasażera lub uchwyty dla pasażerów, znajdujące się powyżej okien. Ich ustawienie dopasujesz do wzrostu kierowcy, bez trudu umieścisz je w większej ilości, gdy autem przemieszcza się kilkoro dzieci. Twarz dziecka może odbijać się w lusterku wstecznym lub lusterku umieszczonym w osłonie przeciwsłonecznej, którą masz nad głową.

Lusterko do obserwacji dziecka

Przeczytaj także: Fotelik RWF – zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka!


Lusterko do samochodu dla dziecka – zalety

Lusterko samochodowe do obserwacji dziecka umożliwia kontrolę dziecka, gdy używasz najbezpieczniejszych fotelików montowanych tyłem do kierunku jazdy (RWF), takich jak Concord Reverso Plus i-Size. Nie musisz zatrzymywać się, gdy chcesz zerknąć na niemowlę lub odwracać głowy, by sprawdzić, czy dziecko śpi. To ogromna wygoda i wasze wspólne bezpieczeństwo podczas jazdy w każdych warunkach.

W wielu momentach i na różnych etapach dorastania maluszka przyda Ci się obecność lusterka do obserwacji dziecka. W pierwszych tygodniach, gdy noworodek zwykle przesypia przemieszczanie się autem, możesz sprawdzać, czy dziecko spokojnie oddycha, nie wypadł mu smoczek oraz czy właśnie zakończyło drzemkę. W kolejnych miesiącach lusterko samochodowe dla dziecka daje jeszcze więcej korzyści. Już kilkumiesięczny bobas jest w stanie nawiązać w ten sposób kontakt wzrokowy, gdy zaniepokojony obudzi się i szuka nerwowo mamy, zwłaszcza przy podróży tyłem do kierunku jazdy.

Lusterko do samochodu dla dziecka to spokój rodzica podczas dłuższej podróży, gdy maluch sięga po pierwsze zabawki lub gryzaki. Możesz zerkać i sprawdzać, czy chwilowy płacz wymaga zatrzymania się na parkingu, by nakarmić niemowlę, czy może dziecko już uspokoiło się i możecie kontynuować wędrówkę. Niektóre niemowlęta potrafią zająć się swoim odbiciem w lustrze nawet na kilkadziesiąt minut – a Ty w tym czasie bez stresu pokonasz zaplanowaną odległość.

Lusterko do fotelika do obserwacji dziecka

Lusterko do obserwacji dziecka – jakie wybrać by było bezpiecznie?

Lusterka samochodowe dla niemowląt sprawiają, że codzienne czynności okazują się o wiele prostsze. Bardzo przystępnym cenowo i łatwym w montażu jest lusterko do obserwacji dziecka BeSafe. Doskonale spełni swoją rolę, gdy wybierasz fotelik z opcją montowania go tyłem do kierunku jazdy nawet dla 5-latka. Taką możliwość daje fotelik GB Vaya, który możesz użytkować do osiągnięcia przez dziecko wagi 18 kg.

Lusterko BeSafe pozwala na ustawienie go pod różnym kątem. Montaż odbywa się przy pomocy prostego w obsłudze i regulowanego paska, dzięki któremu zaczepisz lusterko na zagłówku lub innym stałym elemencie samochodu. Produkt jest wykonany z trwałych i bezpiecznych dla maluszka materiałów, które nie ulegną stłuczeniu np. po uderzeniu zabawką. Lusterko pasuje do wszystkich modeli samochodu, ma okrągły kształt i daje duże pole widzenia kierowcy.

Równie interesującym produktem, który dodatkowo został wyposażony w lampkę LED, jest lusterko do obserwacji dziecka BeSafe XL. To, co wyróżnia lusterko, jest obecność dyskretnej lampki, która pozwala obserwować maluszka nawet w nocy, bez obawy, że dziecko zbudzi się od zbyt intensywnego światła. W zestawie dołączony jest pilot, by łatwo obsługiwać włącznik, bez konieczności sięgania w stronę lusterka. Lusterko jest szerokie i szybkie w obsłudze – zapewnia najwyższy komfort każdemu rodzicowi, który chce dla niemowlęcia tego, co najlepsze.

Lusterko do obserwacji dziecka - 2

Przeczytaj także: Dziecko w podróży, czyli 6 pomysłów na organizację czasu w samochodzie

Warto zamontować w swoim aucie lusterko do obserwacji dziecka!

Bezpieczeństwo wszystkich pasażerów podczas jazdy samochodem to najważniejsza kwestia, która powinna decydować o Twoich wyborach jakościowych i certyfikowanych akcesoriów dla dziecka. Podczas prowadzenia samochodu staraj się nie rozpraszać zabawianiem niemowlęcia – dzięki lusterku do obserwacji będziesz spokojny i skupiony na drodze. Zakup lusterka do obserwacji dziecka przynosi wiele korzyści.

Pamiętaj też, by nie karmić dziecka podczas przemieszczania się i nie dawać napojów, którymi maluch może się zakrztusić. W tym celu zatrzymaj się na poboczu lub zrób krótką przerwę na parkingu. Zawsze sprawdzaj zapięcie pasów i pod żadnym pozorem nie wypinaj maluszka z fotelika, gdy samochód się porusza. Unikaj nadmiaru swobodnie leżących przedmiotów w kabinie auta – w przypadku kolizji zwykła butelka wody może mieć ogromną siłę uderzenia i okaleczyć bezbronne niemowlę. Masz sprawdzone sposoby na jazdę z niemowlęciem? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym rodzicom bezpiecznie korzystać z samochodu!

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up