+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
Nowości w fotelikach Britax Romer

Nowości w fotelikach samochodowych Britax Romer

2019-08-27

Britax Kidfix i-SizeKIDFIX 2 S

Pierwszą z nowości producenta  omawianych przez nas dzisiaj będzie fotelik KIDFIX 2 S, który przeznaczony jest dla dzieci w grupie wagowej 15-36 kg. Warto zaznaczyć, że jest to tańsza linia marki, która nie odbiega w żaden sposób od bezpieczeństwa droższych modeli. KIDFIX 2 S wyróżnia się tym, że ma prowadnicę pasa biodrowego, dzięki czemu znajduje się on w odpowiednim miejscu, a to zwiększa bezpieczeństwo malucha. Dużą zaletą tego modelu jest wysokie oparcie w kształcie litery V - po pierwsze komfortowe dla malucha, a po drugie - bezpieczniejsze na czas ewentualnej kolizji. Specjalny system ochrony bocznej SICT pochłania energię pochodzącą ze zderzenia, co znacząco przekłada się na bezpieczeństwo dziecka. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość łatwego demontażu oparcia fotelika, żeby dziecko mogło jeździć na samym podwyższeniu. Jest to dopuszczalne, kiedy dziecko przekroczy 135 cm wzrostu.

KIDFIX III S Britax Kidfix III S - blog

Model KIDFIX III S to następca fotelika KIDFIX II XP SICT. Tak jak poprzednio omawiany model, KIDFIX III S jest przeznaczony dla dzieci 15-36 kg. W nowej odsłonie fotelika specjalny pas naramienny jest cieńszy, dzięki czemu bardziej komfortowy dla dziecka. Mimo zmniejszenia szerokości zachowuje swoje właściwości pochłaniania energii. W modelu KIDFIX III S zmieniło się również siedziko - tutaj jest głębsze i szersze, przez co wygodniejsze dla dziecka. Prosta regulacja zagłówka umożliwia właściwe jego dopasowanie do wzrostu dziecka. Zagłówek jest jednym z najważniejszych elementów, ponieważ to właśnie on chroni główkę, kark i szyję dziecka, dlatego warto pamiętać o jego odpowiednim dopasowaniu. W połączeniu z wysokim oparciem chroniącym cały korpus dziecka, malec w trakcie ewentualnej kolizji jest dobrze chroniony.

Britax Dualfix 2R - blogDUALFIX 2 R

Kolejną nowością producenta jest fotelik DUALFIX 2 R dla dzieci do 18 kg. Ten model z kolei stanowi nowszą wersję znanego rodzicom DUALFIX. DUALFIX 2 R ma homologację ECR44/04, jest to również fotelik obrotowy z opcją jazdy przodem i tyłem do kierunku jazdy. W stosunku do poprzednika poprawiono w nim mechanizm obrotu. Teraz zmiana kierunku jazdy może nastąpić przy pomocy użycia jednego przycisku. Również siedzisko nieco uległo zmianie. W modelu DUALFIX 2 R jest ono głębsze i większe, dzięki czemu maluch ma więcej wygody, ale i wyższy poziom bezpieczeństwa. Warto również wiedzieć, że na czas postoju fotelik można obrócić w kierunku drzwi - łatwiej będzie włożyć dziecko do fotelika i z niego wyjąć. DUALFIX 2 R to atrakcyjna propozycja cenowa obrotowego fotelika dobrej marki i w wysokiej jakości.

 

Który z fotelików podoba Wam się najbardziej?


Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up