+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj

Britax BABY-SAFE 5Z bezpieczne podróżowanie

2023-02-01

Wybranie odpowiedniego fotelika dla dziecka jest kluczowe, by zadbać o jego bezpieczeństwo podczas podróży samochodem. Rodzice często czują się zagubieni, ponieważ oferta producentów jest bardzo bogata. Dziś przedstawimy Wam wyjątkowy model od marki Britax, który pozwoli cieszyć się z bezpieczeństwa i komfortu dziecka.

Spis treści:

 

Baby-Safe 5Z — pierwszy fotelik dla dziecka

Marka Britax to bardzo znany producent dziecięcych wózków i fotelików samochodowych. Asortyment producenta jest bardzo szeroki i mieści w sobie produkty dla dzieci w każdej kategorii wagowej i wiekowej. Dziś skupiamy się na dwóch fotelikach i bazie isofix, które razem stanowią wyjątkowy zestaw modularny o dużych możliwościach. Britax Baby-Safe 5Z jest pierwszym fotelikiem, więc jest odpowiedni dla maluszka już od pierwszych dni po narodzinach. Świetnie się sprawdzi już od momentu wyjścia ze szpitala, możesz więc przygotować się na wspaniałą pierwszą wspólną podróż niemowlęcia. Jeśli Twoje dziecko urodzi się zbyt wcześnie i będzie malutkie, nie musisz się obawiać, że fotelik będzie nieodpowiedni. W Baby-Safe 5Z mogą jeździć maluszki już od osiągnięcia wzrostu 40 cm. Jest to możliwe dzięki specjalnej wkładce redukującej i możliwości pochylenia oparcia fotelika, by maluszek czuł się maksymalnie komfortowo. Kiedy dziecko urośnie, możesz ustawić zagłówek na takiej wysokości, która będzie odpowiednia do aktualnego wzrostu malucha. Dzięki ochronie przed uderzeniami bocznymi w razie wypadku malec ma zapewnione większe bezpieczeństwo, ponieważ boczne skrzydełka pochłaniają siłę pochodzącą ze zderzenia. W przypadku zabrudzenia tapicerki lub chęci jej wyprania możesz szybko ją zdjąć i przeznaczyć do prania w pralce. Montaż fotelika odbywa się na dwa sposoby. Możesz go zamontować w samochodzie za pomocą bazy Flex Base 5Z za pomocą systemu isofix. Możesz również postawić na montaż pasem bezpieczeństwa.

Dziecko rośnie — czas na Dualfix 3 i-Size

Dualfix 3 i-Size możesz używać od czasu, kiedy dziecko będzie już za duże na nosidełko, albo od chwili, gdy maluch osiągnie wzrost 61 cm. Fotelik ma możliwość wpięcia w obu kierunkach jazdy z zastrzeżeniem wzrostu. Od 61 cm dziecko może jeździć w Britax DUALFIX 3 tyłem do kierunku jazdy, natomiast kierunek możesz zmienić od chwili, gdy dziecko mierzy 76 cm. Niezależnie od wybranego przez Ciebie kierunku jazdy, Dualfix 3 i-Size będzie odpowiedni do czasu, gdy malec osiągnie 105 cm wzrostu lub wagę 18 kg. Daje to możliwość korzystania z fotelika aż przez 4 lata. Dzięki wielu możliwościom ustawienia fotelika dziecko zawsze ma zapewnioną wygodną jazdę. Fotelik możesz dopasować do aktualnych potrzeb maluszka. Dualfix 3 pozwala na regulację pozycji nachylenia, dzięki czemu malec może podróżować dokładnie tak, jak tego w danej chwili potrzebuje. O bezpieczeństwo dziecka dbają przede wszystkim pięciopunktowe pasy, które zapewnią dziecku odpowiednie ułożenie podczas ewentualnego wypadku i zapobiegną wypadnięciu dziecka z fotelika na skutek zderzenia. Zagłówek typu V jest nie tylko odpowiedni anatomicznie, ale również gwarantuje ochronę głowy, szyi i karku dziecka.

Flex Base 5Z — wygoda, funkcjonalność, jakość

Oba foteliki możesz wpiąć na jedną bazę. Te 3 produkty razem tworzą wspaniały system modularny, który pozwoli Ci cieszyć się dłużej. Wyjątkową funkcją bazy jest możliwość obrotu. Dzięki temu możesz zmienić kierunek jazdy fotelika Dualfix 3 i-Size, a nosidełko Baby-Safe 5Z obrócić w kierunku drzwi. Pozwoli Ci to na wygodne włożenie dziecka do fotelika i zapięcie mu pasów, a także komfortowe wyjęcie maluszka. Każdy fotelik możesz wpiąć na bazę bardzo łatwo i tylko jednym kliknięciem. Podobnie wygodne i proste jest demontowanie. Baza opiera się na regulowanej nodze antyrotacyjnej, której zadaniem jest odpowiednie podpieranie fotelika, a także zapobieganie obrócenia się bazy podczas wypadku. Baza Flex Base 5Z ma wyjątkową funkcję, ponieważ możesz ją ustawić aż w sześciu różnych pozycjach. Jest to doskonałe rozwiązanie, ponieważ pozwala na idealne dopasowanie bazy do każdej kanapy samochodu. Te mają różne kąty nachylenia, co przekłada się na odpowiednie dopasowanie modelu fotelika. Z bazą jest to bardzo łatwe, ponieważ możesz regulować ją samą, by była dopasowana idealnie. Kolejną wyjątkową funkcją bazy jest możliwość złożenia jej nogi na czas transportu lub przechowywania. Dzięki temu baza zajmuje mniej miejsca i możesz ją łatwo przechowywać. To doskonałe rozwiązanie, ponieważ pozwala mocno ograniczyć ilość potrzebnego miejsca. Po prawidłowym zamontowaniu fotelików na bazie usłyszysz sygnał, który to potwierdzi. Dzięki temu możesz jechać spokojnie, mając gwarancję bezpieczeństwa dziecka.

W salonach BoboWózki oraz w naszym sklepie internetowym możesz kupić fotelik Britax Baby-Safe 5Z, Britax Baby-Safe 5Z w zestawie z bazą, siedzisko Dualfix 3 i-Size, Dualfix 3 i-Size z bazą, a także cały zestaw modularny jako produkt 3w1 - dwa foteliki i baza.

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up