Zadzwoń! Poznaj rabaty i super promocje u konsultantów BoboWózki: tel. 504 77 30 60 lub tel. 506 46 88 54
+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Dziecko w podróży, czyli 6 pomysłów na organizację czasu w samochodzie

Dziecko w podróży, czyli 6 pomysłów na organizację czasu w samochodzie

2021-01-29

Każda dłuższa podróż potrafi być uciążliwa – prawdziwym wyzwaniem jest ta, gdy razem z Tobą przebywa dziecko w samochodzie. Na szczęście są bezpieczne sposoby, dzięki którym zajmiesz malucha w każdym wieku. Oto kilka z nich.

Dziecko w samochodzie – bezpieczeństwo przede wszystkim

Zanim poznasz sposoby na to, jak umilić dziecku podróż samochodem, pamiętaj o kluczowym elemencie – bezpieczeństwie. Dziecko, nawet najbardziej marudne, nie powinno być wyjmowane z fotelika w trakcie jazdy, jest to szczególnie niebezpieczne. Równie ważne jest odpowiednie dopasowanie fotelika adekwatnie do wieku i rozmiarów malucha, jak również przewożenie go jak najdłużej tyłem – to najbezpieczniejsza z opcji. Z upływem czasu warto zmienić fotelik na bezpieczny, taki jak MAXI COSI TOBI fotelik 9-18kg, wyposażony w bazę wpinaną do systemu ISOFIX.

Z przyczyn bezpieczeństwa, aby dziecko w podróży było jak najmniej zagrożone, warto wykluczyć przekąski. Nawet najłatwiejszy do przełknięcia smakołyk, w bardziej nienaturalnej pozycji w foteliku, gdzie dziecko jest przypięte pasami i częściowo unieruchomione – może spowodować zakrztuszenie się. W takim przypadku trudno jest szybko wyjąć dziecko z fotelika, aby mu pomóc, a gdy nie masz gdzie zatrzymać pojazdu, sprawa robi się szczególnie niebezpieczna.

Z tego samego powodu lepiej unikać podawania dziecku twardych, większych przedmiotów. Przy dużej prędkości jazdy nawet tablet może być przyczyną poważnych obrażeń nie tylko u malucha, ale również u innych pasażerów. Na pewno chcesz, aby wycieczka z dzieckiem była przede wszystkim bezpieczna. W takiej sytuacji wybierz rozwiązania, które angażują malucha adekwatnie do jego wieku, ale nie generują żadnego niebezpieczeństwa.

dziecko w podróży

Przeczytaj także: Fotelik RWF – zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka!

Nasze pomysły na podróż z dzieckiem

Aby każda podróż z dzieckiem była udana, a do tego bezpieczna dla malucha, warto postawić na sprawdzone rozwiązania, których priorytetem jest bezpieczeństwo dziecka oraz jego komfort. Zgromadziliśmy sześć pomysłów dla dzieci w każdym wieku. Pozwalają one na zarządzanie czasem podróży – organizują go dziecku, ale również wpływają na poprawę jego samopoczucia.

Podróż z małym dzieckiem – śmieszne miny i naśladownictwo

Wielu rodziców narzeka na to, że organizacja czasu jest utrudniona, gdy dziecko jeździ tyłem do kierunku jazdy, a rodzice – na przednich fotelach. W takim przypadku wystarczy jednak zaopatrzyć się w prosty dodatek, taki jak BESAFE LUSTERKO XL z lampką do obserwacji dziecka. Produkt ten umożliwia dziecku obserwowanie rodzica, a rodzicowi nawiązanie kontaktu z dzieckiem. Dziecko w samochodzie będzie podróżowało bezpiecznie, będąc pod okiem rodziców. Dzięki temu można bawić się w gry polegające na przykład na robieniu śmiesznych min – maluszka na pewno to rozbawi!

Wycieczka z dzieckiem – pluszaki jako zawór bezpieczeństwa

Wiele dzieci, zwłaszcza cierpiących na choroby lokomocyjne, nie czuje się komfortowo podczas jazdy. Poza podaniem im leków trudno jest wymyślić ciekawe zabawy, bo długa rozmowa albo skupianie się na przedmiotach za oknem mogą powodować mdłości. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem będzie po prostu pluszak. Jest miękki, dlatego nawet w razie wypadku nie zrobi nikomu krzywdy. Dziecko będzie czuło się z nim pewniej, a może nawet uśnie, co znacznie umili mu podróż. Sprawdzi się to na podróż z małym dzieckiem, jak i starszakiem.

dziecko w podróży

Dziecko w podróży… nocnej!

Jeśli wycieczka z dzieckiem będzie raczej długa i wiesz, że mimo Twoich wysiłków w końcu wszystkie pomysły się skończą, wybierz się w podróż nocą. Pamiętaj tylko o zabezpieczeniu dziecka na czas podróży. Jeśli masz starsze dziecko, które podróżuje już przodem do kierunku jazdy w bezpiecznym foteliku jak BRITAX KIDFIX III S fotelik dla dzieci 15-36 kg, ale jest jeszcze zbyt małe, aby sięgać nogami do podłogi, wybierz KNEEGUARDKIDS podnóżek do fotelika 15-36kg. W ten sposób nogi dziecka będą w wygodniejszej pozycji i dyskomfort nie przerwie mu snu. Zadbaj też o relaksującą muzykę, która ułatwi zaśnięcie.

Dziecko w podróży kontra bajki i filmy

Każdy rodzic chce, aby podróż z małym dzieckiem minęła względnie bezproblemowo. Z tego powodu większość opiekunów zgadza się na oglądanie bajek. Jak jednak to rozwiązać, nie dając dziecku do ręki tabletu? Najlepiej będzie wybrać specjalny pokrowiec, który montuje się na zagłówek, a do niego wkłada tablet. W ten sposób dziecko nie ma dostępu do urządzenia, więc nie wyłączy przypadkowo filmu, a jednocześnie może go komfortowo oglądać. W razie nagłego hamowania tablet zostaje na swoim miejscu i nie zagraża pasażerom.

Dziecko w samochodzie może słuchać bajek

Istnieje ogromny wybór rozmaitych bajek, ale również opowiadań z zadaniami i pytaniami dla dzieci w każdym wieku. Audiobooki to najprostszy sposób na zajęcie dziecka bez konieczności stosowania dodatkowego sprzętu – wystarczy jedynie czytnik płyt CD albo pamięci przenośnej. Dzięki temu podróż z dzieckiem minie znacznie przyjemniej, gdy będzie ono zanurzone w słuchaniu swojej ulubionej bajki albo wraz z rodzicami będzie ćwiczyć skupienie, rozwiązując zadania na podstawie wysłuchanych opowiadań.

dziecko w podróży

Gry i zabawy słowne a podróż z dzieckiem w starszym wieku

Wiele starszaków chętnie angażuje się w rozmaite zabawy słowne czy te polegające na obserwacji otoczenia. Możecie wspólnie liczyć samochody tylko w jednym kolorze albo krowy, które stoją na mijanej łące. W przypadku dzieci jeżdżących przodem do kierunku jazdy świetnymi rozrywkami są te związane z obserwacją otoczenia i zgłaszaniem widzianych rzeczy na wyścigi z rodzicem. U dzieci w wieku szkolnym dobrze sprawdzają się zabawy językowe, na przykład wymyślanie słów zaczynających się na ostatnią literę wyrazu wypowiedzianego przez drugą osobę. Warto wspomnieć, że takie zabawy również doskonale rozwijają!

Teraz wiesz już, jak umilić dziecku podróż samochodem i zrobić to w bezpieczny sposób. Dzięki tym sposobom maluch łatwiej przetrwa okres podróży, a Ty jako rodzic nie musisz obawiać się jego złego humoru. Na pewno masz też swoje sposoby na radzenie sobie w podróży – napisz, jakie rozwiązania sprawdzają się u Ciebie najlepiej i podziel się doświadczeniami z innymi rodzicami!

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2021 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.