+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
Prezenty na Dzień Babci i Dziadka

Prezenty na Dzień Babci i Dziadka – pomysły na prezenty od dzieci

2022-11-21

21 i 22 stycznia to bardzo ważne daty w rodzinnym kalendarzu, bowiem w te dni obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. Punktem obowiązkowym tego dnia są upominki dla babci i dziadka wykonane przez dzieci lub z niewielką pomocą rodziców. Podpowiadamy, jaki prezent od dziecka można podarować z tej okazji w zależności od wieku malucha.

Spis treści:

Prezent na Dzień Babci i Dziadka – własnoręcznie zrobiony czy kupiony?

Jaki powinien być upominek na Dzień Babci i Dziadka? Czy prezent wykonany samodzielnie jest lepszy od tego zakupionego w sklepie? Nie, ponieważ liczy się intencja i uczucie, które towarzyszy dawaniu upominku. Szczególnie, że obecnie również wśród gotowych prezentów z okazji Dnia Babci i Dziadka, można wybierać spośród bogatej oferty upominków personalizowanych. Nawet maluszki korzystające jeszcze z fotelika jak np. BRITAX DUALFIX M i-Size, SWANDOO MARIE 3 i-Size czy wózka Joolz Day 2w1, mogą podarować ukochanym dziadkom wyjątkowy upominek.

Można również połączyć obie formy – do zakupionego prezentu maluch może dołączyć własnoręcznie wykonany drobiazg.

Upominek na Dzień Babci i Dziadka od maluszka

Noworodki i niemowlęta niewiele będą w stanie zrobić same, dlatego warto, żeby rodzice pomogli w przygotowaniu drobnego upominku dla dziadka i babci. Jednym z najbardziej popularnych pomysłów jest zrobienie kalendarza ze zdjęciami dziecka/dzieci i podarowanie go dziadkom.

Kalendarz ze zdjęciami lub album

Kalendarze nie wymagają dysponowania dużym budżetem, trzeba natomiast zamówić taki upominek wcześniej. Można go również wykonać samodzielnie przy pomocy programów umożliwiających tworzenie kalendarzy i wydrukować w domu. Dziadkowie – miłośnicy zdjęć ucieszą się również z albumu pełnego fotografii nowego członka rodziny.

Odcisk stopy lub dłoni dziecka

Dobrym pomysłem na upominek od maluszka będzie odcisk stópki lub rączki. Taki odcisk najłatwiej zrobić w masie solnej. Możesz zrobić najpierw odcisk lewej stópki w lekkim ukosie, a następnie prawej, tak, żeby z obu stóp powstało serduszko.

Kiedy masa już zastygnie, możesz mazakiem napisać pod odciskiem „Kochana Babciu, Kochany Dziadku w dniu Waszego święta. Kocham Was moim całym małym serduszkiem!” lub inne podobne hasło. Warto również napisać datę i oczywiście imię dziecka – „Wasz wnuczek/wnuczka (imię)”. Możesz włożyć go do specjalnej ramki, w której obok odcisku umieścisz zdjęcie maluszka. Taki prezent na Dzień Babci lub Dzień Dziadka będzie pamiątką na wiele lat.

Pamiętnik

Babcie uznawane są za skarbnicę bajek i ciekawych opowieści, dlatego dobrym pomysłem na prezent na Dzień Babci będzie podarowanie jej specjalnego pamiętnika, w którym będzie mogła spisać wszystko, co zechce przekazać wnuczce lub wnukowi.

prezent-na-dzien-babci-i-dziadka

Upominek na Dzień Babci i Dziadka od starszego dziecka

Samodzielnie wykonany obrazek

Maluch, który potrafi już utrzymać w rączce kredki lub pędzelek umoczony w farbie, może z pomocą rodziców zrobić dla dziadków laurkę. Dajmy dziecku pustką kartkę, kilka kredek i pozwólmy mu wybrać tę, której aktualnie będzie chciał używać. Możesz trochę pomóc maluchowi, trzymając delikatnie jego dłoń, żeby kredka czy pędzelek nie wypadły mu z rączki. Po stworzeniu takiej laurki warto napisać życzenia opatrzone datą. Wielu dziadków przez lata przechowuje pierwsze samodzielnie wykonane obrazki wnucząt.

Oryginalna laurka

Możesz również pomyśleć o nieco bardziej rozbudowanej laurce, z wykorzystaniem czegoś więcej niż kredki, czy farbki. Warto wziąć pod uwagę kolorowe guziki – duże, dla bezpieczeństwa dziecka – powycinane z kartek kolorowe serduszka czy kwiatki lub kolorowe patyczki od lodów. Posmaruj kartkę klejem i pozwól dziecku poprzyklejać wybrane przez niego ozdoby w taki sposób, w jaki będzie chciało.

Sesja zdjęciowa z dziadkami

Każdy rodzic uwielbia uwieczniać rozwój swoich pociech na zdjęciach, np. robiąc sobie wspólną sesję świąteczną. A czemu nie zafundować takiej wyjątkowej sesji zdjęciowej jako prezent na Dzień Dziadka i Babci? To nie tylko fantastyczna pamiątka, ale również okazja do wzmocnienia więzi pomiędzy pokoleniami.

Poszukaj fotografa, który specjalizuje się w sesjach dziecięcych i rodzinnych. Specjalista będzie doskonale wiedział, jak instruować dziadków podczas pozowania, aby dziecko chętnie brało udział w sesji.  Podczas robienia wspólnych zdjęć maluch może zapozować w specjalnie zaprojektowanym body, np. z napisem „Ukochana wnusia/Ukochany wnusio babci oraz dziadka”.

Prezent typu DIY

A może zdecydujesz się na praktyczny prezent na Dzień Dziadka i Babci? Senior z zacięciem do robótek ręcznych ucieszy się z grawerowanej skrzynki na narzędzia. Z kolei babcia, która uwielbia gotować, z chęcią zapisze swoje kulinarne sekrety w personalizowanym przepiśniku.

 

Niespodzianka od kilkulatka

Śniadanie lub podwieczorek dla dziadków

Starsze dzieci, które chcą przygotować niespodziankę dla babci i dziadka z okazji ich święta, mogą, pod czujnym okiem rodziców, przygotować dla dziadków podwieczorek, czy śniadanie. Warto pomyśleć o sałatce owocowej, do której owoce będzie kroiło dziecko – oczywiście z użyciem tępego noża dla dzieci, domowym cieście, które pomogą zrobić rodzice czy wyjątkowych babeczkach dla dziadków. Maluszki mogą przygotować dziadkom również kanapki czy wyjątkowy sok ze świeżych owoców.

Zanim zaczniecie wspólnie przygotowywać takie upominki, porozmawiajcie z dziećmi, czy w ogóle mają na to ochotę. Zrobienie niespodzianki czy upominku dla dziadków nie jest przecież obowiązkiem dziecka. Jeśli Twoje dziecko nie będzie chciało wykonać żadnego prezentu dla dziadków, uszanujmy jego zdanie, dziecko też ma prawo odmówić. Jeśli jednak wnuczek, czy wnuczka będą chcieli obdarować Dziadków prezentem, pozwólmy im wykazać się kreatywnością.

Postaw na dziecięcą wyobraźnię!

Pamiętajmy, że w dzieciach tkwi ogromny potencjał. Maluchy często mają pomysły, na które my, dorośli, w ogóle byśmy nie wpadli. Warto dać dziecku kolorowe kartki, kredki, farbki, nożyczki dziecięce, kilka kolorowych tasiemek, pomponów, klej, bibułę i wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy. Malec z pewnością doskonale to wykorzysta!

Video-upominki

A co powiesz na video-upominki dla babci i dziadka? Przedszkole z pewnością zarezerwuje termin na specjalną uroczystość, na którą zostaną zaproszeni ukochani dziadkowie. To wyjątkowy moment zarówno dla seniorów, jak i maluchów. Nie zapomnij nagrać tego wydarzenia lub poproś o to nauczycielki w przedszkolu. Warto utrwalać wzruszające chwile, a potem odtwarzać je podczas rodzinnych spotkań.

Prezent dla dziadków od ucznia

Dziecko w wieku szkolnym wie już, jak istotne jest celebrowanie ważnych momentów. Samo z niecierpliwością czeka na urodziny czy święta. Jest także o wiele sprawniejsze manualnie, więc ma ogromne pole do popisu, jeśli chodzi o samodzielne stworzenie upominków dla dziadków.

Może to być obraz na płótnie, wspólne zdjęcie w samodzielnie ozdobionej ramce, czy list z podziękowaniem za opiekę. Kreatywna wnuczka może dla babci stworzyć bransoletkę na szczęście, zaś wnuk zachwyci dziadka zaproszeniem na wspólne oglądanie meczu lub filmu.

prezent-na-dzien-babci-i-dziadka

Idealny prezent na Dzień Babci i Dziadka od malucha w każdym wieku

Prezent na Dzień Babci i Dziadka to namacalny wyraz miłości i forma budowania więzi pomiędzy pokoleniami, a także piękna pamiątka na przyszłość. Nawet jeżeli Twój maluch korzysta jeszcze z wózka np. Cybex Priam 4.0 by Jeremy Scott i nie jest w stanie wykonać upominku samodzielnie, to warto wprowadzić tę tradycję. Im dziecko jest starsze, tym większą inicjatywę warto mu pozostawić.

Które pomysły na prezent na Dzień Babci i Dziadka spodobały Ci się najbardziej? Może na Twojej liście pomysłów jest taki, którym zechcesz podzielić się z innymi rodzicami?

Polecamy Twojej uwadze również inne artykuły na naszym blogu, a także asortyment naszego sklepu, m.in. foteliki samochodowe (np. Baby Safe 5Z czy Cybex Sirona SX2 i-Size) i wózki (m.in. Cybex Jewels of Nature czy Insevio Dolphin).

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up