+30 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dzień Dziadka - pomysły na upominki od dzieci

2019-01-18

Upominek od maluszka

Dzień Dziadka

Noworodki i niemowlęta niewiele będą umiały zrobić same, dlatego warto, żeby rodzice pomogli w przygotowaniu drobnego upominku dla Dziadka i Babci. Jednym z najbardziej popularnych pomysłów jest zrobienie kalendarza ze zdjęciami dziecka/dzieci i podarowanie go Dziadkom. Takie kalendarze nie wymagają dysponowania dużym budżetem, trzeba natomiast zamówić taki upominek wcześniej. Można go również wykonać samodzielnie przy pomocy programów umożliwiających tworzenie kalendarzy i wydrukować w domu.

Dobrym pomysłem na upominek od maluszka będzie odcisk stópek, czy rączek. Taki odcisk najłatwiej zrobić w masie solnej. Można zrobić najpierw odcisk lewej stópki w lekkim ukosie, a następnie prawej, tak, żeby z obu stóp powstało serduszko. Kiedy masa już zastygnie możemy mazakiem napisać pod odciskiem „Kochana Babciu, Kochany Dziadku w dniu Waszego święta. Kocham Was moim całym małym serduszkiem!” lub inne podobne hasło. Warto również napisać datę i oczywiście imię dziecka - Wasz wnuczek/wnuczka (imię).

Upominek od starszego dziecka

Dzień Babci

Maluch, który potrafi już utrzymać w rączce kredki lub pędzelek umoczony w farbce, może z pomocą rodziców zrobić dla Dziadków laurkę. Dajmy dziecku pustką kartkę, kilka kredek i pozwólmy mu wybrać tę, której aktualnie będzie chciał używać. Możemy trochę pomóc maluchowi, trzymając delikatnie jego dłoń, żeby kredka, czy pędzelek nie wypadły mu z rączki. Po stworzeniu takiej laurki warto napisać życzenia opatrzone datą.

Możemy również pomyśleć o nieco bardziej rozbudowanej laurce, z wykorzystaniem czegoś więcej niż kredki, czy farbki. Warto wziąć pod uwagę kolorowe guziki - duże, dla bezpieczeństwa dziecka - powycinane z kartek kolorowe serduszka, czy kwiatki, kolorowe patyczki od lodów. Posmarujmy kartkę klejem i pozwólmy dziecku poprzyklejać wybrane przez niego ozdoby w taki sposób, w jaki będzie chciało.

Niespodzianka od kilkulatka

Dzień Dziadków

Starsze dzieci, które chcą przygotować niespodziankę dla Babci i Dziadka z okazji ich święta, mogą, pod czujnym okiem rodziców, przygotować dla dziadków podwieczorek, czy śniadanie. Warto pomyśleć o sałatce owocowej, do której owoce będzie kroiło dziecko - oczywiście z użyciem tępego noża dla dzieci, cieście, które pomogą zrobić rodzice, czy wyjątkowych babeczkach dla Dziadków. Maluszki mogą przygotować Dziadkom również kanapki, czy wyjątkowy sok ze świeżych owoców.

Zanim zaczniecie wspólnie przygotowywać takie upominki, porozmawiajcie z dziećmi, czy w ogóle mają na to ochotę. Zrobienie niespodzianki, czy upominku dla Dziadków nie jest przecież obowiązkiem dziecka. Jeśli Twoje dziecko nie będzie chciało wykonać żadnego prezentu dla dziadków, uszanujmy jego zdanie, dziecko też ma prawo odmówić. Jeśli jednak wnuczek, czy wnuczka będą chcieli obdarować Dziadków prezentem, pozwólmy im wykazać się kreatywnością. Pamiętajmy, że w dzieciach tkwi ogromny potencjał. Maluchy często mają pomysły, na które my, dorośli, w ogóle byśmy nie wpadli. Warto dać dziecku kolorowe kartki, kredki, farbki, nożyczki dziecięce, kilka kolorowych tasiemek, pomponów, klej, bibułę i wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy. Malec z pewnością doskonale to wykorzysta!

Jakie są Wasze pomysły na upominki dla Babć i Dziadków z okazji ich święta?

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2021 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.