+20 salonów
+60 ekspertów
+500.000 bobowózków
Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów Blog Montaż fotelików RWF
Jaki fotelik wybrać - z Isofixem czy montowany pasem samochodowym?

Jaki fotelik wybrać - z Isofixem czy montowany pasem samochodowym?

2019-01-15

Mocowanie na pas samochodowy

Zacznijmy od sposobu montowania fotelików z wykorzystaniem samochodowego pasa bezpieczeństwa. Ogromną zaletą tego typu mocowania jest jego uniwersalność i mobilność. Foteliki mocowane w ten sposób są odpowiednie do starszych samochodów, które nie mają w wyposażeniu systemu ISOFIX.

W tego typu fotelikach kluczowe jest prawidłowe zamocowanie, które jest gwarancją bezpieczeństwa. Najważniejsze jest to, żeby pas był odpowiednio przeprowadzony i nie był skręcony. Ważnejest także montowanie fotelika na podstawie instrukcji obsługi, w której producent wyjaśnia i pokazuje, jak powinien wyglądać prawidłowy montaż.

Warto pamiętać, że takie foteliki mają oznaczone miejsca, przez które należy przeprowadzić pas. To pomoże rodzicom w prawidłowym montażu, który jest kluczowy dla bezpieczeństwa. Foteliki montowane z użyciem samochodowego pasa bezpieczeństwa są nieco tańsze od tych mocowanych z wykorzystaniem systemu ISOFIX. Takie foteliki są dobre również dla rodziców, którym zależy na kupieniu fotelika wystarczającego na dłużej, pozostając jednocześnie stale bezpiecznym dla malucha.

Polecane foteliki montowane z wykorzystaniem pasa bezpieczeństwa

AXKID MINIKID 2.0 jest fotelikiem RWF (tyłem do kierunku jazdy), montowanym na samochodowy pas bezpieczeństwa oraz dodatkowo pasy kotwiczące. Zwiększają one stabilność i bezpieczeństwo fotelika. Maksymalne obciążenie tego fotelika wynosi 25 kg. Ten model ma dodatkowo test PLUS, który gwarantuje zminimalizowanie przeciążeń działających na szyję dziecka podczas zderzenia.

MAXI COSI TOBI to fotelik FWF, czyli montowany przodem do kierunku jazdy. Znajduje się w grupie wagowej 9-18 kg. W tym modelu pas samochodowy przeprowadza się przez przód fotelika, co zwiększa jego stabilność, a tym samym bezpieczeństwo. Model uzyskał cztery gwiazdki w testach ADAC, co potwierdza jego dobrą jakość i wysoki poziom bezpieczeństwa. Warto pamiętać, że jego cena w stosunku do zalet jest niewielka.

Mocowanie z wykorzystaniem systemu ISOFIX

ISOFIX jest międzynarodowym systemem mocowania fotelików. Działa w ten sposób, że zaczepy są na stałe przymocowane do nadwozia samochodu, a do nich przymocowuje się fotelik dzięki specjalnym hakom. Pozwala to na błyskawiczne zamocowanie fotelika, bez konieczności zastanawia się, czy montaż przebiegł prawidłowo. Wiele nowszych samochodów ma już fabrycznie wbudowany system ISOFIX.

Foteliki mocowanie przez system ISOFIX świetnie sprawdzą się rodzicom, którzy często podróżują z dziećmi różnymi samochodami. Raz maluch jedzie z mamą jej samochodem, a innym razem tata zabiera rodzinę na przejażdżkę swoim autem. Niekiedy z pewnością dziadek również chętnie weźmie malucha na niewielką wycieczkę jeszcze innym samochodem. ISOFIX doskonale sprawdza się w tych sytuacjach. Wystarczy po prostu wypiąć fotelik z jednego auta, żeby przełożyć do innego. To pozwala zaoszczędzić sporo czasu i nerwów związanych z możliwością nieprawidłowego zamontowania.

Polecane foteliki montowane z wykorzystaniem systemu ISOFIX

Cybex Sirona S i-Size jest fotelikiem obrotowym, zatem dziecko można przewozić zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy, aż do momentu osiągnięcia przez nie wagi 18 kg (około 4 lata). Dzięki możliwości obrotu fotelika wkładanie i wyjmowanie dziecka jest niezwykle proste i dobre dla kręgosłupa. Montaż odbywa się za pomocą dwóch zaczepów ISOFIX oraz nogi stabilizującej. Ten fotelik ma normę i-Size, a w testach ADAC osiągnął dobry wynik, zdobywając 4 gwiazdki.

Britax-Romer Advansafix IV R to fotelik FWF (przodem do kierunku jazdy), mocowany z wykorzystaniem systemu ISOFIX, a dodatkowo ma mocowanie TOP TETHER, które zwiększa stabilność fotelika i uniemożliwia jego obrót. Jest to fotelik z grupy wagowej 9-36 kg, w którym po wyjęciu pięciopunktowych pasów otrzymujemy komfortowy fotel 15-36 kg. Ten model rośnie razem z dzieckiem i doskonale dopasowuje się do jego rosnącego ciała.

Pamiętajcie, że sprawa wyboru fotelika jest bardzo ważna. Należy umiejętnie dopasować go do potrzeb dziecka, możliwości finansowych i stylu życia rodziców, ale przede wszystkim do posiadanego samochodu, czy samochodów. Zawsze warto przed zakupem udać się do jednego z najbliższych salonów BoboWózki. Tam możecie liczyć na fachową pomoc i doradztwo naszych wykwalifikowanych pracowników, którzy pomogą w wyborze odpowiedniego fotelika.

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Copyrights 2004-2019 BoboWózki
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.