+30 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Wybór fotelika - z Isofixem czy na pas samochodowy

Jaki fotelik wybrać - z Isofixem czy montowany pasem samochodowym?

2019-01-15

Foteliki mocowanie na pas samochodowy

Zacznijmy od sposobu montowania fotelików samochodowych z wykorzystaniem samochodowego pasa bezpieczeństwa. Ogromną zaletą tego typu mocowania jest jego uniwersalność i mobilność. Foteliki do samochodu mocowane w ten sposób są odpowiednie do starszych samochodów, które nie mają w wyposażeniu systemu Isofix.

W tego typu fotelikach dziecięcych kluczowe jest prawidłowe zamocowanie, które jest gwarancją bezpieczeństwa. Najważniejsze jest to, aby pas był odpowiednio przeprowadzony i nie był skręcony. Ważne jest także montowanie fotelika w samochodzie zgodnie z instrukcją obsługi, w której producent wyjaśnia i pokazuje, jak powinien wyglądać prawidłowy montaż.

Warto pamiętać, że takie foteliki samochodowe mają oznaczone miejsca, przez które należy przeprowadzić pas. To pomoże rodzicom w prawidłowym montażu, który jest kluczowy dla bezpieczeństwa. Foteliki dziecięce montowane z użyciem samochodowego pasa bezpieczeństwa są nieco tańsze od tych mocowanych z wykorzystaniem systemu Isofix. Takie foteliki dla dzieci są dobre również dla rodziców, którym zależy na kupieniu fotelika wystarczającego na dłużej, pozostając jednocześnie stale bezpiecznym dla malucha.

Polecane foteliki montowane z wykorzystaniem pasa bezpieczeństwa

Axkid Minikid 2.0 fotelikAxkid Minikid 2.0 jest fotelikiem RWF (tyłem do kierunku jazdy), montowanym na samochodowy pas bezpieczeństwa oraz dodatkowo pasy kotwiczące. Zwiększają one stabilność i bezpieczeństwo fotelika. Maksymalne obciążenie tego fotelika wynosi 25 kg. Ten model ma dodatkowo test PLUS, który gwarantuje zminimalizowanie przeciążeń działających na szyję dziecka podczas zderzenia.

Maxi Cosi Tobi fotelikFotelik Maxi Cosi Tobi to fotelik FWF, czyli montowany przodem do kierunku jazdy. Znajduje się w grupie wagowej 9-18 kg. W tym modelu pas samochodowy przeprowadza się przez przednią część fotelika samochodowego, co zwiększa jego stabilność, a tym samym bezpieczeństwo. Model uzyskał cztery gwiazdki w testach ADAC, co potwierdza jego dobrą jakość i wysoki poziom bezpieczeństwa. Warto pamiętać, że jego cena w stosunku do zalet jest wyjątkowo korzystna i przystępna.

Mocowanie z wykorzystaniem systemu Isofix

Isofix jest międzynarodowym systemem mocowania fotelików. Działa w ten sposób, że zaczepy są na stałe przymocowane do nadwozia samochodu, a do nich przymocowuje się fotelik dla dziecka dzięki specjalnym hakom. Pozwala to na błyskawiczne zamocowanie fotelika samochodowego, bez konieczności zastanawia się, czy montaż przebiegł prawidłowo. Wiele nowszych samochodów ma już fabrycznie wbudowany system Isofix.

Foteliki samochodowe mocowanie przez system Isofix świetnie sprawdzą się rodzicom, którzy często podróżują z dziećmi różnymi samochodami. Raz maluch jedzie z mamą jej samochodem, a innym razem tata zabiera rodzinę na przejażdżkę swoim autem. Niekiedy z pewnością dziadek również chętnie weźmie malucha na niewielką wycieczkę jeszcze innym samochodem. Isofix doskonale sprawdza się w tych sytuacjach. Wystarczy po prostu wypiąć taki fotelik samochodowy z jednego auta, aby przełożyć go do innego. To pozwala zaoszczędzić sporo czasu i nerwów związanych z możliwością nieprawidłowego zamontowania, a tym samym wpływa w decydujący sposób o bezpieczeństwie samego dziecka.

Polecane foteliki samochodowe montowane z wykorzystaniem systemu Isofix

Cybex Sirona mocowanieCybex Sirona S i-Size jest fotelikiem obrotowym, zatem dziecko można przewozić zarówno montując tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy, aż do momentu osiągnięcia przez nie wagi 18 kg (około 4 lata). Dzięki możliwości obrotu fotelika samochodowego wkładanie i wyjmowanie dziecka jest niezwykle proste i dobre dla kręgosłupa. Montaż odbywa się za pomocą dwóch zaczepów Isofix oraz nogi stabilizującej. Ten fotelik samochodowy jest zgodny z nową normą i-Size, a w testach ADAC osiągnął dobry wynik, zdobywając 4 gwiazdki.

Britax Advansafix IV RFotelik Britax Advansafix IV R to fotelik FWF (przodem do kierunku jazdy), mocowany z wykorzystaniem systemu Isofix, a dodatkowo ma mocowanie Top Tether, które zwiększa stabilność fotelika samochodowego i uniemożliwia jego obrót. Jest to fotelik dziecięcy z grupy wagowej 9-36 kg, w którym po wyjęciu pięciopunktowych pasów otrzymujemy komfortowy fotel 15-36 kg. Ten model rośnie razem z dzieckiem i doskonale dopasowuje się do jego rosnącego ciała.

Pamiętajcie, że sprawa wyboru fotelika samochodowego jest bardzo ważna. Należy umiejętnie dopasować go do potrzeb dziecka, możliwości finansowych i stylu życia rodziców, ale przede wszystkim do posiadanego samochodu, czy też różnych samochodów. Zawsze warto przed zakupem udać się do jednego z najbliższych salonów BoboWózki. Tam możecie liczyć na fachową pomoc i doradztwo naszych wykwalifikowanych i doświadczonych doradców, którzy pomogą w wyborze odpowiedniego i najbardziej bezpiecznego fotelika samochodowego dla Waszego dziecka.

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2021 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.