+30 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Foteliki samochodowe bez isofix

Foteliki samochodowe bez Isofix

2019-11-26

Foteli 0-13 kg

Maxi Cosi Citi Wszystkie foteliki samochodowe 0-13 kg rodzice mogą zamocować na pas samochodowy. Dodatkowo dokupiona baza Isofix to jedynie opcja ułatwiająca montaż, kiedy samochód posiada dedykowane zaczepy. Aktualnie w naszej ofercie internetowej wyjątkiem jest fotelik Swandoo ALBERT, który można kupić od razu z bazą. Z kolei fotelik Maxi Cosi CITI jest jedynym dostępnym u nas modelem, który nie ma możliwości montażu na dodatkową bazę. W samochodzie można go zamocować jedynie na samochodowy pas bezpieczeństwa. Przy tym CITI uzyskał 4 gwiazdki w testach ADAC, tym samym gwarantuje bezpieczeństwo dla dziecka.

Foteliki 9-18 kg Britax Romer King II Ls

Modele 9-18 kg to drugi fotelik niezbędny dla dziecka, które wyrosło już z pierwszego modelu. Pierwszym polecanym przez nas fotelikiem mocowanym na samochodowy pas bezpieczeństwa jest Britax Romer KING II LS w wersji BLACK oraz standardowej z białą ramą. Jego dużym atutem jest specjalna dioda, która potwierdza prawidłowy montaż fotelika. KING II LS otrzymał w testach ADAC 3 gwiazdki. Drugim modelem w tej kategorii wagowej jest Maxi Cosi TOBI, który w testach także otrzymał 3 gwiazdki. Oparcie można regulować w sześciu pozycjach, przez co rodzice mają możliwość zapewnienia dziecku najwygodniejszej pozycji. Ostatnią propozycją fotelika 9-18 kg w tym wpisie będzie Avionaut GLIDER. Ten nie był jeszcze poddany testom ADAC, jednak został wykonany w wysokiej technologii. Zagłówek dzięki specjalnej piance EPP chroni głowę, kark i szyję dziecka znacząco zwiększając jego bezpieczeństwo.

Foteliki 15-36 kg

Cybex Solution Z-fixWiele z fotelików w tej kategorii ma już wbudowane zaczepy Isofix, jednak można je zamocować także na sam pas samochodowy. Niektóre z nich mają tak zwany miękki Isofix, czyli zaczep Isofast. Do takich modeli zalicza się Britax Romer DISCOVERY SL. Jego zagłówek można regulować w łatwy sposób nawet wtedy, kiedy dziecko siedzi już w foteliku. Polecanym przez nas modelem jest także Britax Romer KIDFIX III S, którego ochronę boczną SICT można regulować, by w prosty sposób najlepiej dopasować fotelik do każdego samochodu. Model BeSafe iZi FLEX FIX i-Size jest na tyle kompaktowy, że można zamocować trzy foteliki obok siebie na tylnej kanapie samochodu. Jednocześnie dzieci mają zapewnione maksimum komfortu i bezpieczeństwa, co potwierdzają cztery gwiazdki ADAC. Model Cybex SOLUTION Z-FIX także posiada zaczepy Isofix, jednakże z powodzeniem można go zamocować na pas samochodowy. Fotelik ten wyróżnia się systemem wentylacji, który zwiększa komfort dziecka, szczególne w gorące dni.

O roli zaczepów Isofix przeczytacie w naszym osobnym artykule, tutaj. Jak już wiecie, nie są one konieczne do montażu i spokojnie możemy przewozić dziecko z fotelikiem zamocowanym na pas. Jedyne, o czym musimy pamiętać to właściwy montaż pasem.

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2021 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.