+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
Kategorie

Foteliki samochodowe

Foteliki RWF tyłem cta Foteliki obrotowe cta Foteliki 15 - 36 kg cta
Foteliki RWF tyłem Foteliki obrotowe Foteliki 15-36kg
Cybex strzala Cybex strzala Cybex strzala

Fotelik samochodowy służy ochronie dzieci podczas podróży samochodem, czy też przenoszenia noworodków poza nim. Foteliki samochodowe dla dzieci występują w kategoriach wagowych, ale równie ważny jest dobór fotelika względem wzrostu dziecka, na co wskazuje europejska norma i-Size (R129). Można je kupić w naszym sklepie internetowym, zyskując tym samym szeroki wybór, wysoką jakość, korzystną cenę oraz kompleksową obsługę i pomoc najlepszych w kraju ekspertów w zakresie fotelików samochodowych oraz bezpiecznego podróżowania z dziećmi. A w każdym z ponad 30-tu salonów BoboWózki na terenie naszego kraju znajdziecie Państwo wyszkolonych i doświadczonych specjalistów od fotelików którzy doradzą, wyjaśnią, dobiorą do danego auta i budowy dziecka oraz zamontują taki fotelik w konkretnym samochodzie.

...

Od kiedy stosować fotelik samochodowy?

Pierwszy fotelik samochodowy obowiązuje od urodzenia do około pierwszego roku życia dziecka. W dalszej kolejności stosuje się foteliki samochodowe kolejnych kategorii. Powinny być one używane do czasu gdy dziecko urośnie już na tyle, by mogło bezpiecznie używać trzypunktowych pasów samochodowych. Poznaj bezpieczne foteliki RWF tyłem.

Zasady doboru właściwego fotelika samochodowego

Zgodnie z obowiązującymi aktualnie przepisami prawa, stosowanie fotelika samochodowego dla dziecka wymagane jest zawsze wtedy, gdy podróżujemy z dzieckiem, którego wzrost nie przekracza 150 cm. Zasada ta działa tak samo jak obowiązek stosowania przez dorosłych pasów bezpieczeństwa. Bardzo ważne jest, aby dziecięcy fotelik samochodowy był odpowiednio dobrany do wielkości dziecka. Należy także zwrócić uwagę na sposób montażu fotelika, tak by był on jak najbardziej stabilny. Trzeba pamiętać, że każde niedokładne zapięcie fotelika samochodowego znacząco zwiększa ryzyko narażenia lub utraty zdrowia dziecka, czy to podczas wypadku, kolizji czy zwykłego hamowania.

Praktyczne informacje na temat fotelików samochodowych

Warto pamiętać, że aby zapewnić dziecku odpowiednie bezpieczeństwo nie należy przewozić go w foteliku samochodowym zamontowanym na przednim siedzeniu auta. Dotyczy to zwłaszcza tych samochodów, w których aktywna jest poduszka powietrzna dla pasażera. Aby zapewnić dziecko bezpieczną podróż w foteliku samochodowym, należy dezaktywować poduszkę lub zamontować dziecięcy fotelik samochodowy na tylnym siedzeniu, a najlepiej jest jeśli użyjemy fotelika RWF tyłem do kierunku jazdy. Jest to ważna informacja, zważywszy, że wiele przeprowadzonych testów bezpieczeństwa wykazało, że miejsca z tyłu są o wiele bardziej bezpieczne niż te z przodu pojazdu. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są również foteliki samochodowe z wbudowaną poduszką powietrzną.

Foteliki samochodowe RWF

Ostanie lata to czas kiedy coraz większą popularność i zainteresowanie uzyskują foteliki samochodowe RWF. Skrót pochodzi z angielskiego od słów: Rear Way Facing i dotyczy sposobu przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych zamocowanych tyłem do kierunku jazdy. Chodzi o to, by dziecko było przewożone w ten sposób nie tylko do około 12 miesięcy od urodzenia, ale by to praktykować jak najdłużej. Rozwiązanie to posiada wiele zalet, a więcej informacji na temat tych właśnie fotelików samochodowych dla dzieci RWF znajdą Państwo na podstronie foteliki - RWF - tyłem do kierunku jazdy.

Zobacz również: foteliki dla niemowląt 0-13kg, foteliki uniwersalne 9-50kg, foteliki dla starszaków 15-36kg

Fotelik RWF tyłem do kierunku jazdy

Planując zakup fotelika niesamowicie ważną sprawą jest wcześniejsze przymierzenie odpowiedniego modelu w swoim aucie. W różnych samochodach spotykamy różne kanapy, różnie wyprofilowane i o różnych pochyleniach. Aby fotelik mógł pełnić swoją funkcję ochronną, konieczne jest by mógł być zamontowany stabilnie i poprawnie.

BoboWózki - eksperci od wózków i najbardziej bezpiecznych fotelików

W każdym ze sklepów BoboWózki spotkacie Państwo wybitnych ekspertów z zakresu bezpiecznego przewożenia dzieci w samochodzie. Wśród nas są osoby, które posiadają szeroką wiedzę teoretyczną wraz z ponad 10-cio letnim doświadczeniem praktycznym. Oprócz wózków dla dzieci, naszą drugą równie silną stroną są umiejętności w dobieraniu odpowiednich fotelików samochodowych do auta jak i poprawne ich montowanie w samochodzie.

Test Plus

W ramach szwedzkiego Test Plus'a foteliki testowane są w dwóch kategoriach: do 18kg oraz do 25kg. Warunkiem zaliczenia tego właśnie testu jest nieprzekroczenie siły nacisku na szyję dziecka, tak by nie doszło do złamania, przerwania kręgów szyjnych. W przypadku 3-letniego dziecka wartość tej siły wynosi 122kg, a w przypadku 6-cio letniego dziecka jest to 164kg. Bardzo istotne jest to, że jedynym i wyłącznym kryterium w Test Plus jest bezpieczeństwo, nie brane jest pod uwagę komfort ani wygląd fotelika. Test Plus jest dobrowolny i każdy producent może zgłosić do niego swój fotelik. Nadrzędną ideą Test Plus'a jest to, by żadne dziecko, siedzące w foteliku, który zaliczył Test Plus nie odniosło podczas wypadku żadnych poważnych lub zagrażających życiu obrażeń.

Dlaczego fotelik samochodowy jest niezbędnym elementem bezpieczeństwa dla Twojego dziecka podczas podróży?

Fotelik samochodowy chroni dziecko przed skutkami zderzenia lub gwałtownego hamowania pojazdu. Nawet z pozoru niegroźna stłuczka może doprowadzić do kalectwa, bądź śmierci malucha, który nie podróżuje w foteliku. Wymodelowany kształt siedzisk nowoczesnych fotelików samochodowych zabezpiecza młodego podróżnika od głowy aż do bioder.

Czy foteliki samochodowe są odpowiednie dla różnych grup wiekowych dzieci, takich jak niemowlęta, przedszkolaki i starsze dzieci?

Foteliki samochodowe są odpowiednie dla różnych grup wiekowych dzieci. Podstawowym kryterium w wyborze fotelika jest waga dziecka. Grupa fotelików 0 jest dla dzieci o wadze do 10 kg. Grupa 0+ dla dzieci o wadze do 13 kg, a grupa I od 9 do 18 kg. Starsze dzieci o wadze od 15 do 25 kg powinny być przewożone w foteliku o grupie II. Natomiast fotelik samochodowy grupy 3 jest odpowiedni dla dzieci o wadze 22-36 kg.

Jakie są dodatkowe funkcje i technologie dostępne w nowoczesnych fotelikach samochodowych, które zwiększają wygodę i bezpieczeństwo podróży?

Producenci fotelików samochodowych stosują system ochrony bocznej SICT bądź L.S.P, który zapewnia bezpieczeństwo przy zderzeniach bocznych, ponieważ pochłania energię pochodzącą z uderzenia. Bezpieczeństwo podróży zwiększa także zagłówek z regulowaną wysokością.

Jakie są najważniejsze cechy fotelików samochodowych, które zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i komfort dla dziecka?

Najważniejsze cechy fotelików samochodowych, które zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i komfort dziecka, to przede wszystkim regulowany zagłówek, punktowe pasy bezpieczeństwa i system ochrony bocznej pochłaniający energię z uderzenia. Wiele fotelików samochodowych wyposażonych jest w bazę Isofix, aby ułatwić rodzicom prawidłowy montaż siedziska w samochodzie.

Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up