+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog

Foteliki samochodowe RWF tyłem

Każdy rodzic stojący przed poważnym zadaniem, jakim jest kupno fotelika samochodowego do przewożenia dziecka, na pewno zetknął się ze skrótem fotelików RWF. To skrót od „rearward facing” lub „rear way facing”, co oznacza konkretną pozycję ustawienia fotelika – tyłem do kierunku jazdy. Tego typu foteliki bezsprzecznie uznawane są za najbezpieczniejsze do przewożenia małych dzieci, co potwierdziły dziesiątki testów przeprowadzonych przez specjalistów. Foteliki RWF montuje się w aucie tyłem do kierunku jazdy, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo dziecka podczas podróży - nawet 5-cio krotnie w porównaniu do fotelików montowanych przodem do kierunku jazdy!

...
Zakres cenowy
499zł
4995zł

Jaki fotelik samochodowy RWF tyłem po nosidełku?

Poprawnie zamontowany fotelik – tyłem do kierunku jazdy i właściwe zapięcie w nim dziecka, zapewnia maksymalne bezpieczeństwo podczas wypadku, lub ostrego, gwałtownego hamowania. Konstrukcja, którą mają foteliki RWF, pozwala im zaabsorbować siłę uderzenia i chroni kręgosłup maluszka, zwłaszcza na odcinku szyjnym.

Fotelik do jazdy tyłem można kupić w różnych przedziałach wagowych, poczynając od modeli przeznaczonych do przewożenia noworodków, dla maluchów o masie ciała 0-13 kg. W ofercie z pewnością znajdziesz odpowiedni fotelik samochodowy RWF dla swojego dziecka. Dostępne są też modele dla przedziału 9-36 kg oraz 9-25 kg.

Dzięki szerokiemu asortymentowi możesz wybrać i dopasować do swojego auta odpowiedni fotelik samochodowy. Tyłem do kierunku jazdy, dziecko powinno jeździć przynajmniej do ukończenia 4. roku życia. W sklepie BoboWózki znajdziesz foteliki RWF renomowanych marek, takich jak BeSafe, Cybex, Avionaut, Swandoo, Maxi Cosi, Axkid i wielu innych.

Każdy dostępny fotelik do jazdy tyłem posiada niezbędne certyfikaty i spełnia surowe, europejskie normy bezpieczeństwa. Zaufaj doświadczeniu ekspertów i wybierz model typu RWF. Fotelik pomoże Ci komfortowo podróżować z dzieckiem i zapewni mu maksymalną wygodę podczas jazdy.

Foteliki RWF – postaw na bezpieczeństwo swojego dziecka

Fotelik samochodowy RWF jest dużo bezpieczniejszy - nawet 5 razy bardziej, niż ten montowany przodem do kierunku jazdy. Ochronę przed urazami kręgosłupa, szczególnie na odcinku szyjnym, w tak wysokim stopniu mogą zapewnić wyłącznie foteliki RWF. To wyróżnia je wśród innych modeli, również dostępnych na rynku. Choć ich ceny bywają wyższe, niż fotelików samochodowych montowanych przodem, to zdaniem ekspertów, warto zainwestować w bezpieczeństwo.

Z pozoru, przewożenie dziecka przodem wydaje się wygodniejsze. Rodzice widzą malucha i mogą mieć z nim kontakt wzrokowy, a w razie potrzeby zareagować. Jednak gdyby doszło do wypadku, lub gwałtownego hamowania, jazda przodem może mieć katastrofalne skutki dla najmłodszych. Z tego względu, lepiej wybrać fotelik samochodowy tyłem do kierunku jazdy, a auto wyposażyć dodatkowo w lusterko do obserwacji swojej pociechy podczas podróży. Ono także umożliwi kontakt wzrokowy z maluszkiem, którego w czasie przejażdżki chroni odpowiedni fotelik. Tyłem do kierunku jazdy należy bezwzględnie przewozić dzieci do ukończenia pierwszego roku życia, dlatego tym bardziej, rodzice powinni przemyśleć zakup modelu RWF w kolejnych przedziałach wagowych. Fotelik tego typu, dodatkowo zamocowany na specjalnej bazie, pozwoli Ci komfortowo podróżować, bez obaw o bezpieczeństwo Twojego niemowlęcia czy nieco starszego dziecka.

Model do przewożenia dziecka przodem, przyda Ci się w późniejszym okresie przedszkolno-szkolnym. W pierwszych latach życia Twojej pociechy, postaw na fotelik tyłem do kierunku jazdy. Ochrona zdrowia i życia malucha jest przecież priorytetem podczas każdej podróży samochodem.

Samochodowy fotelik tyłem do kierunku jazdy – najlepszy dla rodziców niemowląt i małych dzieci

Foteliki RWF warto poznać wcześniej, by wybrać odpowiedni model, jeszcze przed narodzinami dziecka. Fotelik samochodowy typu tzw. łupina będzie niezbędne do przewiezienia noworodka ze szpitala do domu, dlatego niezbędne jest właściwe dobranie fotelika do samochodu i wyprofilowania jego kanapy. O to nie musisz się martwić – doradcy ze sklepu BoboWózki chętnie pomogą! Nie tylko podpowiedzą, które foteliki RWF warto wziąć pod uwagę w przypadku modelu Twojego auta, ale także udzielą pomocy związanej z montażem wybranego fotelika. Dzięki temu rodzice mogą spokojnie oczekiwać na narodziny ukochanej pociechy, bez stresu o warunki i sposób przewiezienia maluszka do domu.

Nasi specjaliści pokażą Ci, jak zamontować fotelik obrotowy, czy też fotelik RWF tyłem, a następnie udzielą niezbędnych wskazówek z dbałością o szczegóły. Nauczą Cię zapinać pasy w foteliku i podpowiedzą, jak bezpiecznie przewozić dziecko. W przypadku każdego modelu zaprezentują także jego funkcje dodatkowe i wytłumaczą, jak z nich korzystać.

Foteliki RWF tyłem najczęściej mają takie opcje jak regulacja zagłówka oraz odchylenia, system obrotowy, czy zdejmowaną tapicerkę, którą możesz wyprać w razie potrzeby. Z pomocą doradcy, dowiesz się, jak działa wybrany przez Ciebie fotelik samochodowy i jak najbezpieczniej przewozić w nim maleństwo. Rodzice dzieci powyżej 1. roku życia mogą ustawić oparcie tak, by pozycja siedzącego samodzielnie malucha była bardziej pionowa, w przeciwieństwie do noworodków, które powinny być w pozycji nieco przypominającej leżenie.

Foteliki RWF to najlepszy wybór, jeśli zależy Ci na maksymalnym bezpieczeństwie i komforcie Twojej pociechy podczas jazdy samochodem. Niech Wasze wspólne podróże zawsze będą pełne radości. Życzymy szerokiej drogi i samych bezpiecznych podróży!

Follow us
Copyrights 2004-2022 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.