+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
Aktywne filtry:
kategoria: Foteliki RWF tyłem

Foteliki samochodowe RWF tyłem

Każdy rodzic stojący przed poważnym zadaniem, jakim jest kupno fotelika samochodowego do przewożenia dziecka, na pewno zetknął się ze skrótem fotelików RWF. To skrót od „rearward facing” lub „rear way facing”, co oznacza konkretną pozycję ustawienia fotelika – tyłem do kierunku jazdy. Tego typu foteliki bezsprzecznie uznawane są za najbezpieczniejsze do przewożenia małych dzieci, co potwierdziły dziesiątki testów przeprowadzonych przez specjalistów. Foteliki RWF montuje się w aucie tyłem do kierunku jazdy, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo dziecka podczas podróży - nawet 5-cio krotnie w porównaniu do fotelików montowanych przodem do kierunku jazdy!

...

Jaki fotelik samochodowy RWF tyłem po nosidełku?

Poprawnie zamontowany fotelik – tyłem do kierunku jazdy i właściwe zapięcie w nim dziecka, zapewnia maksymalne bezpieczeństwo podczas wypadku, lub ostrego, gwałtownego hamowania. Konstrukcja, którą mają foteliki RWF, pozwala im zaabsorbować siłę uderzenia i chroni kręgosłup maluszka, zwłaszcza na odcinku szyjnym.

Fotelik do jazdy tyłem można kupić w różnych przedziałach wagowych, poczynając od modeli przeznaczonych do przewożenia noworodków, dla maluchów o masie ciała 0-13 kg. W ofercie z pewnością znajdziesz odpowiedni fotelik samochodowy RWF dla swojego dziecka. Dostępne są też modele dla przedziału 9-36 kg oraz 9-25 kg.

Dzięki szerokiemu asortymentowi możesz wybrać i dopasować do swojego auta odpowiedni fotelik samochodowy. Tyłem do kierunku jazdy, dziecko powinno jeździć przynajmniej do ukończenia 4. roku życia. W sklepie BoboWózki znajdziesz foteliki RWF renomowanych marek, takich jak BeSafe, Cybex, Avionaut, Swandoo, Maxi Cosi, Axkid i wielu innych.

Każdy dostępny fotelik do jazdy tyłem posiada niezbędne certyfikaty i spełnia surowe, europejskie normy bezpieczeństwa. Zaufaj doświadczeniu ekspertów i wybierz model typu RWF. Fotelik pomoże Ci komfortowo podróżować z dzieckiem i zapewni mu maksymalną wygodę podczas jazdy.

Foteliki RWF – postaw na bezpieczeństwo swojego dziecka

Fotelik samochodowy RWF jest dużo bezpieczniejszy - nawet 5 razy bardziej, niż ten montowany przodem do kierunku jazdy. Ochronę przed urazami kręgosłupa, szczególnie na odcinku szyjnym, w tak wysokim stopniu mogą zapewnić wyłącznie foteliki RWF. To wyróżnia je wśród innych modeli, również dostępnych na rynku. Choć ich ceny bywają wyższe, niż fotelików samochodowych montowanych przodem, to zdaniem ekspertów, warto zainwestować w bezpieczeństwo.

Z pozoru, przewożenie dziecka przodem wydaje się wygodniejsze. Rodzice widzą malucha i mogą mieć z nim kontakt wzrokowy, a w razie potrzeby zareagować. Jednak gdyby doszło do wypadku, lub gwałtownego hamowania, jazda przodem może mieć katastrofalne skutki dla najmłodszych. Z tego względu, lepiej wybrać fotelik samochodowy tyłem do kierunku jazdy, a auto wyposażyć dodatkowo w lusterko do obserwacji swojej pociechy podczas podróży. Ono także umożliwi kontakt wzrokowy z maluszkiem, którego w czasie przejażdżki chroni odpowiedni fotelik. Tyłem do kierunku jazdy należy bezwzględnie przewozić dzieci do ukończenia pierwszego roku życia, dlatego tym bardziej, rodzice powinni przemyśleć zakup modelu RWF w kolejnych przedziałach wagowych. Fotelik tego typu, dodatkowo zamocowany na specjalnej bazie, pozwoli Ci komfortowo podróżować, bez obaw o bezpieczeństwo Twojego niemowlęcia czy nieco starszego dziecka.

Model do przewożenia dziecka przodem, przyda Ci się w późniejszym okresie przedszkolno-szkolnym. W pierwszych latach życia Twojej pociechy, postaw na fotelik tyłem do kierunku jazdy. Ochrona zdrowia i życia malucha jest przecież priorytetem podczas każdej podróży samochodem.

Samochodowy fotelik tyłem do kierunku jazdy – najlepszy dla rodziców niemowląt i małych dzieci

Foteliki RWF warto poznać wcześniej, by wybrać odpowiedni model, jeszcze przed narodzinami dziecka. Fotelik samochodowy typu tzw. łupina będzie niezbędne do przewiezienia noworodka ze szpitala do domu, dlatego niezbędne jest właściwe dobranie fotelika do samochodu i wyprofilowania jego kanapy. O to nie musisz się martwić – doradcy ze sklepu BoboWózki chętnie pomogą! Nie tylko podpowiedzą, które foteliki RWF warto wziąć pod uwagę w przypadku modelu Twojego auta, ale także udzielą pomocy związanej z montażem wybranego fotelika. Dzięki temu rodzice mogą spokojnie oczekiwać na narodziny ukochanej pociechy, bez stresu o warunki i sposób przewiezienia maluszka do domu.

Nasi specjaliści pokażą Ci, jak zamontować fotelik obrotowy, czy też fotelik RWF tyłem, a następnie udzielą niezbędnych wskazówek z dbałością o szczegóły. Nauczą Cię zapinać pasy w foteliku i podpowiedzą, jak bezpiecznie przewozić dziecko. W przypadku każdego modelu zaprezentują także jego funkcje dodatkowe i wytłumaczą, jak z nich korzystać.

Foteliki RWF tyłem najczęściej mają takie opcje jak regulacja zagłówka oraz odchylenia, system obrotowy, czy zdejmowaną tapicerkę, którą możesz wyprać w razie potrzeby. Z pomocą doradcy, dowiesz się, jak działa wybrany przez Ciebie fotelik samochodowy i jak najbezpieczniej przewozić w nim maleństwo. Rodzice dzieci powyżej 1. roku życia mogą ustawić oparcie tak, by pozycja siedzącego samodzielnie malucha była bardziej pionowa, w przeciwieństwie do noworodków, które powinny być w pozycji nieco przypominającej leżenie.

Foteliki RWF to najlepszy wybór, jeśli zależy Ci na maksymalnym bezpieczeństwie i komforcie Twojej pociechy podczas jazdy samochodem. Niech Wasze wspólne podróże zawsze będą pełne radości. Życzymy szerokiej drogi i samych bezpiecznych podróży!

Dlaczego fotelik samochodowy RWF do jazdy tyłem jest najlepszym wyborem dla bezpieczeństwa Twojego dziecka?

Podczas uderzenia czołowego, najczęściej występującego na drogach, wzrasta ryzyko poważnych uszkodzeń kręgów szyjnych, jeśli dziecko podróżuje przodem do kierunku jazdy. Fotelik samochodowy RWF do jazdy tyłem zapewnia ochronę głowy, szyi i kręgosłupa małego pasażera. Maluch jest także lepiej chroniony przed obrażeniami przez ewentualnie odłamujące się elementy samochodu.

Dlaczego zaleca się korzystanie z fotelika samochodowego RWF (Rear-Facing) do jazdy tyłem przez dłuższy okres, nawet do 4 lat?

Foteliki skierowane tyłem do kierunku jazdy zapewniają lepszą ochronę głowy, szyi i kręgosłupa dziecka, niż modele skierowane przodem do kierunku jazdy. Właśnie dlatego zaleca się ich stosowanie jak najdłużej, nie tylko do ukończenia przez dziecko 4.roku życia. Bez trudu może znaleźć foteliki RWF dla kategorii 9-18 kg, czy nawet do 25 kg.

Jakie są badania i statystyki, które potwierdzają skuteczność i bezpieczeństwo fotelików samochodowych RWF (Rear-Facing) do jazdy tyłem?

Wieloletnie badania w szwedzkim Narodowym Instytucie Badań Drogowych i Transportu wykazały, że foteliki samochodowe dla dzieci montowane tyłem do kierunku jazdy są zdecydowanie bezpieczniejsze, niż modele montowane z przodu. Norweska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego również zaleca, aby małe dzieci podróżowały tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to możliwe. Foteliki RWF otrzymały najlepsze noty w testach Test Plus i ADAC.

Co to znaczy RWF?

RWF to oznaczenie sposobu montażu fotelików samochodowych dla dzieci, które jest skrótem od angielskiego „rearward facing” lub „rear way facing”. Zwrot tłumaczy się jako „tyłem do kierunku jazdy”. Ten rodzaj montażu jest obowiązkowy w przypadku pierwszych fotelików dla niemowląt – zarówno tych instalowanych na bazie Isofix, jak i przy pomocy samochodowych pasów bezpieczeństwa. Mocowanie tyłem do kierunku jazdy podnosi bezpieczeństwo przewożonych dzieci nawet o 5 razy w stosunku do fotelików skierowanych przodem, co udowadniają niezależne testy bezpieczeństwa.

Do jakiego wieku RWF?

Z fotelików RWF korzystają przede wszystkim noworodki i niemowlęta od pierwszych dni życia. Tyłem do kierunku jazdy montowane są wszystkie pierwsze nosidełka dla niemowlaków, zwykle o masie ciała od 0 do 13 kg. Część pierwszych fotelików jest mocowana tyłem do kierunku jazdy, a po osiągnięciu odpowiedniej długości ciała dziecka można zmienić to ustawienie na instalację przodem. Tyłem foteliki dla noworodków powinny być montowane także na przednim siedzeniu pasażera Foteliki RWF można znaleźć także w innych segmentach wagowych fotelików dla starszaków. W ofercie różnych producentów można kupić produkty z kategorii 9-26 kg lub 9-36 kg. W Praktyce oznacza to, że tyłem do kierunku jazdy mogą jeździć nawet 4- lub 5-latkowie. Warto dążyć do tego, by Twoja pociecha jak najdłużej korzystała z modelu RWF – właśnie w tej pozycji, przy odpowiednim zapięciu pasów i montażu fotelika, dziecko ma najlepiej chronione ciało, a przede wszystkim głowę i szyję.

Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up