+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
Jaki wózek dla bliźniaków wybrać? Podpowiadamy!

Jaki wózek dla bliźniaków wybrać? Podpowiadamy!

2022-04-25

Najlepszy wózek dla bliźniaków, to taki który zapewnia komfort rodzicom i dzieciom. Zastanawiasz się, jaki kupić? Do wyboru masz wózek równoległy albo typu "jeden za drugim". W naszym poradniku podpowiadamy, jakie są między nimi różnice. Sprawdź, na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze!

Prawidłowy i zdrowy rozwój niemowląt jest ważny na każdej płaszczyźnie. Dotyczy to również spacerów, które w przypadku nowo narodzonych dzieci powinny być regularne. Wózki dla bliźniaków zostały stworzone z myślą o dzieciach, ale i o komforcie rodziców. Z tego powodu w artykule znajdziesz informacje na temat tego, czym kierować się, wybierając najlepszy wózek dla bliźniaków. Pozwoli Ci to ocenić indywidualne potrzeby podczas poszukiwań idealnego sprzętu.

Wózek dla bliźniaków. Dlaczego warto go mieć?

W przypadku narodzin bliźniaków rodzice są zwykle obciążeni opieką nad dwójką dzieci naraz. Prowadzenie dwóch osobnych wózków przez jedną osobę jest nie tylko niewygodne, ale i niebezpieczne. Z tego powodu wózek dla bliźniaków to w tej sytuacji absolutna podstawa.

Jednym z podstawowych powodów, dla których warto inwestować w wózki dla bliźniąt, jest oczywiście ich funkcjonalność. Dzięki dobrze dopasowanemu wózkowi nie musisz spędzać wolnych chwil z dziećmi w domu – możesz wyjść z nimi na komfortowy spacer. Takie wózki umożliwiają sprawowanie opieki nad dwójką maluchów jednocześnie, jednak aby było to możliwe, wózek musi być zgodny z Twoimi potrzebami. Jaki wózek dla bliźniaków wybrać, gdy w sprzedaży jest tak wiele różnych modeli?

Wózek dla bliźniaków

Jaki wózek dla bliźniaków wybrać? Oto kryteria!

Jednym z najważniejszych kryteriów, jest kwestia konstrukcji samego wózka. Dostępne są dwa rodzaje ustawień: wózek równoległy, gdzie dwa siedziska są obok siebie, a także wózek typu „jeden za drugim”, gdzie siedziska są ustawione gęsiego. Obie wersje mają swoje wady i zalety.

Wózek równoległy jest bardziej skrętny i łatwiejszy w prowadzeniu czy wjeżdżaniu na krawężniki. Może jednak nie zmieścić się we wszystkich wejściach i drzwiach, a dodatkowo zajmuje dużo miejsca ze względu na swoją szerokość. Dzieci mają w nim zwykle nieco mniej miejsca, jako że taki wózek nie może być też za szeroki – utrudniałoby to jego używanie. W przypadku wózka równoległego masz równy dostęp do obojga dzieci, ale jedno może przeszkadzać drugiemu na przykład w drzemce.

W wózku z ustawieniem jeden za drugim dzieci mają więcej miejsca, a sam wózek standardową szerokość wózka pojedynczego. Sprawniej więc zmieści się na przykład w drzwiach czy wejściach do sklepów. Jednocześnie jest dłuższy, co utrudnia sterowanie nim – skrętne przednie koła są więc niezbędne. Jedno dziecko jest dalej od Ciebie, ale jednocześnie nie przeszkadza rodzeństwu w drzemce. Wiele opcji ustawienia siedzisk to niewątpliwa zaleta takiego wózka.

To, jaki wózek dla bliźniaków wybrać zależy też od terenu, po którym będziesz się poruszać. Koła żelowe i piankowe dobrze sprawdzą się w mieście, a pompowane – w terenie. Te ostatnie są jednak cięższe, co wpływa też na wagę samego wózka, a to bardzo istotna kwestia. Dlaczego? Ważne jest, aby wózek mogła bez problemu obsłużyć jedna osoba.

Ważnym aspektem wyboru wózka może być również jego sposób składania. Jeśli dużo podróżujesz samochodem lub dysponujesz niewielkim mieszkaniem i wózek musi stać w nim złożony, postaw na modele, w których rama składa się do niewielkich rozmiarów. Siedziska i tak zazwyczaj trzeba wypiąć. Jeżeli z kolei często podczas spacerów robisz zakupy, wybierz model z dużym, pojemnym koszem pod siedziskami.

Wózek dla bliźniąt

Wózki dla bliźniąt – nasze propozycje

W tej części prezentujemy wybrane przez nas wózki dla bliźniąt. Ranking, który przedstawiamy, zestawia kilka modeli, które sprawdzą się przy różnych potrzebach rodziców. Zapoznaj się z nimi i wybierz ten, który spełni Twoje oczekiwania!

CHILDHOME TWO BY TWO wózek spacerowy dla 4 dzieci

Takie wózki dla bliźniaków zazwyczaj wybierane są do placówek typu żłobki. Sprawdzą się jednak także w użytku domowym, jeśli jesteś rodzicem kilku małych dzieci, w tym bliźniąt lub dwóch par bliźniąt. Połączone siedziska przystosowane są jednak tylko do potrzeb dzieci samodzielnie siedzących. Wózek jeden za drugim, a jednocześnie z ustawieniem równoległym ma duże, zapewniające komfortową jazdę koła. Przednie są obrotowe, co ułatwia sterowaniem tym niemałym modelem.

BABY JOGGER CITY SELECT LUX DOUBLE wózek bliźniaczy 2w1

To najlepszy wózek dla bliźniaków, jeśli Twoim priorytetem jest możliwość złożenia stelażu do niewielkich rozmiarów w celu przechowania czy przewiezienia go. Koła są pompowane, a dodatkowo osobno amortyzowane – to dobry wybór do spacerów w terenie. Z tym wózkiem zyskasz możliwość ustawienia siedzisk na 20 różnych sposobów. Model jeden za drugim sprawdzi się w wąskich przejściach. W odróżnieniu od innych wózków, w tym zastosowany został system hamulca ręcznego, który pozwala na o wiele szybszą reakcję. Skrętne przednie koła umożliwiają sprawne sterowanie wózkiem. W zestawie znajdują się gondole i siedziska spacerowe, a po zakupie adapterów do ramy otrzymasz możliwość wpięcia fotelików.

CYBEX GAZELLE S wózek bliźniaczy 2w1

Ten wózek w systemie jeden za drugim bądź jeden nad drugim, ma wiele opcji konfiguracji siedzisk, dlatego doskonale sprawdzi się jako wózek dla bliźniaków. Cybex jak zawsze zadbał o komfort dzieci – każde ze stanowisk ma regulowane oparcia, ale i podnóżki w wersji spacerowej. W ramę możesz wpiąć najpierw gondole, a następnie siedziska spacerowe. Po zakupie adapterów zmieszczą się tam również foteliki. Przednie skrętne koła ułatwiają sterowanie produktem, a system montażu siedzisk sprawia, że wózek dla bliźniaków Cybex zmieści się w każdych drzwiach.

JUNAMA DIAMOND S DUO wózek bliźniaczy 2w1

Ten model sprawdzi się, jeżeli do obojga dzieci chcesz mieć taki sam dostęp. Wózek dla bliźniąt równoległy to świetne rozwiązanie, jeśli nie ogranicza Cię szerokość drzwi w domu czy bloku. Dzięki skrętnym przednim kołom model ten dobrze się prowadzi podczas spacerów, a żelowe koła pozwalają na zachowanie odpowiedniej amortyzacji. Z kolei centralny hamulec sprzyja szybkiemu i skutecznemu zatrzymaniu wózka, co w rezultacie przekłada się na bezpieczeństwo maluchów. Jest to wózek z opcją montażu gondoli i siedziska spacerowego. Możesz dokupić do niego adaptery do fotelików.

Wózki dla bliźniąt

Wózki dla bliźniąt to obecnie bogata oferta rynku akcesoriów dla dzieci. To, jaki model wybierzesz, zależy przede wszystkim od Twoich indywidualnych potrzeb związanych z komfortem i funkcjonalnością poszczególnych modeli. Może masz własne kryteria, według których kierujesz się, wybierając ten rodzaj wózka? Podziel się nimi z nami! Jeśli chcesz dopiero wybrać idealny wózek dla bliźniąt, zapoznaj się z asortymentem sklepu BoboWózki!

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up