+20 salonów
+60 ekspertów
+500.000 bobowózków
Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów Blog Montaż fotelików RWF
Jaki wózek dla bliźniąt wybrać?

Jaki wózek dla bliźniąt wybrać? Podpowiadamy

2019-01-29

Wózki jeden za drugim

W tego typu wózkach jedno dziecko siedzi za drugim. Do plusów takich modeli należy to, że są one wąskie. Z powodzeniem zmieszczą się w standardowych windach, między wąskimi alejkami sklepowymi, czy na wąskich chodnikach. W nowszych modelach takich wózków zarówno gondole, jak i siedziska spacerowe, można zamontować w obu kierunkach jazdy. Dzięki tej możliwości podczas spacerów starsze dzieci mogą widzieć się wzajemnie i rozmawiać ze sobą.

Minusem takich wózków jest to, że nie w każdym ułożeniu wózka widać jednocześnie oboje dzieci, na czym często zależy rodzicom. Wózkiem jeden za drugim często nieco trudniej się manewruje, choć producenci w nowszych modelach stosują takie systemy, które gwarantują doskonałą manewrowość i zwrotność.

BABY JOGGER CITY SELECT DOUBLE

Wózek BABY JOGGER CITY SELECT DOUBLE jest lekkim - tylko 16,5 kg - wózkiem dla bliźniąt. Producentowi udało się to osiągnąć dzięki aluminiowemu stelażowi i piankowym, bezobsługowym kołom. Dodatkowo został wbudowany system amortyzacji, który zwiększa komfort dzieci, ponieważ nie odczuwają one wstrząsów podczas spaceru. Za bezpieczeństwo dzieci odpowiadają barierki ochronne i pasy bezpieczeństwa. Ten wózek będzie doskonały do poruszania się po miejskich chodnikach i wąskich uliczkach.

BEBETTO 42 FOR TWO

Ten model naszego rodzimego producenta będzie doskonały dla rodziców, którzy lubią spacery po trochę trudniejszym terenie, jak las, drogi polne, czy kamienne. Dzięki pompowanym kołom Bebetto 42 For Two doskonale poradzi sobie z każdym podłożem podczas spaceru. Po złożeniu wózek zajmuje niewiele miejsca, warto również wiedzieć, że gondole także można złożyć. Producent w tym modelu daje możliwość wyboru jednego z trzech stelaży, zatem rodzice mogą skomponować idealny wózek dla swoich pociech.

Wózki jeden obok drugiego

W takich modelach maluchy siedzą obok siebie, każde z nich ma jednak osobne siedzisko i gondolę. Plusem takich wózków jest to, że dzieci siedzą obok siebie, mogą się stale widzieć, bawić i rozmawiać ze sobą. Ułatwieniem dla rodziców jest to, że bardzo łatwo i sprawnie można spełnić potrzeby obu dzieci niemal jednocześnie, a dodatkowo dwójkę dzieci zawsze widać.

Minusem modeli jeden obok drugiego jest szerokość takich wózków. Producenci dokładają wszelkich starań, żeby wózki były jak najbardziej uniwersalne i zmieściły się w większości drzwi i wind. Przed zakupem warto się upewnić co do szerokości najważniejszych przejść - jak drzwi do domu, drzwi do klatki schodowej i uczęszczane windy.

BABY JOGGER CITY MINI DOUBLE

Warto zwrócić uwagę na BABY JOGGER CITY MINI DOUBLE szczególnie wtedy, kiedy rodzice poszukują lekkiego wózka dla dwójki maluchów. Waga wersji spacerowej to jedyne 12,1 kg! Dodatkowo składanie tego modelu jest niezwykle proste, ponieważ wystarczy jedno pociągnięcie paskiem. Maluchy podczas spacerów odczuwają wysoki komfort dzięki zastosowaniu systemów amortyzacji i łożyskowania. Rodzice natomiast z pewnością docenią łatwość prowadzenia i manewrowania wózkiem.

TFK TWIN ADVENTURE

TFK TWIN ADVENTURE został stworzony z myślą o rodzicach, którzy lubią spacery po trudniejszym podłożu. Koła są pompowane, podobnie jak w wózku Bebetto 42 For Two, a dodatkowo mają niskoprofilowane opony i felgi z łożyskami kulkowymi. Amortyzowane zawieszenie na tylną oś gwarantuje dzieciom wysoki komfort i brak odczuwania wstrząsów podczas spacerów. Ten model ma stelaż, który z pewnością niespodziewanie się nie rozłoży, ponieważ producent zastosował w nim blokadę chroniącą przed taką niespodzianką.


Jaki wózek wybierzecie dla swojej dwójki - jeden za drugim, czy jeden obok drugiego?

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Copyrights 2004-2019 BoboWózki
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.