+30 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Jaki wózek dla bliźniąt wybrać?

Jaki wózek dla bliźniąt wybrać? Podpowiadamy

2019-01-29

Wózki jeden za drugim

W tego typu wózkach bliźniaczych jedno dziecko siedzi za drugim. Do plusów takich modeli należy to, że są one wąskie. Z powodzeniem zmieszczą się w standardowych windach, między wąskimi alejkami sklepowymi, czy na wąskich chodnikach. W nowszych modelach takich wózków dla dzieci zarówno gondole, jak i siedziska spacerowe, można zamontować w obu kierunkach jazdy. Dzięki tej możliwości podczas spacerów starsze dzieci mogą widzieć się wzajemnie i rozmawiać ze sobą.

Minusem takich wózków dziecięcych jest to, że nie w każdym ułożeniu wózka widać jednocześnie oboje dzieci, na czym często zależy rodzicom. Wózkiem jeden za drugim często nieco trudniej się manewruje, choć producenci w nowszych modelach stosują takie systemy, które gwarantują doskonałą manewrowość i zwrotność.

Wózek Baby Jogger City Select Double

Wózek City Select

Wózek Baby Jogger City Select Double jest lekkim - tylko 16,5 kg - wózkiem dla bliźniąt. Producentowi udało się to osiągnąć dzięki aluminiowemu stelażowi i piankowym, bezobsługowym kołom. Dodatkowo został wbudowany system amortyzacji, który zwiększa komfort dzieci, ponieważ nie odczuwają one wstrząsów podczas spaceru. Za bezpieczeństwo dla dzieci odpowiadają barierki ochronne i pasy bezpieczeństwa. Ten wózek podwójny będzie doskonały do poruszania się po miejskich chodnikach i wąskich uliczkach.

Wózek bliźniaczy Bebetto 42 For Two

Bebetto 42

Ten model naszego rodzimego producenta będzie doskonały dla rodziców, którzy lubią spacery po trochę trudniejszym terenie, jak las, drogi polne, czy kamienne. Dzięki pompowanym kołom Bebetto 42 For Two doskonale poradzi sobie z każdym podłożem podczas spaceru. Po złożeniu ten wózek dla bliźniąt zajmuje niewiele miejsca, warto również wiedzieć, że gondole także można złożyć. Producent w tym modelu daje możliwość wyboru jednego z trzech stelaży, zatem rodzice mogą skomponować idealny wózek dziecięcy dla swoich pociech.

Wózki jeden obok drugiego

W takich modelach maluchy siedzą obok siebie, każde z nich ma jednak osobne siedzisko i gondolę. Plusem takich wózków dziecięcych jest to, że dzieci siedzą obok siebie, mogą się stale widzieć, bawić i rozmawiać ze sobą. Ułatwieniem dla rodziców jest to, że bardzo łatwo i sprawnie można spełnić potrzeby obu dzieci niemal jednocześnie, a dodatkowo dwójkę dzieci zawsze widać.

Jednym z większych minusów modeli wózków jeden obok drugiego jest szerokość takich wózków. Producenci wózków dokładają wszelkich starań, żeby wózki były jak najbardziej uniwersalne i zmieściły się w większości drzwi i wind. Przed zakupem warto się upewnić co do szerokości najważniejszych przejść - jak drzwi do domu, drzwi do klatki schodowej i uczęszczane windy.

Wózek bliźniaczy Baby Jogger City Mini Double

Baby Jogger wózek bliźniaczy

Warto zwrócić uwagę na Baby Jogger City Mini Double szczególnie wtedy, kiedy rodzice poszukują lekkiego wózka dla dwójki maluchów. Waga wersji spacerowej to jedyne 12,1 kg! Dodatkowo składanie tego modelu jest niezwykle proste, ponieważ wystarczy jedno pociągnięcie paskiem. Maluchy podczas spacerów odczuwają wysoki komfort dzięki zastosowaniu systemów amortyzacji i łożyskowania. Rodzice natomiast z pewnością docenią łatwość prowadzenia i manewrowania wózkiem dziecięcym.

Wózek bliźniaczy TFK Twin Adventure

TFK twin

TFK Twin Adventure został stworzony z myślą o rodzicach, którzy lubią spacery po trudniejszym podłożu. Koła są pompowane, podobnie jak w wózku Bebetto 42 For Two, a dodatkowo mają nisko-profilowane opony i felgi z łożyskami kulkowymi. Amortyzowane zawieszenie na tylną oś gwarantuje dzieciom wysoki komfort i brak odczuwania wstrząsów podczas spacerów. Ten model wózka ma stelaż, który z pewnością niespodziewanie się nie rozłoży, ponieważ producent zastosował w nim blokadę chroniącą przed taką niespodzianką.

Jaki wózek wybierzecie dla swojej dwójki - jeden za drugim, czy jeden obok drugiego?

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2021 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.