+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
Kategorie

Wózki dziecięce spacerowe

Wózek spacerowy to jeden z podstawowych elementów wyposażenia, gdy dziecko zaczyna samodzielnie siadać. Umożliwia rodzicom, opiekunom na wygodne spacerowanie, podczas gdy dziecko jest w pozycji siedzącej, z odpowiednim zabezpieczeniem w formie pasów. Wózki spacerowe dostępne są w różnych modelach, zarówno jeśli chodzi o typ składania, jak i również rodzaj amortyzacji, przeznaczenie czy nawet wygląd. To sprawia, że spacerówki dziecięce możesz wybrać dokładnie w zgodzie ze swoimi potrzebami.Wózki spacerowe, czyli modele bez osobnej gondoli, to propozycja, która po złożeniu zajmuje zwykle mniej miejsca niż klasyczny wózek dziecięcy z gondolą.

...

Wózki spacerowe – różnorodność przede wszystkim!

Wózek spacerówka jest projektowany i konstruowany w taki sposób, aby zapewniać dziecku najwyższe bezpieczeństwo oraz wygodę. Dziecięce wózki spacerowe charakteryzują się także lekkością i bardzo dobrą zwrotnością. Po niełatwym pierwszym lub często drugim roku użytkowania wózka wielofunkcyjnego, zmiana na lekki, poręczny i łatwy do transportu wózek to naturalna potrzeba dla większości rodziców. Wybór jest bardzo duży, a podjęcie decyzji w tym zakresie wymaga wzięcia pod uwagę również wielu istotnych szczegółów.

Wózki dziecięce spacerowe można podzielić na te, które idealnie nadają się do miasta, jak i takie, które można wygodnie zabrać w podróż. Spacerówki mogą ważyć nawet tylko kilka kilogramów. Wiele zależy od tego, jaki rodzaj stelaża wybierzesz, a także jakimi kołami dysponuje dany wózek spacerówka. Przykładowo, wózki spacerowe z kołami piankowymi są lżejsze, ale często mniej amortyzują niż modele z kołami pompowanymi. Wózki dziecięce spacerowe występują także z kołami żelowymi. Te mają podobne właściwości do kół pompowanych, jednak są odporne na przebicia i nie trzeba uzupełniać w nich powietrza. Są kołami bezobsługowymi.

W asortymencie znajdziesz spacerówki różnych typów, pochodzące od cenionych, sprawdzonych producentów. To właśnie marka, która wytworzyła wózki spacerowe dziecięce, często decyduje o ich przeznaczeniu, ale również jest gwarantem doskonałej jakości komponentów użytych, aby stworzyć praktyczny wózek dziecięcy spacerówka.

Sprawdź, czym charakteryzują się spacerówki

Osobna spacerówka to dobre rozwiązanie zwłaszcza w przypadku, gdy nie masz dużo miejsca do przechowywania wózka pomiędzy spacerami. Wózek dziecięcy spacerowy z zestawów 2w1 często jest cięższych i ma większe rozmiary, a także nie składa się do tak niedużych formatów jak lekka spacerówka kupiona osobno. To podstawowa zaleta takiego rozwiązania.

Jedną z mocnych stron, które wyróżniają spacerówki dziecięce, jest ich różnorodność. Modele mogą sprostać oczekiwaniom osób, które szukają po prostu wózka do jazdy po mieście. Bez problemu jednak odpowiednia spacerówka znajdzie się też dla aktywnych rodziców. Bez względu na Twoje oczekiwania, możesz wybrać wózek dziecięcy spacerowy idealny na wyprawy po lesie, bieganie czy poruszanie się głównie po miejskich ulicach.

Zobacz również: składane w książkę, wózki do biegania, wózek do samolotu, wózki parasolki, foteliki RWF

Trwała konstrukcja i odporne na zużycie elementy to jedna z zalet, która wyróżnia wózki spacerowe. Poszczególne modele mogą różnić się na przykład rodzajem kół albo systemem amortyzacji. Również sposób składania spacerówki albo typ siedziska mogą być różne. Wszystkie wózki dziecięce spacerowe łączy jednak fakt, że zazwyczaj oparcie, a także podnóżek, są regulowane. To sprawia, że wózki spacerowe są po prostu wygodne dla dziecka bez względu na jego wzrost czy potrzeby w danej chwili.

Obok dużej różnorodności modeli ze względu na ich przeznaczenie możesz też przebierać w ciekawych zestawieniach kolorystycznych. Spacerówka może być zupełnie ekstrawaganckim wózkiem, który z daleka wyróżnia się kolorem. Jeśli jednak cenisz bardziej stonowany design, bez problemu znajdziesz idealny wózek spacerowy dopasowany do swoich oczekiwań. Wózki dziecięce spacerówki dobierzesz pod względem koloru do płci dziecka, tapicerki w samochodzie czy dodatków i wyposażenia, które już posiadasz.

Wózek spacerowy – idealny dla dziecka, wygodny dla rodzica

Przede wszystkim wózek spacerówka to rozwiązanie przeznaczone dla dzieci, które samodzielnie siedzą. Dzięki temu maluch jest w stanie utrzymać wygodną pozycję przy charakterystycznej budowie siedziska spacerówki dla dzieci. W praktyce wprowadzenie spacerówki do rutyny codziennych wyjść z domu następuje zwykle w okolicach szóstego lub ósmego miesiąca życia dziecka, zależnie od indywidualnego tempa rozwoju.

Nie oznacza to jednak, że wózek dziecięcy spacerówka nie może być użytkowany przez młodsze niemowlęta. W niektórych przypadkach, na przykład w upalne lato, spacerówka dla kilkumiesięcznych dzieci wydaje się bardziej przewiewnym i wygodniejszym rozwiązaniem. W takim przypadku postaw na wózek spacerowy, który rozkłada się do pozycji leżącej. W takim wypadku również powinieneś zapiąć dziecko w pasy bezpieczeństwa.

Jeśli często podróżujesz, lekka spacerówka będzie idealnym wyborem dla Twojego dziecka. Niewielka konstrukcja pozwala na złożenie spacerówki do niedużych rozmiarów i na przykład, zamknięcie w dołączonym do zestawu futerale. Dzięki temu niektóre modele możesz swobodnie przenieść na ramieniu. Lekki wózek spacerowy bez problemu zmieści się w bagażniku samochodu i często może być zabrany na pokład samolotu jako bagaż podręczny.

W przypadku, gdy stawiasz przede wszystkim na komfort dziecka, wybierz wózki spacerowe z możliwie największą liczbą elementów regulowanych. Będziesz wówczas w stanie przystosować spacerówka wózek na przykład do malucha, który podczas spaceru lubi uciąć sobie drzemkę. Wydłużana budka oraz regulowane oparcie to coś, co powinna mieć spacerówka w takim przypadku.

Na koniec pamiętaj też o swoim komforcie. Jeśli osoby, które opiekują się dzieckiem, bardzo różnią się wzrostem, wskazany będzie wózek spacerowy z regulowaną rączką – łamaną albo teleskopową. Możesz wybrać wózki spacerowe na przykład z dodatkowymi akcesoriami, jak mufki na zimę lub uchwyt na kubek, czy też napój. Zadbaj też o to, aby hamulec w wybranym modelu był łatwo dostępny i nie niszczył obuwia. Jeśli spacerówka służy Ci też podczas zakupu, wybierz model z przestronnym, głębokim koszem pod siedziskiem.

Spacerówki - rodzaje pod względem funkcjonalności

W naszym sklepie internetowym dostępne są różnorodne rodzaje spacerówek, w większości są to wózki dziecięce z lekkimi, nowoczesnymi kołami pianowymi, ale dla lepszej amortyzacji przygotowaliśmy również propozycje z dużymi kołami pompowanymi do typowo polskich warunków, mamy również w ofercie trójkołowe wózki do biegania, włącznie z takim które można przekształcić do postaci przyczepki rowerowej, a na nie które można zamontować fotelik. Godny polecenia jest np. CYBEX PRIAM 2.0 Pettitcoat Red.
Jednakże uwzględniając rodzaje wózków spacerowych ogólnie wózki spacerowe możemy podzielić na:

Wózek spacerowy do komfortowych spacerów

Poszczególne modele wózków spacerowych różnią się między sobą pod względem takich parametrów jak przykładowo: waga, łatwość i możliwości składania, przeznaczenie oraz wielkość poszczególnych bardzo ważnych elementów typu koła - wielkość, siedzisko - szerokość, czy stelaż - wymiary po złożeniu. Nasz sklep online spełnia potrzeby najbardziej wymagających rodziców, a wózki dla starszych dzieci, w tym właśnie modele spacerówek dostępne w naszej ofercie wyróżniają się najwyższą jakością, przy tym staramy się zapewnić Państwu możliwie jak najbardziej korzystną ceną. Wysokie parametry wytrzymałościowe poszczególnych wózków spacerowych łączą się niejednokrotnie z estetycznym wykonaniem, a także funkcjonalnością i wygodą codziennego funkcjonowania. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą wózków spacerowych dostępnych w naszym sklepie internetowym. Spacerowe wózki, jakie znajdują się w ofercie naszego sklepu, bez trudu można dopasować do wszelkich oczekiwań, możliwości i potrzeb rodziców i dzieci.

Jakie są główne korzyści z korzystania z wózków dziecięcych spacerowych?

Wózek spacerowy ma wiele zalet. Sprawdzi się latem podczas spacerów z dzieckiem po mieście i podczas podróży. Jest lekki, zwrotny i kompaktowy. Można złożyć go, zapakować do bagażnika w samochodzie i zabrać ze sobą na wakacje. Spacerówka wyposażona w amortyzację świetnie nadaje się do jazdy po wyboistym terenie. Maluch może wygodnie obserwować piękno przyrody. Świeże powietrze hartuje i pomaga budować odporność dziecka, a promienie UV, które skóra wychwytuje na dworze, pobudzają produkcję witaminy D.

Czy wózki dziecięce spacerowe są łatwe w użytkowaniu i składaniu?

Tak. Wózki dziecięce spacerowe są łatwe w użytkowaniu i składaniu. Wystarczy jeden ruch ręką, aby złożyć wózek i zapakować go do bagażnika samochodu. Co więcej, większość modeli pokrytych jest materiałem wodo- i plamoodpornym. Wystarczy przetrzeć go wilgotną szmatką, by pozbyć się uporczywych plam.

Jakie funkcje powinien mieć wózek dziecięcy spacerowy, aby zapewnić maksymalny komfort dziecku i rodzicom?

Dobry wózek spacerowy dziecięcy powinien mieć szerokie siedzisko z bezstopniową regulacją oparcia, nawet do pozycji leżącej. Koniecznie musi mieć pasy bezpieczeństwa, aby maluch nie wypadł w trakcie spaceru. Kolejnym udogodnieniem jest regulowany podnóżek oraz dodatkowa kieszonka z tyłu budki, w której można umieścić akcesoria dziecięce – bidon z wodą, pampersy czy chusteczki nawilżające.

Jakie są dodatkowe akcesoria dostępne dla wózków dziecięcych spacerowych, które mogą ułatwić codzienne użytkowanie?

Codzienne użytkowanie wózka spacerowego ułatwia folia przeciwdeszczowa, która zabezpiecza wózek i dziecko przed niepogodą. Rodzic powinien wyposażyć się także w parasolkę do wózka, która chroni malucha przed ostrym słońcem i wiatrem. Dobrym wyborem jest również ochraniacz na koła do wózka. Ułatwia on zachowanie czystości w domu i samochodzie, gdyż zabezpiecza warstwą trwałego materiału zabłoconą powierzchnię kół po spacerze.

Jaki wózek spacerowy jest najlżejszy?

Spacerówki będące elementem zestawu wielofunkcyjnego ważą nawet kilkanaście kilogramów. W ofercie wózków spacerowych jest jednak wiele modeli, których waga nie przekracza 7 kg. Najlżejsze modele typu parasolki dostępne w sklepach BoboWózki i na bobowozki.com.pl ważą niewiele ponad 5 kg. Melio Carbon NEW i Silver Cross JET 3.0 to zaledwie 5,9 kg, natomiast Joolz AER PLUS – 6 kg. Wymienione spacerówki są nie tylko bardzo lekkie, ale również wyposażone w szereg nowoczesnych funkcjonalności. Zapewniają małemu pasażerowi maksymalną wygodę, ponieważ mają regulowane siedzisko i podnóżek, a także dużą budkę przeciwsłoneczną. Rodzicom gwarantują komfort prowadzenia, a kompaktowe wymiary po złożeniu ułatwiają transportowanie wózka.

Od kiedy spacerówka dla dziecka?

Dla noworodków i młodszych niemowląt przeznaczony jest wózek głęboki z gondolą. Decyzję o zmianie na spacerówkę należy podjąć w momencie, gdy dziecko przekroczy wagę dopuszczalną do korzystania z wózka głębokiego i zacznie wyrastać z gondoli. Gdy zauważysz, że maluch nie może swobodnie wyprostować w gondoli rąk i nóg lub jego waga przekracza 9 kg, to znak, że czas na nowy model. Zmiana może być potrzebna szybciej, gdy maluch podróżuje w wózku zimą, ponieważ ciepły, gruby kombinezon dodatkowo zabiera miejsce i utrudnia swobodny ruch. Gondolę na spacerówkę należy wymienić również wtedy, gdy dziecko zaczyna siadać. Wózek głęboki nie ma bowiem pasów wewnętrznych, które zapewniłyby maluchowi bezpieczeństwo.

Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up