+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
Kategorie

Wózki dziecięce bliźniacze

W wyselekcjonowanej ofercie produktów dostępnych w naszym sklepie internetowym znajdą Państwo między innymi praktyczne wózki bliźniacze. W całym naszym asortymencie występują także wózki wielofunkcyjne, 3w1 czy modele głęboko spacerowe. Wózki bliźniacze to funkcjonalne i wygodne rozwiązanie dla większych rodzin. Modele wózków bliźniacze mogą występować w wersji spacerowej, z gondolami lub w pełnych zestawach z fotelikami samochodowymi, które również zostały przygotowane w specjalnych pakietach 3 w 1. Warto mieć na uwadze, że na "bliźniacze" krzesełka Stokke Tripp Trapp stale obowiązuje specjalna, bardzo korzystna oferta zakupu pakietowego.

...

Sprawdź, jaki wózek dla bliźniaków znajdziesz w ofercie

Wózek podwójny to jeden z pierwszych zakupów, na który decydują się rodzice poinformowani o ciąży mnogiej. Kiedyś taki sprzęt był bardzo rzadki. Dziś do Twojej dyspozycji pozostaje wiele różnych modeli, które charakteryzują się zgrabnym kształtem, dopasowaniem do potrzeb rodzica, a także wygodą i bezpieczeństwem rozwiązań dedykowanych dzieciom. Wózki dla bliźniąt można znaleźć w praktycznie każdej wersji kolorystycznej i stylu.

Każdy wózek dla bliźniaków został zaprojektowany w nieco inny sposób, dlatego możesz samodzielnie ocenić, które rozwiązania przypadną Ci do gustu. Wózki dziecięce mogą mieć siedziska montowane na stałe − wówczas są to wygodne spacerówki z ułożeniem siedzeń obok siebie. Alternatywnym rozwiązaniem są modele z wyjmowanymi siedziskami, często montowanymi jedno za drugim, dzięki czemu z wózka głębokiego możesz zrobić wózek bliźniaczy spacerowy.

Oferta sklepu BoboWózki obejmuje wózki dziecięce bliźniacze w wersji pojedynczej, na przykład tylko spacerówki, a także te z wymiennymi siedziskami. W takim przypadku są to wózki 2w1 albo nawet 3w1, jeśli zestaw obejmuje również dodatkowo foteliki samochodowe w formie nosideł dla najmłodszych. Druga wersja jest zwykle bardziej funkcjonalna, jednak nieco cięższa z uwagi na stabilniejszą, wymagającą bardziej skomplikowanej konstrukcji ramę.

Dodatkową propozycję stanowią wózki umożliwiające przewożenie więcej niż dwójki dzieci. Są świetnym rozwiązaniem dla rodzin, w których urodziły się na przykład trojaczki. Sprawdzą się również w wersji spacerowej w przypadku odprowadzania dzieci do żłobków czy punktów opieki.

Zobacz, co wyróżnia wózki dziecięce bliźniacze

Wózek dla bliźniaków może mieć zróżnicowaną budowę, jeśli chodzi o sposób ustawienia siedzeń. Pierwszym rozwiązaniem są siedziska dla dzieci zlokalizowane obok siebie w taki sposób, że maluchy mają ze sobą kontakt fizyczny oraz wzrokowy (w spacerówce). Wózek podwójny ma swoje zalety, bo pozwala Ci na równomierny dostęp do dzieci w tej samej chwili − oba maluchy są w podobnej odległości od Ciebie. Jednocześnie sprawia też, że wózek jest szeroki i możesz mieć trudność w zmieszczeniu się w węższych drzwiach czy przejściach.

Drugim rozwiązaniem jest wózek bliźniaczy z siedziskami ustawionymi jedno za drugim. Ta opcja zazwyczaj wiąże się z dostępnością wymiennych siedzisk. Mowa tutaj o jednym wózku na cały okres użytkowania przez dzieci. Modele takie mają zwykle gondole dla noworodków i niemowląt, a także siedziska spacerowe. Czasami wózek dla bliźniaków wyposażony jest również w dodatkowe nosidła, czyli pierwsze foteliki samochodowe.

Ustawienie jednego siedziska za drugim ma podstawową zaletę − taki wózek dziecięcy jest wąski tak samo jak tradycyjne, pojedyncze modele, dlatego wejście gdziekolwiek nie sprawia problemu. Z drugiej strony wózek bliźniaczy jest dłuższy, przez co daje mniejszy dostęp do dziecka usytuowanego dalej. Współczesne wózki dla dzieci tego rodzaju nie sprawiają natomiast problemu ze sterowaniem, a to dzięki przemyślanym rozwiązaniom konstrukcyjnym.

Prawie każdy wózek dla bliźniaków składa się do niewielkich rozmiarów. W przypadku wózków wielofunkcyjnych musisz najpierw wyjąć siedzisko, a następnie złożyć samą ramę. To ułatwia przewożenie wózków na przykład w samochodzie podczas wyjazdu na wakacje. Z kolei spacerówka dla bliźniaków, zwłaszcza ta kupiona osobno, często składa się wraz z siedziskami. Możesz znaleźć taki model, który będzie dostatecznie lekki, aby jego przenoszenie i przechowywanie było po prostu wygodne.

Wybierając wózek bliźniaczy sprawdź, jakie akcesoria masz w zestawie. Zazwyczaj do kompletu dołączone są wygodne torby, w których schowasz niezbędne przedmioty dla Twoich maluszków. Każdy wózek dziecięcy zawiera również kosz na zakupy pod siedziskami. Dodatkowo spacerówka dla bliźniaków może często mieć hamulec ręczny, ułatwiający panowanie nad produktem.

Zobacz również: jeden za drugim, obok siebie, rok po roku, wieloraczki, foteliki samochodowe

Wózek bliźniaczy − komfort dla rodziców

Wózki dla bliźniąt to podstawa funkcjonowania dla rodziców. Jeśli jesteś opiekunem dwójki dzieci w tym samym wieku, na pewno trudno jest Ci zgrać wiele czynności. Dzięki dopasowanemu wózkowi możesz wyjść na spacer, a nawet pójść po zakupy − w końcu większość modeli wyposażona jest również w duży kosz pod siedziskiem. Wózek dla bliźniaków jest stworzony po to, aby spacery były dla Ciebie szansą na aktywność i odpoczynek.

Na początek wystarczający będzie wózek bliźniaczy z głęboką gondolą. Jako że dzieci z ciąży mnogich rodzą się zwykle nieco mniejsze, mogą użytkować tego rodzaju siedzisko bardzo długo. Z tego powodu postaw na wózek podwójny z odpowiednio dużymi gondolami. Będą służyć dzieciom również jako miejsce na drzemkę albo odpoczynek z zawieszonymi nad nimi zabawkami.

Wózek bliźniaczy spacerowy to wybór idealny dla rodziców maluchów, które samodzielnie i stabilnie siedzą. Po pewnym czasie dziecko chce podziwiać świat z takiej pozycji, bo jest coraz bardziej ciekawe otoczenia. Podwójna spacerówka daje mu szansę na spędzenie czasu w atrakcyjny sposób, a jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo dzięki dopasowanym pasom oraz regulowanym oparciu czy podnóżkowi.

Szeroki asortyment dziecięcych wózków bliźniaczych

Na przestrzeni ostatnich lat oferta bliźniaczych wózków dla dzieci znacząco się powiększyła. Dla klientów oznacza to możliwość wyboru spośród wielu propozycji, które mogą się różnić poszczególnymi elementami konstrukcyjnymi, przeznaczeniem, kolorem czy obecnością dodatkowych udogodnień dla dzieci jak i dla ich rodziców. Obecnie wózki dla bliźniąt są na tyle przemyślane, że wiele konstrukcji potrafi zaskoczyć swoją smukłością i minimalnymi rozmiarami, szerokością w przypadku potrzeby zmierzenia się z wąskimi przejazdami.

Charakterystyka wózków dla bliźniąt

Zaletą wózków bliźniaczych typu tandem, czyli jeden za drugim, jest to że dzieci nie przeszkadzają sobie nawzajem. Przykładowo, kiedy jedno chce spać, drugie może się w tym czasie swobodnie bawić. Wózki typu jeden obok drugiego nie dają takiej możliwości. Z tego względu, jeśli Państwa pociechy różnią się temperamentem, bądź też preferują różne pory zabawy i odpoczynku najlepiej rozważyć to na konkretnych modelach, zapraszamy więc do jednego z naszych sklepów stacjonarnych. Z chęcią pomożemy dobrać najlepszy wózek bliźniaczy, taki, który będzie posiadał wszystkie niezbędne udogodnienia, a także korzystną cenę. Jesteśmy do Państwa dyspozycji i chętnie doradzimy optymalne rozwiązanie.

Jaki wózek bliźniaczy wybrać?

Wózek bliźniaczy powinien zapewniać komfort Twoim dzieciom, ale również być funkcjonalny i wygodny dla Ciebie. Możesz wybierać spośród modeli, które mają równoległe ustawienia gondoli/siedzisk spacerowych lub wersję „jeden za drugim”. Model równoległy z łatwością pokonuje podjazd na krawężnik, jest zwrotny i stabilny. Z drugiej strony jego szerokość może uniemożliwić Ci przejechanie w wąskiej sklepowej alejce czy przejazd przez drzwi. Zazwyczaj siedziska w tej wersji są węższe niż w pojeździe dla jednego dziecka. Wśród wózków bliźniaczych coraz więcej modeli ma konstrukcję „jeden za drugim”. Jego zaletą jest szerokość odpowiadająca szerokości pojazdu dla jednego dziecka. To znacznie ułatwia poruszanie się w wąskich przejściach. Niewątpliwą zaletą modelu jest możliwość konfiguracji siedzisk, np. montaż na stelaż gondoli i spacerówki. Dzięki temu wózek bliźniaczy możesz zakupić dla rodzeństwa z małą różnicą wieku.

Jakie są rodzaje wózków dla wieloraczków?

Wśród wózków dla wieloraczków wyróżniamy:

  • wózek bliźniaczy głęboki w wersji jeden obok drugiego;
  • wózek bliźniaczy spacerowy w wersji jeden obok drugiego;
  • wózek bliźniaczy 2 w 1 w wersji jeden za drugim;
  • wózek bliźniaczy 3 w 1 w wersji jeden za drugim;
  • wózek dla trojaczków;
  • wózek dla czworga dzieci.
Jak widzisz, w ofercie sklepów BoboWózki oraz na bobowozki.com.pl znajdziesz wiele rodzajów wózków dla wieloraczków. Na pewno z łatwością dobierzesz model do swoich aktualnych potrzeb.

Czy istnieją alternatywy dla wózków bliźniaczych?

Alternatywą dla klasycznych wózków bliźniaczych, które mają gondole lub siedziska spacerowe umieszczone obok siebie, są modele w wersji jeden za drugim. Mogą być one przeznaczone nie tylko dla bliźniaków, ale również dzieci z niewielką różnicą wieku. Takie wózki umożliwiają wiele wariantów konfiguracji. Na jednym stelażu zamontujesz jednocześnie dwie gondole, dwie spacerówki, a także gondolę i spacerówkę. Z pomocą adapterów w stelaż możesz wpiąć również foteliki samochodowe.

Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up