+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog

Wózki dziecięce bliźniacze jeden za drugim

Jeśli szukasz rozwiązania dla swoich dzieci od narodzin aż do chwili, gdy skończą one kilka lat, a przy okazji ważne jest by wózek dziecięcy nie był za szeroki wybierz wózek jeden za drugim w wersji rozbudowanego zestawu wielofunkcyjnego. W takim przypadku masz do dyspozycji solidną ramę z wymiennymi siedziskami lub gondolami dla noworodków. Bardzo często wózek bliźniaczy jeden za drugim ma również w zestawie pierwsze foteliki samochodowe w formie nosidełek. Dzięki dopasowanym adapterom można je niejednokrotnie wpiąć w ramę. Wózek bliźniaczy typu jeden za drugim, często nazywany także "tramwajem", to podwójny wózek spacerowy lub 2w1 z gondolami.

...
Zakres cenowy
889zł
7599zł

Wózek bliźniaczy jeden za drugim – poznaj ofertę

Siedziska lub gondole w takich wózkach są ustawione w taki sposób, że jedno dziecko znajduje się za drugim. Wózki dla dzieci tego rodzaju dostępne są w ofercie naszego sklepu internetowego. Charakteryzują się większą długością niż pozostałe modele zawarte w ofercie, takie jak wózki wielofunkcyjne, 3w1 czy wózek z fotelikiem.

Alternatywnym rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku większych dzieci, jest wózek bliźniaczy spacerowy jeden za drugim. W takim modelu siedziska przystosowane są do potrzeb dzieci, które samodzielnie i stabilnie siedzą. Sprawdzą się nawet od wieku około ośmiu miesięcy, jednak zależy to od rozwoju dziecka. Co więcej, wiele wózków dla dzieci rozkłada się do pozycji leżącej, umożliwiając maluchowi wygodną drzemkę.

Wszystkie dostępne w ofercie wózki bliźniacze jeden za drugim to produkty wysokiej jakości, pochodzące od cenionych producentów. Dzięki temu masz pewność, że nie zawiodą Cię w żadnej sytuacji. Są estetycznie wykonane – bez trudu znajdziesz model, który przypadnie Ci do gustu i sprawi, że spacery z dziećmi będą przyjemnością. Świetnie przygotowane materiały są bezpieczne dla dziecięcej skóry, a przy okazji łatwe w czyszczeniu oraz często odporne na działanie promieni słonecznych czy wody.

Co wyróżnia wózki dla bliźniąt jeden za drugim?

Przede wszystkim każdy wózek bliźniaczy jeden za drugim to produkt wysokiej jakości, który nie zawiedzie Cię bez względu na to, gdzie podróżujesz oraz z jaką intensywnością. Specjalnie zaprojektowana rama sprawia, że wózek dla bliźniaków jeden za drugim nie przeważa w żadną stronę nawet jak jedno siedzisko jest wolne, co zdarza się przy starszych dzieciach. Plusem jest też funkcjonalność rozwiązania, czyli możliwość złożenia ramy oraz siedzisk w niektórych modelach.

Każdy wózek jeden za drugim to rozwiązanie przystosowane do spacerów w wygodnych warunkach z dwójką dzieci naraz. Jeśli często korzystasz z komunikacji miejskiej albo mieszkasz w rejonie, gdzie dominują wąskie drzwi i przejścia, to wózki bliźniacze jeden za drugim będą doskonałym wyborem. Są wręcz stworzone do realizacji wszystkich Twoich potrzeb. Dzięki specjalnej konstrukcji taki wózek bliźniaczy jest bardzo wygodny, jeśli chodzi o wchodzenie w zakamarki czy mieszczenie się w wąskich przejściach.

Oczywiście to nie wszystko, bo wózki dla bliźniąt jeden za drugim, z uwagi na swoją charakterystyczną budowę i ustawienie siedzeń w rzędzie, mają też inne cechy. Warto zastanowić się, czy na pewno Ci odpowiadają. W takim układzie siedzisk jedno dziecko zawsze jest nieco dalej od Ciebie. Oznacza to, że masz do niego nieco słabszy dostęp, choć nie jest on bardzo utrudniony.

Zobacz również: obok siebie, rok po roku, dla większej ekipy, krzesełka do karmienia, foteliki samochodowe

Dzięki ustawieniu siedzisk w rzędzie wózki dla bliźniąt jeden za drugim sprawiają, że maluchy mogą zajmować się różnymi czynnościami w tym samym czasie. Dzięki temu jedno dziecko nie budzi drugiego, gdy któreś z nich postanowi się zdrzemnąć. Taki układ zapobiega też kłótniom oraz próbom wyrywania sobie jedzenia czy zabawek.

W zależności od tego, na jaki wózek dla bliźniaków jeden za drugim postawisz, możesz spodziewać się różnych udogodnień. Dostępne są na przykład rozbudowane systemy amortyzacji, które szczególnie dobrze sprawdzają się, jeśli wózek ma służyć do jeżdżenia po nierównym podłożu, na przykład nieutwardzonych drogach. W takim przypadku ważne jest też, aby wózek jeden za drugim miał blokadę przednich kół oraz sprawny hamulec centralny. Większość modeli wyposażonych jest w takie funkcjonalności.

Jedną z zalet, która wyróżnia wózki dla bliźniąt jeden za drugim, jest szerokość siedziska. W takim modelu ma ono wymiary standardowego siedziska, jakie można spotkać w większości wózków pojedynczych. Dzięki temu dziecku jest po prostu wygodniej. Ma to istotne znaczenie zwłaszcza w przypadku, gdy wybierasz wózek bliźniaczy spacerowy jeden za drugim.

Kiedy warto wybrać wózek jeden za drugim?

Wózek bliźniaczy jeden za drugim to przede wszystkim opcja dla osób, które spodziewają się dwójki dzieci. Warto zaznaczyć, że jest to inny produkt niż ten przeznaczony dla dzieci rok po roku czy z różnicą wiekową, choć oczywiście modele z wymiennymi siedziskami sprawiają, że wózek jeden za drugim może być też użytkowany przez dzieci z różnicą wieku. W takiej sytuacji warto jednak zwrócić uwagę raczej na modele dedykowane takim warunkom użytkowania.

Dla nieco starszych dzieci lepszym wyborem będzie wózek bliźniaczy spacerowy jeden za drugim. W takim modelu zwykle siedziska są niewyjmowane, a wózek składa się jako całość. Zwróć uwagę na zdejmowane koła, co pozwoli Ci zaoszczędzić miejsce na przykład w bagażniku.

Wózki bliźniacze jeden za drugim sprawdzą się dla Ciebie i Twoich dzieci niezależnie od tego, jakie są Twoje oczekiwania co do wizualnej strony projektu. Wszystkie modele zostały przygotowane w sposób estetyczny oraz wykonane z trwałych i bezpiecznych materiałów. Jeśli cenisz sobie wyjątkowy komfort i estetykę, wybierz wózek dla bliźniaków jeden za drugim w wersji ulepszonej – zwykle dostaniesz go za dodatkową dopłatą.

Jaki rodzaj wózka bliźniaczego wybrać?

Rozwiązanie jakim są wózki bliźniacze jeden za drugim z jednej strony zapewnia dzieciom dużo przestrzeni, z drugiej może jednak sprawiać pewną trudność podczas transportu w małej windzie. Największa zaletą dziecięcych bliźniaczych wózków dla dzieci jeden za drugim jest jednak ich niewielka szerokość przy jednoczesnym zapewnieniu swobody ruchów małym pasażerom. Prezentowane wózki umożliwiają dosyć sprawny podjazd pod krawężnik. Często można je zbudować z wózka pojedynczego i dzięki temu zyskać dwa rozwiązania w jednym: dziecięcy wózek bliźniaczy jeden za drugim oraz wózek dla dzieci z małą różnicą wieku.

Follow us
Copyrights 2004-2022 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.