Zadzwoń! Poznaj rabaty i super promocje u konsultantów BoboWózki: tel. 504 77 30 60 lub tel. 506 46 88 54
+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Foteliki obrotowe z pozytywnym TEST PLUSEM

Foteliki obrotowe z pozytywnym TEST PLUSEM

2019-03-19

Czym jest TEST PLUS?

TEST PLUS bada przeciążenia, które w trakcie kolizji działają na głowę i szyję dziecka, grożąc jej złamaniem. Ten szwedzki test wykonywany jest w dwóch grupach wagowych - do 18 i do 25 kilogramów. Warto wiedzieć, że poddanie fotelika takiemu testowi jest dobrowolne.

Swingfix fotelik - blogBritax Romer SWINGFIX i-SIZE

Fotelik SWINGFIX i-Size jest przeznaczony dla dziecka już od pierwszych dni życia dzięki specjalnej wkładce. Może być używany do momentu osiągnięcia wzrostu 105 cm, co odpowiada wiekowi około czterech lat. Wkładka znajdująca się w tym foteliku stabilizuje główkę dziecka, chroni całe malutkie ciało i redukuje objętość fotelika, żeby jak najlepiej dopasować się do noworodka. Na uwagę w tym modelu zasługuje możliwość regulacji ramy antyrotacyjnej, co przekłada się na bardzo dobre dopasowanie do kanapy każdego samochodu, w zależności od kąta jej nachylenia. Dzięki regulacji zaczepów ISOFIX SWINGFIX może zostać dopasowany do każdego modelu samochodu.

Regulacja pozycji spoczynkowej jest możliwa w każdym położeniu fotelika, nie tylko, kiedy znajduje się on na swoim docelowym miejscu - tyłem do kierunku jazdy. Pozycję można regulować również wtedy, kiedy malec został włożony do fotelika. Na wysokie bezpieczeństwo dziecka wpływa również system SICT inside - są to niewielkie wystające ze skorupy elementy, po których w trakcie uderzenia rozchodzi się energia, tym samym ograniczając jej oddziaływanie na dziecko.

Britax Romer SWINGFIX M i-SIZE Britax Swingfix - blog

Między SWINGFIX M i-Size a SWINGFIX i-SIZE różnica jest tylko jedna. W tym modelu nie znajduje się specjalna wkładka dla noworodka, zatem nie możemy używać go dla nowo narodzonego dziecka. Oprócz tego SWINGFIX M, tak samo, jak model polecany wyżej, jest w tej chwili najbezpieczniejszym fotelikiem. Pozytywny TEST PLUS, który zdobyły oba modele, idzie w parze z najwyższą możliwą oceną uzyskaną w testach ADAC bez najmniejszych trudności. Oba fotele charakteryzują się dużą głębokością, co zapewnia dziecku dużo miejsca na nóżki, a tym samym zwiększa jego bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy. Dla większego komfortu rodzica oba fotele można obrócić o 90 stopni, żeby łatwiej umieścić dziecko w foteliku.

Nuna Norr Plus - blogNuna NORR i-Size

Trzecim polecanym przez nas modelem, który uzyskał pozytywny TEST PLUS, jest Nuna NORR i-Size. Ten fotelik jest także wyposażony w specjalną wkładkę dla niemowląt, dzięki czemu może być używany od pierwszych dni życia. Dodatkowo w zestawie jest letnia tapicerka, która pozwala skórze dziecka prawidłowo oddychać podczas ciepłych dni. NORR ma siedmiostopniową regulację pozycji spoczynkowej oraz podnóżek, który doskonale sprawdza się starszym dzieciom. Noga stabilizująca ze strefą zgniotu redukuje skutki zderzenia czołowego lub uderzenia w tył samochodu. Noga wydłuża się automatycznie w chwili, kiedy fotelik podczas zderzenia unosi się, co zapobiega jego gwałtownemu opadnięciu, a tym samym silnemu uderzeniu.

Tym, co jest charakterystyczne dla tego fotela, jest łatwy dostęp do uchwytu regulującego pozycję spoczynkową. Niezależnie od tego, w jakiej pozycji znajduje się fotelik, zarówno pasażer zajmujący przednie miejsce, jak i sam kierowca, mają możliwość łatwej i szybkiej zmiany kąta nachylenia fotelika. Dodatkowo konstrukcja fotelika jest wzmocniona przez stalowe elementy. NORR jest obracany o 360 stopni, jednak blokuje się wyłącznie tyłem do kierunku jazdy.

 

Który z tych modeli zwrócił Waszą szczególną uwagę?

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2021 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.