+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
zabawy na świeżym powietrzu

Kreatywne zabawy na świeżym powietrzu dla dzieci – najciekawsze propozycje

2022-04-29

Dzieci uczą się poprzez zabawę – w ten sposób najlepiej przyswajają nowe informacje, utrwalają wiedzę w praktyce i chętniej pokonują swoje ograniczenia. Czas poza domem to nieograniczona ilość nowych możliwości do zabawy! W co można bawić się na zewnątrz? Zbieranie liści? Podchody? Zabawy na świeżym powietrzu – zobacz nasze pomysły!

Spis treści

Zabawy dla dzieci na dworze niezależnie od pory roku

Lato to czas, kiedy z najmłodszymi domownikami spędzamy długie godziny poza domem. Wysokie temperatury, dłuższy dzień i zachwycająca pogoda zachęcają do jazdy na rowerze, spacerów w parku i wycieczek za miasto. Gdy przychodzi jesień lub zbliża się zima, entuzjazm i chęć na zabawy dla dzieci na dworze zwykle maleje. Czy warto wówczas rezygnować z aktywności poza domem, jeśli za oknem panuje plucha, wieje wiatr, a to, o czym zwykle marzysz wieczorami, to siedzenie pod grubym kocem?

Zabawy na świeżym powietrzu warto jest praktykować przez cały rok. Dzieci nie lubią monotonii i nudy, a najbardziej atrakcyjną zabawką może okazać się kałuża i długi patyk. Wystarczy odpowiednio się przygotować i z wyprzedzeniem spakować plecak, w którym znajdą się zapasowe ubrania, ciepłe elementy garderoby i termos z rozgrzewającą herbatą. W przypadku najmłodszych praktyczna będzie lekka i poręczna spacerówka, np. Elodie Details Mondo. Jakie gry i zabawy na świeżym powietrzu pomogą Ci zbliżyć się do swojej pociechy i rozbudzić w niej pasję prawdziwego odkrywcy?

zabawy na świeżym powietrzu

Zabawy na świeżym powietrzu – pierwszy rowerek dziecięcy

Zabawy na świeżym powietrzu to najlepsza forma aktywności sportowej. Dobrze jest od najmłodszych lat zaszczepiać w swoim dziecku miłość do sportu i dawać mu okazję do poznania różnych ciekawych dyscyplin. Od czego zacząć? Gdy Twój maluch samodzielnie chodzi, a jego motoryka duża rozwija się z dnia na dzień, warto zainwestować w pierwszy dziecięcy rowerek. Zwykle jest to rowerek biegowy, np. Kinderkraft Runner, który pozwala rozwijać poczucie równowagi, budować kondycję i świadomość swojego ciała.

Rower daje ogromne możliwości – możecie wspólnie wyruszyć na wycieczkę na plac zabaw, korzystać z niego w drodze do przedszkola, zamienić popołudniowe spacery w wyścigi, kto pierwszy dotrze do celu. Z czasem dziecku łatwiej będzie przesiąść się z biegówki na rowerek z pedałami i dołączyć do grona zaawansowanych cyklistów. Dzieci uczą się przez naśladowanie – kiedy Twojemu smykowi zabraknie sił lub zmorzy go sen, możesz używać bezpiecznej przyczepki rowerowej, np. Cybex Zeno, która sprawdzi się też podczas joggingu lub dalszej trasy po górach. Bobas może w trakcie biegu podziwiać okoliczne widoki, a gdy przyjdzie Wam ochota na postój, szybko wypniesz maluszka z siedzenia i pozwolisz mu na samodzielne poznawanie okolicy.

Zabawy na dworze dla dzieci

Zobacz zabawy na świeżym powietrzu, które prosto zorganizujesz dzieciom!

Zbieranie kamieni, liści czy żołędzi

Zabawa dla dzieci na dworze może opierać się na tym, co znajdziecie pod swoimi stopami lub dostrzeżecie nad głowami. Jesienią spróbujcie pobawić się w zbieranie kasztanów i żołędzi, z których potem powstaną armie ludzików i bajkowe postaci z ulubionych książek. Kolekcjonujcie kolorowe liście, które następnie możecie wkleić do zeszytu i stworzyć własny zielnik. Zbierajcie barwne kamienie, spróbujcie ułożyć z nich zamek, zbudować jak najwyższą wieżę lub rzucajcie nimi do celu, np. plastikowego wiaderka. Gdy po wielu godzinach zabawy dziecko poczuje się znużone lub zmarznie, skorzystaj z ciepłego i chroniącego przed wiatrem śpiworka, np. Elodie Details.

Zabawy w wannie

Gry i zabawy na świeżym powietrzu będą zawsze udane, jeśli się do nich odpowiednio przygotujesz. Maluchy uwielbiają wodę! Większość z nich mogłaby godzinami nie wychodzić z wanny, dlatego wodne harce możesz z powodzeniem przenieść na zewnątrz. Latem ustaw w ogrodzie lub na tarasie wanienkę z wodą, ułóż w jej pobliżu kolorowe naczynia i pojemniki do przelewania wody. Jeśli temperatura spada, wystarczy ubrać nieprzemakalne spodnie i kalosze – skakanie po kałużach zmęczy najtwardszego zawodnika. Po wyśmienitej zabawie zjedzcie energetyczny i zdrowy posiłek – owsianka w termosie lub kawałki owoców dawane do ręki umilą powrót do domu, np. w wygodnej i eleganckiej spacerówce Cybex Mios 2.0.

Gry na świeżym powietrzu – kuchnia błotna i podchody

Zabawy na dworze dla dzieci mogą być wyjątkowym fundamentem do nawiązywania nowych znajomości i uczenia się, jak współpracować w grupie. Jednym z najbardziej fascynujących zajęć dla dużych i małych jest kuchnia błotna. Choć wiąże się z brudnym ubraniem i umorusaną buzią, może zająć Twoją pociechę na długie godziny. By ją stworzyć, wystarczy stary stół, kilka pojemników lub nieużywanych garnków, i gotowe! Zupa z trawy, wykwintne danie z liści lub lemoniada z zerwanych kwiatów koniczyny to zdecydowanie powód do dumy dla małych kucharzy!

Twoje dzieci uwielbiają tajemnice, odkrywanie sekretów i snucie magicznych opowieści? Rozbudź ich wyobraźnię, proponując znaną od dziesięcioleci zabawę w podchody. Jeśli nie macie w swoim otoczeniu innych dzieci, możecie też pobawić się w detektywów lub przyrodników. Spróbujcie obserwować przyrodę – w tym celu warto wyposażyć się w lupę oraz specjalny pojemnik do obserwowania owadów. Drogę powrotną do domu, zamiast pokonywać samochodem, możecie odbyć zdrowo i bezpiecznie na rowerze z zamontowaną przyczepką rowerową Weehoo Thrill.

gry i zabawy na świeżym powietrzu

Zabawa dla dzieci na dworze, a w domu

Przygotowanie uczty

Świetna zabawa poza domem nie musi kończyć się wraz z zachodem słońca lub nadejściem deszczu. Zabierzcie wspomnienia do Waszego mieszkania. Gdy będziecie wracać z wycieczki do parku i miniecie lokalny warzywniak, zaopatrzcie się w sezonowe produkty i wspólne gotowanie zamieńcie w realną ucztę. Pozwól swojemu maluchowi, by razem z Tobą obierał warzywa lub owoce, mieszał sałatkę lub dodawał składniki do ciasta.

Kontynuacja zabawy w domu

Wrzućcie do plecaka znalezione na leśnej ścieżce kamienie, zróbcie z nich dekorację wokół doniczek z kwiatami lub wrzućcie do podstawek na wodę. Postarajcie się wieczorem odrysować kształty liści, które udało Wam się wspólnie zebrać – kolejnym krokiem może być dopasowanie ich do owoców i nazwanie, przy pomocy domowego atlasu roślin. Jeśli Twój syn lub córka pokochał jazdę na rowerze, kontynuujcie ją w domu – Childhome Vroom to rowerek, który sprawdzi się na chodniku i domowym salonie. Celebruj chwile z najmłodszymi, odłóż telefon i daj sobie czas, by na nowo zachwycić się światem, widzianym oczami Twojego dziecka!

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up