+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
Lekki wózek spacerowy do 7 kg

Lekki wózek spacerowy do 7 kg – TOP 3

2022-07-14

Często podróżujesz z dzieckiem, które nadal jeździ w wózku na dłuższe dystanse? Lekki wózek spacerowy do 7 kg to rozwiązanie dla Was! Sprawdź, jak wybrać odpowiedni model i dlaczego warto skupić się na wadze wózka.

Spis treści:

Lekka spacerówka do 7 kg – zalety

Dlaczego warto zwracać uwagę na wózki spacerowe lekkie i poręczne? Zazwyczaj dziecko, które jeździ w takiej spacerówce, jest już spore. Waży nawet kilkanaście kilogramów. To sprawia, że ciężki wózek obciążony dodatkowo masą własną dziecka jest po prostu niekomfortowy w prowadzeniu dla rodzica, zwłaszcza gdy do jego wagi dojdą jeszcze spore zakupy, umieszczone w koszu pod siedziskiem. Zanim zdecydujesz się na wózek spacerowy lekki, poznaj zalety tego rozwiązania.

Łatwość podróżowania

Jeżeli jeździsz całą rodziną w dalsze podróże, na pewno wiesz, że spakowanie samochodu i zmieszczenie do niego jeszcze ludzi wymaga nie lada sprytu. Lekka spacerówka do 7 kg jest zarazem mniejsza od standardowych, cięższych wózków. To sprawia, że o wiele łatwiej będzie Ci ją zapakować do bagażnika i zmieścić obok jeszcze walizkę. Przy wyjeździe na dłużej niż trzy dni jest to bardzo istotny aspekt. Z niewielkim wózkiem spacerowym spakowanie wszystkich bagaży do jednego samochodu i jeszcze zmieszczenie rodziny staje się jak najbardziej realne!

lekki-wozek-spacerowy-do-7-kg

Wygoda w publicznym transporcie

Każdy rodzic, który musi poruszać się z dzieckiem transportem publicznym, zna problem związany z wagą wózka. Lekki wózek spacerowy do 20 kg masy ciała dziecka to wygodne rozwiązanie dla opiekuna kilkulatka. Niektóre dzieci poruszają się wózkami nawet do szóstego roku życia! Dla rodzica to często wygodne, bo nie trzeba pilnować malucha np. podczas zakupów, a kosz umożliwia dodatkowo włożenie na dół kupionych produktów. Jeśli wybierzesz odpowiedni model wózka, bez trudu wjedziesz nim do autobusu albo zniesiesz go ze schodów.

Bardzo lekka spacerówka, dzięki niewielkim rozmiarom, może wejść też na pokład samolotu jako bagaż podręczny. Zależy to w dużej mierze od ustaleń konkretnych linii lotniczych. Zorientuj się przed lotem, jak wyglądają regulaminy w liniach, którymi chcesz lecieć. Pamiętaj jednak, że jeśli często wybierasz ten środek lokomocji, warto zadbać o wybór wózka nie tylko lekkiego, ale też składanego do naprawdę niewielkich rozmiarów.

Brak przeciążenia u rodzica

Znasz to uczucie napiętych mięśni, gdy po całym dniu wracasz z dzieckiem siedzącym w wózku do domu? Prawdopodobnie wynika to z wagi wózka, która jest po prostu za duża. Będzie to dawało się we znaki zarówno pod kątem Twojego wrażenia przemęczenia, jak i łatwości sterowania modelem. Z tego powodu warto zastanowić się, czy nie potrzebujesz przypadkiem lżejszej wersji spacerówki, w której dotąd jeździło Twoje dziecko.

Lekki wózek spacerowy do 7 kg – TOP 3

Czujesz się przekonany powyższymi argumentami, ale nie wiesz, jaki lekki wózek spacerowy wybrać? Profesjonalne doradztwo to nasza specjalność! Oto trzy najciekawsze modele wózków, które warto wziąć pod uwagę podczas wymiany spacerówki na mniejszą i lżejszą! Porównaliśmy zarówno wagę, jak i rozmiary po złożeniu oraz dodatkowe funkcjonalności modeli od sprawdzonych producentów z podobnej półki cenowej.

Silver Cross Jet 2.0

Warto zacząć od modelu brytyjskiej marki Silver Cross Jet 2.0. Wózek spacerowy jest nie tylko najmniejszy po złożeniu, ale również najtańszy z całej trójki. To ulepszona wersja modelu Silver Cross Jet – wózek spacerowy starszej generacji jest co prawda o 700 gramów lżejszy, ale ma mniej udogodnień. W nowszym modelu wprowadzono ich ponad sześćdziesiąt, co wyraźnie przekłada się na komfort dziecka i funkcjonalność, która zachwyci każdego rodzica.

Dzięki możliwości rozłożenia oparcia siedziska ten lekki wózek spacerowy jest odpowiedni dla dziecka już od urodzenia do momentu osiągnięcia wagi 15 kg, zatem około 3. roku życia. Dzięki zawieszeniu sprężynowemu spacery przebiegają bez trudności i kłopotów, a innowacyjny hamulec flip-flop nie pozwala na przypadkowe zwolnienie. Z jednej strony się go zaciąga, a z innej zwalnia.

Złożenie wózka jest możliwe przy użyciu tylko jednej ręki. Po złożeniu JET zyskuje niewielkie rozmiary, a dodatkowo może leżeć lub stać. Specjalna rączka ułatwia prowadzenie złożonego wózka, więc przenoszenie go nie jest koniecznością w każdej sytuacji. Dodatkowo producent dołącza specjalną torbę transportową, dzięki której złożony wózek nie ulegnie zabrudzeniu i otarciom stelaża, np. w czasie transportu.

Przeciwsłoneczny filtr UPF50+ odbija promienie słoneczne i nie pozwala na nagrzewanie się wnętrza wózka, by dziecko było odpowiednio chronione przed silnym słońcem. Koła przednie są obrotowe z możliwością blokady do jazdy na wprost, a obecność kosza zakupowego jeszcze bardziej zwiększa funkcjonalność wózka.

JET po złożeniu osiąga następujące wymiary: długość 55 cm, szerokość 30 cm i wysokość 18 cm, a jego waga wynosi 5,9 kg. Takie same wymiary ma też model JET 2.0, przy czym jego waga to 6,2 kg. Cena modelu Silver Cross JET wynosi 1395 zł, a wersji JET 2.0 – 1299 zł.

Cybex MELIO 2.0

MELIO 2.0 jest najlżejszą spacerówką od Cybexa. Ten model, podobnie jak powyższy JET po złożeniu stoi samodzielnie. Występuje w dwóch wersjach – lżejszy wariant Melio 2.0 Carbon o wadze 5,8 kg oraz cięższy Melio 2.0 o wadze 6,2 kg.

Siedzisko można zamocować w obu kierunkach jazdy, by zarówno rodzice, jak i dziecko odczuwali maksymalny komfort. Amortyzowane tylne koła zwiększają wygodę dziecka w czasie spacerów, szczególnie po nierównościach, ponieważ amortyzatory pochłaniają wstrząsy i drgania. Regulowany podnóżek i oparcie siedziska pozwalają dopasować wózek do indywidualnych potrzeb dziecka, by zapewnić mu wygodę. Ten lekki wózek spacerowy do 7 kg ma skrętne przednie koła, natomiast jego siedzisko ma większą od poprzednika wytrzymałość.

Z modelu Cybex Melio 2.0 mogą korzystać dzieci do osiągnięcia wagi 22 kg, czyli nawet 5. roku życia. To znaczne udogodnienie dla rodziców, którzy często mają przy boku dziecku podczas załatwiania różnych spraw. Rozmiary wózka po złożeniu to 69 cm długości, 49 cm szerokości i 29 cm wysokości. W zestawie znajduje się pokrowiec na nóżki. Można do niego również wpiąć miękką gondolę Cocoon S dzięki specjalnym adapterom. Cena modelu Melio 2.0 wynosi od 2249 zł, a Melio 2.0 Carbon – od 2599 zł.

Joolz Aer

To druga tegoroczna nowość wśród wózków spacerowych o wyjątkowo niskiej wadze. Joolz AER nie tylko waży niewiele, bo 6,3 kg, ale także wygląda niezwykle oryginalnie. Ten model wyróżnia się wysokim oparciem siedziska, przez co świetnie sprawdzi się dla wysokich dzieci. Specjalnie skonstruowane oparcie sprawia, że plecy maluszka są zawsze proste, co sprzyja prawidłowemu rozwojowi kręgosłupa. Sama rączka również jest położona dosyć wysoko, by rodzice cieszący się dużym wzrostem odczuwali maksymalny poziom wygody.

Jak na wózek dający rodzicom i dziecku duże możliwości i maksimum komfortu, AER składa się do niewielkich rozmiarów, by bez przeszkód można go było przewozić nawet w niewielkim bagażniku. Ponadto AER z łatwością można przenosić na ramieniu dzięki specjalnemu paskowi, który umożliwia nawet jazdę ze złożonym wózkiem na rowerze. Producent do zestawu dołącza także pokrowiec transportowy, by chronić wózek przed zabrudzeniami i otarciami w czasie transportu.

Rozmiar wózka po złożeniu to długość 53,5 cm, szerokość 45 cm i wysokość 21,5 cm, natomiast waga to 6,3 kg. Cena modelu JOOLZ AER wynosi 2099 zł.

lekki-wozek-spacerowy-do-7-kg

To oczywiście jeszcze nie wszystkie lekkie spacerówki dostępne w asortymencie. Warto zwrócić uwagę choćby na Mountain Buggy Nano, który zachwyca niewielką wagą i podręcznym rozmiarem po złożeniu. Wymieniona trójka to jedne z najlepszych wózków w swojej klasie. Jeśli interesuje Cię lekki wózek spacerowy do 7 kg, możesz zaufać któremuś z tych modeli. Korzystając z nich, poczujesz, jak rośnie Twój komfort w trakcie spacerów, a także, o ile łatwiej jest zapakować całą rodzinę z bagażami do dowolnego środka transportu.

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up