+30 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Jak prać wózek dziecięcy]

Jak prać wózek dziecięcy?

2018-02-26

Pranie tkanin w pralce

Wiele wózków ma części z tkaniny, które odpinają się od podwozia, tak jak na przykład wózki Cybex. W większości modeli  można je bezproblemowo prać. Najpierw jednak trzeba wszystko porządnie odkurzyć. Obszar, w którym oparcie boki wózka stykają się z dnem, jest tym, który wymaga największej uwagi. Nie musisz poświęcać na ten krok wiele czasu – większe okruszki i tak odpadną podczas wytrzepywania i prania tkaniny, jednak już teraz zobaczysz, które miejsca wymagają intensywniejszego czyszczenia. Wózek dziecięcy będzie cieszyć Twoje oczy i gwarantował maksymalną funkcjonalność przede wszystkim wtedy, kiedy będziesz o niego dbać.

Wózek dzięcięcy ma tkaniny możesz prać na zarówno w pralce, jak i ręcznie. W przypadku pierwszej opcji ustaw najdelikatniejszy program i zadbaj o to, by woda miała nie więcej niż 30oC. Po skończonym praniu rozłóż materiał na suszarce w taki sposób, by był on odrobinę napięty. Jeśli jest akurat upalne lato, to możesz założyć jeszcze wilgotny materiał na wózek, a następnie wystawić go na słońce. Dzięki temu tkanina nie straci swoje kształtu, a dodatkowo promienie słoneczne usuną z niej bakterie i inne drobnoustroje. Dzięki temu wózek dziecięcy będzie zawsze czysty i świeży.

Pranie ręczne – kiedy jest konieczne?

Pranie ręczne jest zdecydowanie trudniejsze, jednak w rozbudowanych wózkach dziecięcych materiału może być tak dużo, że po prostu nie zmieści się on do pralki. Do ręcznego prania potrzebujesz:

 

  • delikatnego mydła lub proszku do prania,
  • octu i sody,
  • miękkiej szczoteczki do tkanin,
  • ręczników,
  • wanny lub wysokiego brodzika.

 

Włóż materiał do wanny, a następnie zalej go zimną wodą. Ważne jest to, aby nasączyć nawet grubsze i wzmocnione części. Następie wlej mydło lub wsyp proszek i odczekaj 30 min. Po tym czasie chwyć szczoteczkę i przejedź nią po materiale. W szczególnie zabrudzonych miejscach możesz pocierać mocniej, a jeśli plamy nadal nie chcą zejść, to zalej je mieszanką octu i sody. Następie wysusz wszystko tak samo, jak w przypadku prania w pralce.

Ważne! Ocet i soda odbarwiają materiał, więc sposób ten sprawdzi się jedynie w przypadku jasnych tkanin.

Wózek dziecięcy ma dużo ruchomych części, w tym paski, wygodniej jest prać ręcznie. Zwilż ściereczkę z mikrofibry, dodaj odrobinę mydła i przejedź po materiale. Użyj bawełnianego ręcznika, aby usunąć nadmiar wody, a następnie wysusz wszystko na płasko, tym razem z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Alternatywnie – umieść paski w pralce na programie „wełna”.

Ważne! Czyszczenie i pranie wózka może go przywrócić do pierwotnego stanu, jednak zanim chwycisz za detergenty sprawdź wszelkie wskazówki dotyczące pielęgnacji i konserwacji u producenta wózka, ponieważ może się okazać, że posiadany przez Ciebie model (zwłaszcza jeśli posiadasz wózek z klasy Premium) wymaga specjalnej pielęgnacji lub produktów do czyszczenia, albo też będzie trzeba postawić na pranie ręczne. Wózek dziecięcy i jego tkaniny wymagają odpowiedniego podejścia, dopasowanego do potrzeb.

Jak prać wózek

Co zrobić, jeśli nie można zdjąć materiału z wózka dziecięcego?

Wiele wózków klasycznych ma zdejmowany materiał. Czasem zdarza się jednak, że nie można zdjąć tkaniny. W takim przypadku:

  1. Odkurz tkaninę lub użyj rolki do ubrań, żeby pozbyć się okruszków.
  2. Użyj myjki wysokociśnieniowej lub węża ogrodowego, aby zmoczyć całość.
  3. Przy pomocy szczoteczki nanieść dedykowany detergent lub roztwór wody, octu i mydła.
  4. Powstałą pianę pozostaw na kilka minut.
  5. Dokładnie opłucz wózek dziecięcy.

Jak prasować materiał gondoli po praniu?

Pranie wózka dziecięcego to początek drogi dbania o jego wysoką jakość. Wiecie już jak wyprać wózek dziecięcy i jak wyprać wózek spacerowy, jednak pamiętajcie o kolejnym ważnym etapie. Czyszczenie wózka dziecięcego może wydawać się czasochłonne i pracochłonne, jednak jest konieczne do tego, by wózek dziecięcy służył Wam przez długi czas. Po wypraniu i wyschnięciu materiału gondoli często trzeba go tej wyprasować. Nie jest to konieczne zawsze, bo podczas suszenia na wózku w czasie słonecznych dni, materiał nie traci swojego kształtu. Najczęściej jednak takie prasowanie jest konieczne i warto wiedzieć, jak to zrobić, by nie zniszczyć materiału. Ważne jest to, by żelazko ustawić na najniższą temperaturę i jeśli jest taka konieczność, to ewentualnie bardzo stopniowo ją zwiększać. Dobrze jest również zadbać o odpowiednią izolację, choćby umieszczając pomiędzy płytą żelazka, a prasowanym materiałem, jakiś materiał, niech to będzie nawet zwykła pieluszka. Pozwoli to na maksymalną ochronę materiału gondoli i sprawi, że będzie on dużo mniej narażony na jakiekolwiek uszkodzenia od temperatury. Zadbaj o wysoki poziom bezpieczeństwa zwłaszcza podczas prasowania tego fragmentu, gdzie znajduje się okienko kontaktowe. Najczęściej jest wykonane z grubej folii, która pod wpływem temperatury może się stopić.

Czyszczenie budki gondoli

Czyszczenie wózka dziecięcego i pranie wózka dziecięcego to naprawdę ważne elementy, dlatego zwracamy na to Waszą uwagę. Niekiedy potrzebne są specjalne delikatne środki do czyszczenia wózków dziecięcych, które znacznie ułatwią Wam to zadanie. Możecie też postawić na pranie ręczne, o czym pisaliśmy wyżej. Niekiedy tak jest też po prostu bezpieczniej, bo delikatne materiały nie będą odpowiednie do umieszczenia w pralce. Czyszczenie gondoli wózka wymaga wypięcia jej ze stelaża, następnie trzeba odpiąć wszelkie materiały, które tylko można, razem z wnętrzem gondoli. Wózek dziecięcy całościowo łącznie z gondolą są łatwe w czyszczeniu, choć początkowo może wydawać się inaczej. Kiedy już wiesz jak wyprać wózek dziecięcy, nieważne, czy w pralce, czy przez pranie ręczne, stanie się to tak proste jak wiązanie sznurówek.

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2021 BoboWózki
social mail
social up
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.