+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj

Mica Eco i-Size – codzienne życie staje się bezpieczniejsze

2022-08-29

Obrotowe foteliki samochodowe w ostatnich latach podbiły branżę dziecięcą. Nic dziwnego! Łączą bezpieczeństwo z wysokim komfortem użytkowania. Funkcja obrotu znacząco ułatwia obsługę fotela, a wyjmowanie i wkładanie dziecka do samochodu jest dużo prostsze. Coraz więcej rodziców decyduje się właśnie na fotelik obrotowy. Oferta producentów fotelików samochodowych wciąż poszerza się o nowe, bezpieczne i funkcjonalne modele. Niedawno do portfolio marki Maxi-Cosi dołączył fotelik Mica Eco i-Size, warto przyjrzeć mu się bliżej.

Spis treści:

 

 

Fotelik obrotowy – dlaczego warto?

Co sprawia, że foteliki obrotowe cieszą się wciąż rosnącą popularnością? Powodów jest wiele. Przede wszystkim funkcja obrotu daje możliwość ustawienia fotelika zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy. Oczywiście zalecamy, aby dziecko jeździło możliwie jak najdłużej tyłem do kierunku jazdy, a minimum do 15-miesiąca życia i osiągnięcia 76 cm wzrostu! Natomiast jesteśmy świadomi, że w życiu zdarzają się różne sytuacje, np. może się okazać, że dziecko cierpi na chorobę lokomocyjną, a jazda tyłem wzmaga dolegliwości. Wówczas fotelik obrotowy daje możliwość zmiany kierunku jazdy, dzięki czemu nie trzeba kupować nowego fotelika. Jedną z największych zalet fotelików samochodowych z obrotowym siedziskiem jest możliwość ustawienia ich przodem do drzwi. Dzięki temu podczas wkładania dziecka do samochodu plecy rodzica są mniej obciążone. Dodatkowo opiekun ma lepszy dostęp do dziecka i łatwiej mu ocenić czy jego pozycja jest prawidłowa, a uprząż odpowiednio zapięta, a to bezpośrednio przekłada się na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w trakcie podróży. Podsumowując – decydując się na fotelik obrotowy zyskujesz bezpieczeństwo, wygodę oraz lepszy dostęp do dziecka.

Maxi-Cosi Mica – Eco, Pro, i-Size?

W ofercie marki Maxi-Cosi znajdziemy aż trzy foteliki, które zawierają w nazwie słowo „Mica”. To nie pomyłka, modele te różnią się nie tylko pozostałymi członami nazwy, ale przede wszystkim funkcjonalnością. Mamy zatem fotelik Mica, Mica Pro Eco i-Size, a niedawno do oferty dołączył model Mica Eco i-Size. Jak widać producent wciąż stara się poszerzać ofertę fotelików z serii Mica, co świadczy o popularności tych modeli. Mica Pro Eco i-Size miał premierę na początku tego roku i bardzo szybko stał się bestsellerem wśród fotelików samochodowych 0-18 kg. Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców oraz dzieci producent wprowadził kilka modyfikacji i w efekcie powstał model Mica Eco i-Size – nieco tańszy, ale wciąż bezpieczny i bardzo funkcjonalny.

Bezpieczeństwo każdego dnia z Mica Eco i-Size

Marka Maxi-Cosi stworzyła produkt bezpieczny i praktyczny, uwzględniając troskę o środowisko. Tkaniny wykorzystane przy produkcji Mici Eco i-Size pochodzą w 100% z recyklingu. Jednocześnie zadbano o to, aby tapicerka była praktyczna w użytkowaniu. Można ją zdejmować i prać w pralce zgodnie z zaleceniami producenta. Ponadto tkanina jest miękka i oddychająca co zapewnia dziecku komfort w trakcie podróży. Mica Eco i-Size jest doskonałym przykładem na to, że troskę o środowisko da się połączyć z wygodą użytkowania.

Mica Eco i-Size jest fotelikiem samochodowym przeznaczonym dla dzieci mieszczących się w przedziale wzrostowym od 61 do 105 cm wzrostu, czyli od ok. 3 miesiąca życia do ok. 4 lat. Producent zaprojektował dodatkową, oddzielnie sprzedawaną wkładkę dla noworodków, dzięki której w foteliku mogą podróżować maluszki od urodzenia.

Marka Maxi-Cosi od lat kojarzy się z wysokiej jakości fotelikami samochodowymi. Producent kładzie ogromny nacisk na bezpieczeństwo najmłodszych i dba o to, aby produkty spełniały najwyższe standardy bezpieczeństwa. Fotelik samochodowy Mica Eco jest zgodny z najnowszą normą i-Size. Aby spełnić wymogi tej normy fotelik został poddany rygorystycznym testom, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony głowy, odcinka szyjnego oraz boków dziecka. Dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa fotelik Mica Eco został wyposażony w technologię G-CELL, która ma za zadanie absorbować energię powstałą w wyniku zderzenia bocznego.

Komfort dla dziecka i dla rodziców

Obrót w Mice Eco i-Size funkcjonuje w zakresie 360 stopni, czyli z opcji ustawienia fotelika przodem do drzwi skorzystasz z obu stron samochodu. Dzięki temu można zamontować go z dowolnej strony auta i nadal cieszyć się w pełni jego funkcjonalnością. Niezależnie od tego, przy których drzwiach zamontujesz fotelik nie będziesz musiał wkładać większego wysiłku w umieszczenie dziecka w samochodzie.

Mica Eco została wykonana ze szczególną dbałością o wygodę dziecka. W trakcie drzemki można zmienić pozycję fotelika do spania. Również zagłówek jest regulowany i dla zwiększenia komfortu został wykonany z miękkiej, pamięciowej pianki. Oddychające tkaniny zapewnią odpowiednią cyrkulację powietrza nawet w cieplejsze dni. Wszystko to sprawia, że dziecko może naprawdę komfortowo podróżować w foteliku samochodowym Mica Eco i-Size.

Mica Eco czy Pro Eco – który model wybrać?

Mimo podobieństwa w nazwie foteliki Mica Eco i Mica Pro Eco różnią się pod kilkoma względami. W przypadku fotelika Mica Pro Eco wkładka dla noworodków jest już w zestawie. Dodatkowo model „pro” został wyposażony m.in. w system ClimaFlow czy uprząż z systemem Easy-in. Wielu rodziców zadaje sobie pytanie – który z tych modeli jest lepszy? Bardziej odpowiednie wydaje się tu pytanie „Który z tych modeli jest lepszy DLA NAS?”. W zasadzie wszystko zależy od potrzeb rodziców, stylu życia, który prowadzą oraz ilości i długości odbywanych podróży. Właśnie dlatego najlepiej udać się do specjalistycznego sklepu, w którym doradca na podstawie rozmowy i modelu samochodu pomoże dobrać odpowiedni fotelik. Warto pamiętać, że we wszystkich sklepach BoboWózki foteliki przed zakupem są przymierzane do samochodu w celu sprawdzenia ich dopasowania, a następnie nieodpłatnie przeprowadzany jest montaż wybranego fotelika.

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up