+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj

Rodzina obrotowych fotelików 360 - Maxi-Cosi 360 Family

2023-02-22

Obrotowe foteliki samochodowe zrewolucjonizowały branżę i zyskały niesłabnącą popularność wśród rodziców. Nic więc dziwnego, że większość topowych producentów bezpiecznych fotelików samochodowych ma w swojej ofercie foteliki obrotowe. Również w portfolio marki Maxi-Cosi znajdziemy tego typu modele. Ten holenderski producent poszedł jednak o krok dalej tworząc serię 360 Family, która nie tylko oferuje możliwość obrotu fotelików, ale dodatkowo jest modularna – daje możliwość stworzenia zestawu, który posłuży od urodzenia aż do ok. 4 roku życia dziecka.

Spis treści:

Poznaj rodzinę 360!

Na serię Maxi-Cosi 360 Family składają się modularna baza isofix FamilyFix 360 oraz 3 foteliki samochodowe. Coral 360 przeznaczony dla maluszków od 40 do 75 cm, ważących do 12 kg, Pebble 360 w zakresie wzrostowym od 40 do 83 cm i wagowym 0-13 kg oraz Pearl 360, który posłuży aż do 105 cm wzrostu i 17,5 kg wagi.

Jeśli mowa o Maxi-Cosi 360 Family to jako jedną z największych zalet tej serii należy wymienić modularność. Każdy z 3 fotelików samochodowych jest kompatybilny z bazą isofix FamilyFix 360. Dzięki temu możemy skompletować praktyczny zestaw Maxi-Cosi 360 Family składający się z tzw. nosidełka (Coral 360 lub Pebble 360), które posłuży do ok. 12 miesiąca życia dziecka, a następnie na tę samą bazę montować kolejny fotelik Pearl 360, w którym dziecko będzie podróżować do ok. 4 roku życia. Nie ma potrzeby kupowania nowej bazy. Ogromnym plusem takiego rozwiązania jest to, że już na etapie pierwszego fotelika możemy korzystać z funkcji obrotu. Oczywiście w trakcie podróży dziecko jest skierowane tyłem do kierunku jazdy, natomiast przy wyjmowaniu lub wkładaniu maluszka do samochodu możemy sobie wygodnie jedną ręką obrócić fotelik w stronę drzwi. Z funkcji obrotu w zakresie 360 stopni możemy korzystać przy modelu Pearl 360.

Zarówno model Coral 360, jak i Pebble 360 można również zamontować na pas samochodowy. Wybór sposobu montażu to indywidualna kwestia ale montaż na bazie ma zalety, które warto wziąć pod uwagę. Odbywa się szybciej i jest łatwiejszy do przeprowadzenia. Po pierwszym zamontowaniu baza może zostać na stałe w samochodzie i po prostu należy na nią wpinać fotel. Dodatkowo rodzic w prosty sposób może zweryfikować poprawność montażu fotelika – baza za pomocą sygnału dźwiękowego oraz wskaźnika pokaże czy fotelik jest dobrze wpięty.

Podsumowując – seria 360 Family oferuje ogromny komfort użytkowania dzięki temu, że jest modularna i obrotowa, do rodziny 360 przynależą 3 foteliki oraz obrotowa baza isofix do tych fotelików.

Maxi-Cosi Coral 360

Fotelik samochodowy dla noworodków i niemowląt, który dzięki swojej funkcjonalności cieszy się ogromną popularnością. Na czym polega jego fenomen? Przede wszystkim Coral 360 wyróżnia się tym, że ma modularną budowę. Całość składa się ze skorupy oraz wyjmowanej wkładki, która waży zaledwie 1,7 kg. Dodatkowo można zakupić specjalny pas naramienny pasujący do wkładki, który znacząco ułatwi przenoszenie maluszka jednocześnie zapewniając rodzicowi wolne ręce. Coral 360 został wyposażony w uprząż Easy-in, dzięki której szybciej i łatwiej zapniesz dziecko w foteliku. Duży daszek, miękka wyściółka, innowacyjna wkładka oraz system ochrony bocznej zapewniają dziecku bezpieczeństwo i wygodę. Warto wspomnieć, że Maxi-Cosi Coral 360 zdobył nagrodę Red Dot w 2021 roku co zdecydowanie potwierdza wysoką jakość tego modelu.

Maxi-Cosi Pebble 360

Podobnie jak Coral 360, Pebble 360 posiada duży daszek przeciwsłoneczny, uprząż Easy-in oraz system ochrony bocznej. W przypadku tego modelu szczególnie warto zwrócić uwagę na wkładkę Baby-hugg, która dba o prawidłową pozycję i wygodę dziecka. Dodatkowy komfort zapewnia regulowany zagłówek oraz system Clima Flow, który usprawnia przepływ powietrza i reguluje temperaturę w foteliku. Pebble 360 w testach ADAC otrzymał 4 gwiazdki zdobywając ocenę 1,8 dobry.

Maxi-Cosi Pearl 360

Model Pearl 360 został przez producenta wyposażony w szereg funkcji charakterystycznych dla fotelików Maxi-Cosi. Są to ułatwiająca zapięcie dziecka w foteliku uprząż Easy-in, zapewniający cyrkulację powietrza system Clima Flow, czy zwiększający poziom bezpieczeństwa system ochrony bocznej G-Cell. Co istotne, z funkcji obrotu w przypadku tego modelu możemy korzystać niezależnie od pozycji jego odchylenia. W związku z tym, że jest to fotelik, który posłuży na dłużej zarówno wysokość uprzęży, jak i zagłówka można regulować by dostosować ją do aktualnego wzrostu dziecka. Możliwość regulacji odchylenia, specjalna wyściółka w siedzisku a także pianka memory w zagłówku zapewniają komfortowe podróżowanie.

Rodzina, która zadba o bezpieczeństwo Twojej rodziny

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców oraz ich maluszków producenci fotelików samochodowych oferują rozwiązania przede wszystkim bezpieczne, ale również praktyczne, takie które realnie sprawdzają się na co dzień. Właśnie taka jest seria fotelików samochodowych 360 Family. Wszystkie modele należące do rodziny 360 są zgodne z rygorystyczną normą i-Size UN R129. Zawsze przy zakupie fotelika samochodowego warto zwrócić uwagę czy dany model spełnia tę europejską normę. Dlaczego? Po pierwsze przy tej homologacji uwzględnia się kryterium wzrostowe, a nie wagowe jak w przypadku „starszej” normy ECE R44. Otrzymują ją foteliki, które zostały poddane testom również w przypadku kolizji bocznych i zostały dokładnie sprawdzone pod kątem ochrony głowy i szyi.

Codzienne użytkowanie fotelików z serii 360 Family jest bardzo komfortowe głównie za sprawą płynnej i prostej w obsłudze opcji obrotu. Kolejną z zalet ułatwiającą korzystanie z tych modeli jest możliwość wyprania tapicerki. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją producenta, aby w szybki i wygodny sposób wyprać poszycie w pralce.

Każdy z fotelików samochodowych z rodziny 360 jest dostępny w sprzedaży jako pojedynczy produkt, również bazę FamilyFix można kupić oddzielnie. Warto jednak rozważyć zakup zestawu Maxi-Cosi 360 Family z bazą oraz fotelikami Pebble 360 i Pearl 360. Ważne, aby wówczas pamiętać o przymierzeniu do samochodu obu fotelików. Taki zestaw posłuży od narodzin dziecka do ok. 4 roku jego życia, jest więc to inwestycja w bezpieczeństwo dziecka na długi czas.

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up