+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj

Gwiazdy Maxi-Cosi w tegorocznych testach ADAC

2022-12-20

Koniec 2022 roku zbliża się wielkimi krokami, a to idealny czas na podsumowania! W minionym roku w ofercie pojawiło się wiele nowości wśród wózków dziecięcych i fotelików samochodowych. Za nami kolejne edycje testów branżowych m.in. Test Plus i ADAC. W kontekście tych ostatnich zdecydowanie można stwierdzić, że był to bardzo dobry rok dla marki Maxi-Cosi. W tym roku aż 4 modele fotelików samochodowych Maxi-Cosi otrzymały dobre noty w testach ADAC. Przyjrzyjmy się im bliżej!

Spis treści:

Co nowego w 2022 roku?

Marka Maxi-Cosi od lat jest jednym z czołowych producentów bezpiecznych fotelików samochodowych, ale również wózków oraz akcesoriów do domu. Wśród tegorocznych nowości, które pojawiły się w ofercie tego holenderskiego producenta obok fotelików samochodowych należy wymienić krzesełko do karmienia Nesta, którego innowacyjność polega na długotrwałym użytkowaniu. Funkcjonalność tego produktu pozwala na to, aby służyło ono od narodzin aż do dorosłości! W 2022 roku swoją premierę miały również dwa foteliki samochodowe – obrotowy model dla dzieci od 61 do 105 cm wzrostu Mica Eco i-Size oraz model dla starszaków Titan Pro i-Size.

4 modele z 4 gwiazdkami!

W 2022 roku aż 4 fotele z oferty Maxi-Cosi zdobyły dobrą ocenę w testach ADAC, czyli otrzymały 4 gwiazdki. W wiosennej edycji testowano foteliki CabrioFix i-Size, Mica Pro Eco i-Size oraz Pearl 360, a w jesiennej edycji Titan Pro i-Size. Wyniki testów po raz kolejny potwierdziły wysoką pozycję marki w branży, tym samym udowadniając, że zaufanie, którym konsumenci darzą produkty Maxi-Cosi nie bierze się znikąd.

 

Model CabrioFix i-Size dedykowany jest dla najmłodszych maluszków – od urodzenia do ok. 12 miesiąca życia, mieszczących się w przedziale wzrostowym od 40 do 75 cm i wagowym do 12 kg. Warto podkreślić, że poza dobrymi wynikami w testach ADAC fotelik spełnia również europejską normę i-Size – to kolejne potwierdzenie tego, że producent zadbał o wysoki poziom bezpieczeństwa noworodków i niemowląt. Oczywiście jest to fotelik tyłem do kierunku jazdy i można go zamontować zarówno na bazie Isofix, jak i na pasach bezpieczeństwa. CabrioFix i-Size wyróżnia się niską wagą – waży zaledwie 3,2 kg co znacząco ułatwia codziennie przenoszenie fotelika. Producent wyposażył ten model w szereg funkcji, które dbają o komfort maluszka w trakcie podróży. Obszerny daszek przeciwsłoneczny stanowi skuteczną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, a miękka wkładka dla noworodków zapewnia wygodę w pierwszych tygodniach życia dziecka jednocześnie zapewniając prawidłową pozycję ciała.

Kolejnym z naszych czterech bohaterów jest Mica Pro Eco i-Size. Model ten został zaprojektowany z dbałością o środowisko – tkaniny wykorzystane przy jego produkcji w 100% pochodzą z recyklingu. Można zatem śmiało stwierdzić, że jest to fotelik innowacyjny. Potwierdzeniem wysokich standardów bezpieczeństwa jest zarówno dobra nota w testach ADAC, jak i zgodność z normą i-Size. Zalety tego fotelika doceniają nawet najbardziej wymagający rodzice, nic więc dziwnego, że został laureatem prestiżowej nagrody Reddot Winner 2022. Mica Pro Eco i-Size jest fotelikiem obrotowym, co oznacza, że rodzic w prosty sposób może odwrócić fotelik w swoją stronę np. przy wkładaniu dziecka do samochodu. Dzięki tej funkcji rodzicom łatwiej jest ocenić poprawność zapięcia uprzęży oraz ułożenie dziecka w foteliku. Mica Pro Eco została wyposażona w system ClimaFlow, który zapewnia cyrkulację powietrza nawet w cieplejsze dni. Dzięki możliwości regulacji odchylenia rodzic łatwo może dostosować jego położenie tak, aby dziecku było wygodnie, a Mica Pro Eco zapewnia najlepsze w tej klasie kąty odchylenia. Maxi-Cosi Mica Pro Eco jest modelem przeznaczonym dla dzieci od urodzenia do ok. 4 roku życia, ważących do 18 kg i mierzących od 40 do 105 cm wzrostu.

Wśród tegorocznych czterogwiazdkowców znalazł się również Maxi-Cosi Pearl 360. Model ten należy do fotelików z serii 360 Family, które są kompatybilne z bazą Isofix FamilyFix 360 co umożliwia stworzenie bezpiecznego i funkcjonalnego zestawu na lata. Pearl 360 jest fotelikiem samochodowym dla dzieci ważących do 17,5 kg, od urodzenia do ok. 4 roku życia o wzroście między 40 a 105 cm. Podobnie jak poprzednicy spełnia rygorystyczne wymogi normy i-Size. Jak sama nazwa wskazuje jest to model obrotowy w zakresie 360 stopni. Podobnie jak w przypadku Mici Pro Eco obrót można w wygodny sposób regulować przy użyciu jednej ręki. Podobieństw jest więcej. W obu modelach producent zastosował system ochrony bocznej G-Cell, panele ClimaFlow oraz uprząż z systemem Easy-in, który ułatwia wkładanie i wyjmowanie dziecka z fotelika. Wielostopniowa regulacja wysokości zagłówka oraz uprzęży, a także różne kąty odchylenia umożliwiają dostosowanie fotelika Pearl 360 dla wygody dziecka. Zarówno Mica Pro Eco jak i Pearl 360 są modelami obrotowy jednak zalecamy, aby jak najdłużej korzystać z nich w pozycji tyłem do kierunku jazdy – takie rozwiązanie jest najbezpieczniejsze dla dziecka.

Ostatnim fotelem z naszej czwórki jest tegoroczna nowość – Titan Pro i-Size, który jest udoskonaloną wersją swoich poprzedników z serii Titan. Zgodnie z zaleceniami producenta jest on dedykowany dla dzieci w przedziale wzrostowym od 76 do 150 cm wzrostu – zatem to doskonała propozycja dla starszaków nawet do ok. 12 roku życia. Fotelik samochodowy posiada charakterystyczne dla tego producenta funkcje takie, jak panele wentylacyjne ClimaFlow czy ochrona boczna G-Cell 2.0. W zagłówku umieszczono opatentowany system AirProtect®, który zmniejsza ryzyko urazów głowy o 20%. Duży zakres regulacji zagłówka oraz możliwość zdemontowania 5-punktowej uprzęży sprawiają, że fotelik rośnie razem z dzieckiem i posłuży mu aż do osiągnięcia 150 cm wzrostu.

Dlaczego warto postawić na fotelik samochodowy z testami ADAC?

Testy ADAC są wykonywane przez niezależną instytucje, można zatem uznać, że są w pełni obiektywne. Producenci nie mają w żaden sposób możliwości ingerowania w przebieg testów. Po prostu produkt musi obronić się sam. Podczas testów każdy fotelik zostaje poddany próbom w bardzo wymagającym środowisku testowym, które imituje prawdziwe kolizje drogowe. Foteliki nie tylko są poddawane crash testom, specjaliści oceniają je również pod kątem obsługi, ergonomii oraz jakości zastosowanych materiałów. Można zatem stwierdzić, że decydując się na zakup fotelika z pozytywną oceną ADAC zyskujemy produkt, który został od A do Z prześwietlony przez fachowców z branży.

Przymierz się do tegorocznych zwycięzców ADAC!

Tegoroczne wyniki testów ADAC są niekwestionowanym sukcesem marki Maxi-Cosi i potwierdzeniem, tego że producent tworzy bezpieczne foteliki samochodowe dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych. Warto wspomnieć również o modelach, które w poprzednich latach zdobywały dobre oceny w testach ADAC. Wśród fotelików, które również otrzymały 4 gwiazdki znalazły się Coral, Kore oraz Kore Pro. Wszystkie wspomniane produkty znajdziesz w ofercie BoboWózki.

Jeśli poszukujesz bezpiecznego fotelika samochodowego lub zainteresował Cię, któryś z opisanych modeli koniecznie odwiedź najbliższy sklep BoboWózki! O dostępność danego modelu w konkretnym sklepie warto zapytać telefonicznie lub mailowo. Nasi Doradcy fachowo sprawdzą kompatybilność fotelików z Twoim autem i zamontują wybrany model.

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up