+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
Organizacja urodzin dla dzieci

Organizacja urodzin dla dzieci – gdzie i jak najlepiej je wyprawić?

2023-01-13

Przyjęcie urodzinowe dla dzieci to świetna okazja do wspaniałej zabawy, dziecięcej integracji i mnóstwo radości dla najmłodszych. Co zrobić, by organizacja urodzin dla dzieci nie sprawiała zbyt wiele trudności? Jakie atrakcje na urodziny dziecka warto wybrać? Oto nasze propozycje!

Spis treści:

Organizacja urodzin dla dzieci – kilka najważniejszych zasad

Zastanawiasz się, jak zaplanować imprezę urodzinową dla Twojego malucha, by wszyscy goście wrócili do domów w doborowych nastrojach? Organizacja urodzin dla dzieci wymaga nieco kreatywności ze strony rodziców. Do przygotowania przyjęcia urodzinowego możesz zaangażować dziadków lub starsze rodzeństwo jubilata, a także innych rodziców zaproszonych gości. Ważne, aby dobrze poznać marzenia dziecka i dopasować tematykę przyjęcia do jego pasji.

Pomysł na urodziny dla dziecka powinieneś też dostosować do jego wieku i liczby zaproszonych gości, a nawet pory roku. Co zrobić na urodziny dziecka, by był to niezapomniany dzień pełen wspomnień? Do wyboru masz urodziny dziecka w domu, zabawę w pobliskim domu kultury lub centrum zabaw dziecięcych albo zupełnie nietypowe urodziny dla dzieci na basenie, lub… w miejskim parku! Jeśli Twoja pociecha jeździ jeszcze w wózku, przydatny będzie łatwy do prowadzenia i dobrze amortyzowany model, np. Graco Myavo.

Oprócz miejsca zaplanuj smaczny i zdrowy poczęstunek. Dobrze jest także zbudować całe wydarzenie wokół ulubionego bohatera z ukochanej kreskówki lub postaci z ostatnio przeczytanej książki. Z odpowiednim wyprzedzeniem zróbcie personalizowane zaproszenia urodzinowe dla dzieci, dzięki czemu goście będą mogli zarezerwować wybrany termin w domowym kalendarzu.

Jak zaplanować urodziny marzeń?

Co zrobić na urodziny dziecka, by Twoja pociecha zapamiętała je na długo? Zacznijcie od przygotowania listy zaproszonych gości. W zależności od wieku malucha będą to koledzy z przedszkola, rówieśnicy ze szkolnej ławki lub dzieci poznane na kółku zainteresowań. Być może w przyjęciu wezmą udział dzieciaki z różnych grup rówieśniczych – dobrze jest wtedy zaplanować zabawy integracyjne lub uprzedzić o tym fakcie animatora, by każdy gość czuł się dobrze w nowo poznanym towarzystwie.

Kolejny krok to wyznaczenie daty urodzin i poinformowanie o niej uczestników i rodziców zaproszonych brzdąców. Przydatna jest informacja, gdzie urodziny się odbędą i czy należy zabrać ze sobą specjalny strój, np. skarpetki antypoślizgowe, strój kąpielowy lub nieprzemakalne spodnie. Jeżeli jesteś rodzicem bliźniaków, obowiązkowym elementem dziecięcej wyprawki musi być bliźniaczy wózek, który ułatwi Ci dotarcie na przyjęcie urodzinowe nawet z gromadką dzieciaków, np. zgrabny Icandy Peach 7.

Zanim zaplanujesz smaczne menu, dowiedz się, czy któreś z dzieci nie ma alergii na serwowane potrawy. Jeśli przypilnujesz tych kilku ważnych kwestii, urodziny dziecka w ogrodzie lub klubie dziecięcym będą niesamowitą frajdą dla wszystkich maluchów. Organizacja urodzin dla dzieci – oto nasze propozycje udanych zabaw dla najmłodszych!

organizacja-urodzin-dla-dzieci

Urodziny dziecka w ogrodzie

Urodzinowym pomysłem, który sprawdzi się przede wszystkim późną wiosną i latem, jest przyjęcie w ogrodzie. To propozycja dla rodziców, którzy mieszkają w domu jednorodzinnym, ale i tych, których mieszkanie sąsiaduje z przytulnym parkiem lub skwerem osłoniętym zielenią. Udana impreza może odbyć się w ogródku dziadków albo w pobliżu placu zabaw, na parkowej polanie. Właśnie na takie okazje dobrze mieć pod ręką wózek z dobrze amortyzowanymi, dużymi kołami, który poradzi sobie na nierównym podłożu, np. TFK Mono Combi 2. Czego potrzebujesz?

Przygotuj wspólnie z dzieckiem zestaw kolorowych balonów i papierowe girlandy, którymi ozdobicie miejsce spotkania. Atrakcje na urodziny dziecka w plenerze mogą być rozmaite – pokaz i łapanie baniek mydlanych, zawody sportowe, grupowe budowanie szałasów lub gra w podchody, którą kochają i młodsi, i starsi. Być może na zewnątrz uda się zorganizować warsztaty z robienia wybuchowych eliksirów lub zajęcia z animatorem, który pokaże gościom zapierające dech eksperymenty i doświadczenia naukowe. Nie zapomnij o zestawie łatwych do złapania w dłoń przekąsek i zapasie napojów, zwłaszcza gdy na zewnątrz grzeje słońce.

Przyjęcie urodzinowe dla dzieci w sali zabaw

Jedną z najpopularniejszych opcji zabawy dla maluchów podczas urodzin jest zorganizowanie przyjęcia w sali zabaw. Może to być tor przeszkód wykonany z dmuchanych elementów, sala pełna trampolin, pomieszczenie z tunelem do wspinania lub basen z kulkami. Zanim zdecydujesz się na taką formę urodzin, upewnij się, że w danym miejscu atrakcje są dostosowane do wieku maluchów – być może dla przedszkolaków lepsza będzie bawialnia zamiast wysokich, pompowanych przeszkód.

Jak zaplanować imprezę urodzinową w bawialni? Wystarczy zarezerwować termin i określić liczbę uczestników. Zazwyczaj na miejscu do pomocy jest animator, który zajmie się opieką nad dziećmi, pokaże im, jak korzystać z określonych urządzeń, zaświeci świeczki na torcie i będzie uprzyjemniać czas najmłodszym. To dobry wybór zimą, gdy pogoda na zewnątrz jest niepewna lub gdy szukasz miejsca na urodziny, w którym całą organizacją zajmie się profesjonalny opiekun. Jeśli wybierzesz się na przyjęcie z pojemną spacerówką, z łatwością zmieścisz w niej wszystkie dziecięce akcesoria, zapasowe ubrania czy buty – właśnie taki jest wózek Oyster Gravity w zestawie z fotelikiem Avionaut Pixel.

Urodziny na basenie

Pomysł na urodziny dla dziecka w sportowym stylu? Nieco nietypowym, lecz bardzo oryginalnym miejscem do zorganizowania przyjęcia dla przedszkolaków lub dzieci ze szkoły podstawowej jest… basen! Takie przedsięwzięcie wymaga jednak nieco logistyki – musisz uprzedzić innych rodziców o swoich planach i upewnić się, że każde dziecko może korzystać z basenu. Być może któryś z gości boi się wody lub ma problemy zdrowotne, które wykluczą go z korzystania z atrakcji – wówczas dobrze jest rozważyć inne sportowe atrakcje.

Zabawę na basenie można połączyć ze słodkim poczęstunkiem po wyjściu z wody. Można także poszukać basenu, w którym oprócz pływania możliwe jest przeprowadzenie zajęć tanecznych lub zabawy w sali, gdzie młodzi sportowcy sprawdzą się w różnych dyscyplinach. Zawody sportowe możecie zakończyć rozdaniem pamiątkowych medali i zrobieniem wspólnych zdjęć, które pomogą utrwalić wspomnienia na dłużej. By łatwiej było zaszczepić w dziecku miłość do sportu, sięgnij po wózek z dużymi kołami, z którym możesz ćwiczyć, biegać lub praktykować długie spacery – idealny będzie Emjot Neri Cobalt Fleur.

Leśne urodziny dla dzieci

Nietypowe urodziny dla dzieci? Miłośnikom przyrody lub przedszkolakom, które lubią piesze wycieczki, spodobają się urodziny w lesie. Takie przyjęcie najłatwiej jest zorganizować w ciepłe miesiące, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by urodziny odbyły się na ośnieżonej polanie w miejskim parku. Zimą czas spędzony na świeżym powietrzu pomaga budować odporność i pozwala domownikom odpocząć w otoczeniu przyrody – w chłodne dni przyda się wózek z ciepłym śpiworkiem, np. Bebetto Flavio Premium Class.

Jeśli zamierzasz zabrać dzieciaki w plener, możesz zaprosić na przyjęcie animatora – przyrodnika, który opowie maluchom o mijanych roślinach, nakłoni gości do szukania śladów zwierząt na błotnistej ścieżce lub nauczy najmłodszych, jak rozpoznawać miejskie ptaki. Z przyrodniczego spaceru dzieciaki mogą wrócić z własnoręcznie zrobioną zakładką do książki, liśćmi, z których powstanie zielnik i mnóstwem cennych informacji. Na koniec leśnego spaceru rozłóżcie koce piknikowe, na których ustawicie talerzyki z przekąskami, kawałkami owoców i kubeczki z pysznym, orzeźwiającym kompotem.

organizacja-urodzin-dla-dzieci

Urodziny w kinie

Zaproszenia urodzinowe dla dzieci, gdy planujesz imprezę dla starszaków? Znajdź w okolicy studyjne kino, które oferuje seanse dla najmłodszych. W wielu z nich spotkasz się z ofertą urodzin dla dzieci, w ramach której zaproszeni goście obejrzą wspólnie film, a potem wezmą udział w warsztatach kreatywnych. Być może będziesz mógł sam wybrać z Twoim smykiem tytuł filmu i zdecydować o tematyce zajęć.

W małym, kameralnym kinie bez problemu rozstawisz stoliki ze smakołykami i napojami. Podczas warsztatów możecie pobawić się z animatorem w teatr, przygotować własne przedstawienie lub wziąć udział w warsztatach tworzenia tzw. slimów. W kinowej kawiarni zamówisz kawę i herbatę dla rodziców, którzy będą chcieli poczekać na swoje maluchy i spędzisz miło czas na swobodnych rozmowach – dzięki temu odpocznie nie tylko Twoje dziecko, ale i Ty!

Impreza we własnym domu

A gdyby tak zorganizować urodziny dziecka w domu? Takie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim wtedy, gdy zaproszonych gości nie jest zbyt wielu lub gdy w przyjęciu uczestniczą maluszki. Dzięki temu łatwiej jest reagować na potrzeby najmłodszych i wyciszyć brzdące, jeśli poczują się zmęczone. Urodziny w domu wymagają jednak odrobiny przestrzeni i samodzielnego przygotowania całego menu. Z drugiej strony – oszczędzasz pieniądze, które zapłaciłbyś za pracę animatora lub wynajem sali.

Przyjęcie urodzinowe w domu to okazja do wspólnego rysowania lub budowania z klocków. Zabawa może być tematyczna – wspólne tworzenie zamku, zabawa z piaskiem kinetycznym albo przygotowanie teatrzyku kukiełkowego. Nawet jeśli po zakończonym party czeka Cię więcej sprzątania, radość dzieciaków ze spontanicznej zabawy jest nie do przecenienia!

Przyjęcie urodzinowe… w muzeum!

Chcesz zaskoczyć jubilata i jego gości? Zaproponuj zorganizowanie urodzin w muzeum lub galerii sztuki. W wielu centrach kultury i placówkach oświatowych dostępna jest szeroka oferta zajęć edukacyjnych dla najmłodszych. Można je połączyć z przyjęciem w dniu urodzin, a przy okazji zarazić gości miłością do sztuki. Większość muzeów możesz odwiedzić z wózkiem, gdy Twój smyk utnie sobie drzemkę lub gdy jubilat świętuje z młodszym rodzeństwem. Na takie okazje idealny będzie wózek Espiro Yoga.

Do wyboru jest wiele ciekawych miejsc – od wystaw w muzeum narodowym, przez prezentacje w regionalnych oddziałach muzeów, po wystawy etnograficzne, przyrodnicze i prezentacje związane z historią miasta. Być może podczas urodzin uda się zorganizować zajęcia tematyczne ze śpiewania kolęd, tradycyjnych piosenek o wiośnie albo warsztaty tworzenia papierowych koronkowych serwetek. Dzięki takim zajęciom możesz odkryć nowe interesujące miejsca na mapie swojego miasta i stać się ich stałym bywalcem z Twoim dzieckiem!

Spełnij urodzinowe marzenie swojego dziecka!

Organizacja przyjęcia urodzinowego dla Twojej pociechy to bardzo ważne wydarzenie w życiu malucha. Dzięki zaangażowaniu rodziców można stworzyć bajeczne przyjęcie, które smyk będzie wspominać przez długie tygodnie. Aby impreza była udana, warto zaplanować ją z wyprzedzeniem – dzięki temu unikniesz problemu ze znalezieniem odpowiedniego terminu w bawialni, a data przyjęcia nie będzie pokrywać się z urodzinami kolegów z klasy. Zapytaj jubilata, jakie ma marzenia i czy chciałby, aby podczas urodzin wydarzyło się coś wyjątkowego – jeśli uda się je spełnić, maluch będzie zachwycony!

Wybór miejsca na wyśnioną imprezę zależy od liczby gości, pory roku, w której wypadają urodziny, oraz od indywidualnych zainteresowań zaproszonych maluchów. Dopasuj zajęcia do wieku uczestników i postaraj się, by na stole znalazły się smakołyki, które lubi większość dzieci. Z pewnością nie może zabraknąć dekoracyjnie przystrojonego tortu ze świeczkami, który możesz zastąpić tacą pełną babeczek lub łatwymi do złapania w małą rączkę słodkimi bułkami.

Zwykle urodziny dla przedszkolaków trwają ok. 2-3 godziny. Nie warto organizować ich późno wieczorem, gdy dzieci stają się senne i mogą szybciej się męczyć podczas zabaw ruchowych. Jeżeli przyjęcie planowane jest w weekend, wcześniejsza informacja dla wszystkich rodziców zaproszonych gości pozwoli zaplanować czas wolny tak, by być obecnym na imprezie. Wybierz jedną z proponowanych przez nas urodzinowych aktywności i przekonaj się, jak wspaniałe może być wspólne świętowanie z Twoją pociechą i jej przyjaciółmi!

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up