+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
Książki dla dzieci o ochronie środowiska

Segregacja śmieci, ochrona środowiska, dbanie o planetę. Seria MIESIĄC Z KSIĄŻKĄ DLA DZIECI

2019-09-25

Czytam sobie Eko wydawnictwa Egmont

Książeczki z serii Czytam sobie Eko stanowią dobre wprowadzenie do świata miłości do zwierząt i środowiska. Książeczki zostały oznaczone poziomami - poziom 1, poziom 2 i poziom 3. Ma to na celu dopasowanie książeczki do aktualnych umiejętności i wieku dziecka. Oprócz funkcji edukacyjnej seria Czytam sobie Eko stanowi początek wyjątkowej przygody z nauką czytania. Na końcu każdej książeczki na malucha czeka specjalny dyplom z miejscem na naklejkę znajdującą się na wcześniejszej stronie. Naklejek jest aż sześć w każdej książeczce, przez co dziecko może samo zdecydować, jak ukoronować swój dyplom. Naklejki mają różną treść, co w moim odczuciu jest rewelacyjnym posunięciem ze strony wydawnictwa. Przez różnorodność wariantów dziecko może samo zdecydować, co z danej książeczki najbardziej mu się spodobało i podbiło jego serduszko. Dodatkowo wszystkie książki są lekkie i o niewielkim rozmiarze, co nie sprawia trudności przy ich trzymaniu małymi rączkami.

Awantura w śmietniku i Wielki skarb - poziom 1

Książeczki z poziomu pierwszego wyróżniają się niewielką ilością wyrazów w całym tekście, co zachęca maluchy do czytania. Ciekawym zabiegiem ze strony wydawnictwa Egmont jest umieszczenie słów podzielonych na głoski, co pozwala rozpocząć pierwszy etap nauki. Litery są duże i czytelne, a zdania krótkie, przez co maluch nie powinien zniechęcić się do nowej przygody. Jednocześnie nic nie stoi na przeszkodzie, by książeczki z serii Czytam sobie Eko dzieciom czytali rodzice, nawet na długo przed rozpoczęciem nauki samodzielnego czytania.

Awantura w śmietniku to fantastyczna króciutka historia o różnych śmieciach, które straszliwie się kłóciły. Nie mogły znaleźć wspólnego języka, żeby się dogadać, przez co wolały dogadywać sobie nawzajem. Rozwiązanie okazało się proste i nieskomplikowane! Po jego wprowadzeniu wśród odpadków zapanował... porządek! Bardzo przyjemna szata graficzna autorstwa Justyny Frąckiewicz pozwala rozbudzić dziecięcą wyobraźnię, jest bardzo ciepła w odbiorze.

Książeczka o segregacji śmieci

Wielki skarb to historia o niezwykle ważnej dla wszystkich wodzie, co sugeruje już sama okładka. Dziecko w książeczce poznaje wodę w jej różnej postaci i dowiaduje się, że ten cenny skarb znajduje się wszędzie. Woda jest niezbędna do życia dla ludzi, zwierząt i roślin, jednak jej zapasy nie są nieograniczone. Mały czytelnik dowiaduje się, w jaki sposób może dbać o ten wielki skarb. Ilustracje Zofii Różyckiej są bardzo proste i niezwykle czytelne w odbiorze, a nasycenie ich pięknymi kolorami doskonale stymuluje zmysły dziecka.

Książeczka wielki skarb

Misja Inspektora Maskonuera - poziom 2

Po przejściu przez poziom 1 dziecko może sięgnąć po książkę z poziomu 2. W nim wyrazów jest aż czterokrotnie więcej, bo 800-900, a zdania są dłuższe. Pojawiają się również elementy dialogu. Słowa w ramkach nie są już podzielone na głoski, a na sylaby, dzięki czemu dziecko zdobywa umiejętność sylabizowania.

Maskonury to przyjemne ptaki żyjące na wyspach i u wybrzeży Atlantyku. W książeczce Misja Inspektora Maskonura dziecko poznaje sympatycznego ptaka, który za cel obrał sobie ratowanie zwierząt z wszechobecnego w wodach Atlantyku plastiku. Sam doskonale wie, że jest to praca bardzo trudna i żmudna, jednak nie może pozostać biernym. Wybiera się w bardzo długą podróż, by ratować zwierzęta, które darzy wyjątkowym szacunkiem i troską. Jego postawa z całą pewnością imponuje dzieciom. Z książeczki ilustrowanej przez Maćka Blaźniaka maluchy dowiedzą się, w jaki sposób one same mogą pomagać zwierzętom i chronić je przed śmieciami.

Recykling wózki dla dzieci - blog

Baba Jaga i Duch Puszczy - poziom 3

Poziom 3 to najbardziej zaawansowana opowieść. Od strony technicznej w tej książce występują już dłuższe i bardziej złożone zdania, pojawia się 2500-2800 wyrazów. Dodatkowym elementem jest bardzo praktyczny alfabetyczny słownik trudnych wyrazów, które zostały w tekście oznaczone gwiazdką. To pomaga dziecku uczyć się alfabetu i poruszać po słowniku.

Baba Jaga i Duch Puszczy to historia pewnej staruszki, która po powrocie z Ameryki postanawia pójść z duchem czasu. Kupuje sobie laptopa z Internetem, smartfona z dostępem do swojego konta na Facebooku. W czasie powrotu z zakupów zauważa, że w okolicy podjęto okrutne działania. Następnej nocy ma koszmary, budzi się bardzo niewyspana i w złym humorze. Postanawia ze wszystkich sił, że musi coś z tym zrobić. Spotyka się z innymi ludźmi i wspólnie podejmują radykalne kroki. Czy z pomocą Ducha Puszczy Jadze uda się zrealizować swoje cele? Czarno-białe ilustracje Joanny Furgalińskiej wyróżniają ten tytuł z całej serii. Dodają książeczce charakteru i powagi, są również spójne z lekko mrocznym charakterem opowieści.

Wózki dla dzieci recykling - blog

O serii Miesiąc z książką dla dziecka

Jako autorka naszego bloga prywatnie jestem mamą dwuletniego dziecka. Czytanie książeczek to nasza codzienność. Każdego dnia widzę postępy, jakie robi moje dziecko i wiem, że część rozwiązań wynosi z książek, które mu czytamy. Jestem głęboko przekonana, że poruszanie trudnych i ważnych tematów z dzieckiem będzie o wiele prostsze na podstawie wartościowych i cennych książek. Z tego powodu postanowiłam stworzyć serię Miesiąc z książką dla dzieci. W serii będą się pojawiać zarówno tematy ciężkie i kłopotliwe dla rodziców, jak i przyjemniejsze, mówiące choćby o czasie wolnym dziecka i sposobach jego spędzania. Wpisy pojawiać się będą w ostatnią środę miesiąca. W październiku na chwilę przed świętem zmarłych poruszymy trudny temat śmierci.

Co sądzicie o takiej serii na naszym blogu?

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up