+40 salonów
+100 ekspertów
+1mln bw
Montaż fotelików Zapytaj konsultanta Kontakt do salonów BW Blog
Szukaj
spacerówka dla chłopca

Spacerówka dla chłopca. Ranking najlepszych!

2024-03-05

Dobrze wybrana spacerówka dla chłopca zapewnia komfort maluszkowi. Lekki i łatwy w prowadzeniu wózek sprawia, że spacery są jeszcze przyjemniejsze również dla rodzica. Poznaj najlepsze modele wózków dla chłopców i dowiedz się, dlaczego właśnie one trafiły do naszego zestawienia.

Spis treści:

spacerowka-dla-chlopca1

Spacerówka dla Chłopca – Ranking Najlepszych

 1. Maxi Cosi Leona 2
 2. Kinderkraft Trig 2
 3. Cybex Coya
 4. Lionelo Annet Tour
 5. Mast Swiss Design M4x Plus
 6. Storchenmuhle Niko
 7. Cybex Libelle 2.0

Spacerówka staje się niezbędna, gdy dziecko zaczyna samodzielnie siedzieć. Najczęściej ma to miejsce już w 6. miesiącu życia. To wózek, który posłuży maluchowi przez kilka lat, dlatego warto poświęcić więcej czasu na jego wybór. Z naszego rankingu poznasz warte uwagi spacerówki dla chłopca. Dowiesz się, na jakich nawierzchniach dobrze sobie radzą i co zrobił producent, żeby zapewniały maksimum komfortu zarówno rodzicom, jak i dzieciom. Sprawdź też, w jakich wersjach kolorystycznych występują spacerówki. Niebieski wózek dla chłopca to przecież tylko jedno z wielu rozwiązań!

Wózek Spacerowy dla Chłopca – Recenzje Wybranych Modeli

Czas poznać top 7 modeli wózków dla chłopców. Sprawdź, czym się charakteryzują!

1. Maxi Cosi Leona 2 – świetna spacerówka dla chłopca do miasta i nie tylko

Nasz ranking otwiera wózek znanego producenta Maxi Cosi. Spacerówka waży 8,84 kg, ma skrętne przednie koła i kosz zakupowy o udźwigu 5 kg. Wózek występuje w kilku wersjach kolorystycznych – czarnej, zielonej i szarych.

Wózek przyjemnie prowadzi się po mieście, nawet tam, gdzie są wąskie chodniki. Dzięki skrętnym kołom przednim spacerówką można szybko pokonywać alejki w sklepach. Kosz zakupowy jest spory, co ułatwia robienie zakupów w towarzystwie dziecka. Koła są amortyzowane i odporne na przebicia, dlatego na trudniejszym podłożu, na przykład w parku, ten model też gwarantuje wygodę.

W tym modelu można łatwo zamontować siedzisko przodem lub tyłem do rodzica. Oparcie jest regulowane jedną ręką. Jest w nim kieszonka, w której zmieszczą się drobiazgi. Na uwagę zasługuje powiększana budka. Dobrze chroni małego podróżnika przed promieniami słońca. Filtr sprawia, że odbija promienie słoneczne, więc wnętrze spacerówki się nie nagrzewa. W ciepłe dni można łatwo odsłonić panel wentylacyjny, żeby zadbać o lepszy przepływ powietrza.

Plusy:

 • Możliwość wpięcia siedziska w dwóch kierunkach
 • Odporne na przebicie, skrętne koła
 • Niewielka waga wózka

Minusy:

 • Wysoka cena

2. Kinderkraft Trig 2 – lekka spacerówka z dużymi kołami

Ten lekki wózek spacerowy od Kinderkraft waży 8,5 kg. Wyróżnia się dużymi kołami i koszem zakupowym o udźwigu 2 kg. Wózek jest dostępny w wersji różowej oraz szarej. Dodatkowo możesz wybrać model z tradycyjną barierką lub tacką zamiast niej.

Spacerówka dobrze radzi sobie na chodniku, nawet wyłożonym małymi kostkami. Ma amortyzację, więc nierówności nie przeszkadzają chłopcu. Model wygodnie prowadzi się nie tylko w mieście, lecz także poza nim. Dzięki dużym, odpornym na przebicie kołom sprawnie pokonuje ścieżki w lesie i alejki w parku. Dziecko jest bezpieczne nawet na nierównej powierzchni dzięki pasom z otulinkami.

Model ma regulowane oparcie. Można je łatwo rozłożyć nawet do pozycji leżącej, gdy dziecko chce się zdrzemnąć podczas długiego spaceru. Obszerna budka chroni przed słońcem, wiatrem i deszczem. Przydatne akcesorium to uchwyt na kubek przymocowany do rączki.

Plusy:

 • Wygodnie prowadzi się po różnych nawierzchniach
 • Obszerna budka przeciwsłoneczna
 • Oparcie rozkładane do pozycji leżącej

Minusy:

 • Niewielki wybór wariantów kolorystycznych

3. Cybex Coya – lekki wózek spacerowy z amortyzowanymi kołami

Spacerówka dla chłopca marki Cybex jest dostępna w wielu wersjach kolorystycznych. Są to zarówno ciemne, jak i jasne odcienie materiału obiciowego. Na żywo pięknie prezentuje się wariant Matt Black Cozy Beige – to idealny kolor wózka dla chłopca. Spacerówka odznacza się niewielką wagą, która wynosi 6,6 kg i jest wyposażona w otwarty kosz zakupowy.

Wózek sprawdza się podczas podróży. Można go złożyć do kompaktowych rozmiarów, a poza tym jest lekki, więc każdy poradzi sobie z przenoszeniem go. Pomaga w tym specjalny pasek. Do stelaża łatwo wpiąć fotelik samochodowy, żeby stworzyć zestaw podróżny. Wszystkie koła są amortyzowane, więc chłopiec może cieszyć się komfortem, nawet gdy nawierzchnia nie jest równa.

Model ma regulowany podnóżek. Dzięki temu dziecko zawsze może opierać nóżki. Oparcie odchyla się przy pomocy jednej ręki. Budka ma filtr chroniący przed nagrzewaniem się wnętrza wózka, a także panel wentylacyjny, który dba o przepływ powietrza w upalne dni.

Plusy:

 • Ogromny wybór wariantów kolorystycznych
 • Niewielka waga wózka
 • Łatwa regulacja oparcia i podnóżka

Minusy:

 • Wysoka cena

4. Lionelo Annet Tour – idealna na każdą pogodę spacerówka dla chłopca

Wózek spacerowy dla chłopca marki Lionelo wyróżnia się stonowanymi kolorami materiału obiciowego. Do wyboru są ciemna zieleń (pięknie wygląda na żywo!), czerń i szarość. Model waży 12,5 kg, ma przednie skrętne koła i otwarty, duży kosz zakupowy.

Zaletą tej spacerówki dla chłopca jest łatwe prowadzenie po różnych nawierzchniach. Łatwo jeździć nim po alejkach w sklepie za sprawą skrętnych kół przednich. Wygodnie pokonuje się wysokie krawężniki. Model z dużymi kołami radzi sobie też z nierówną nawierzchnią w parku czy lesie. Spacerówkę łatwo złożyć. Można wypiąć koła, żeby jeszcze sprawniej przewozić ten model.

Spacerówka dla chłopca ma w zestawie dodatki, na przykład pokrowiec na nogi, idealny na chłodne dni. W upalne dni przyda się budka XXL z rozsuwanym panelem. Producent dołącza też moskitierę, która chroni przed uciążliwymi owadami. Elementy odblaskowe sprawiają, że można poczuć się bezpieczniej podczas spacerów po zmroku.

Plusy:

 • Przydatne akcesoria w zestawie
 • Wygodnie prowadzi się go po różnych nawierzchniach
 • Duży kosz zakupowy

Minusy:

 • Niewielka liczba wariantów kolorystycznych

5. Mast Swiss Design M4x Plus – wózek spacerowy dla chłopca z dobrym zawieszeniem

Wózek waży 9,5 kg i jest wyposażony w otwarty kosz zakupowy. Wybierzesz spośród kilku wariantów kolorystycznych. To między innymi niebieski wózek dla chłopca, ale też szary czy czarny.

Duże koła i skuteczna amortyzacja sprawiają, że tę spacerówkę wygodnie prowadzi się po różnych nawierzchniach. Przyjemnie manewruje się wózkiem w sklepie, parku czy lesie. Można zdecydować się na koła piankowe lub gumowe. Regulowaną rączkę łatwo dopasować do swojego wzrostu.

Regulowany podnóżek i możliwość ustawienia oparcia w pozycji leżącej pozwalają zapewnić maluszkowi optymalne warunki podczas spaceru. Budka z filtrem UV ma duże okienko, więc stale można obserwować dziecko. Rozwiązania zastosowane w modelu zapewniają prawidłową cyrkulację powietrza, dzięki czemu nawet w ciepłe dni chłopiec może cieszyć się komfortem.

Plusy:

 • Dobre zawieszenie i duże koła
 • Do wyboru są koła piankowe i gumowe
 • Budka z filtrem zapobiegającym nagrzewaniu się wnętrza wózka

Minusy:

 • Niewiele wariantów kolorystycznych

6. Storchenmuhle Niko – wózek dla chłopca z obszerną budką przeciwsłoneczną

Spacerówka waży 8,7 kg. Występuje w kilku wariantach – każdy z nich to doskonały kolor wózka dla chłopca. Możesz zdecydować się między innymi na granatowy materiał obiciowy. Model ma kosz zakupowy o udźwigu 5 kg.

Ten wózek dla chłopca wygodnie prowadzi się po mieście. Ma przednie koła skrętne, więc można sprawnie pokonywać wąskie chodniki i alejki w sklepach. Amortyzacja i dwa większe koła z tyłu powodują, że również na trudniejszych nawierzchniach model Niko świetnie sobie radzi. Koła mają odblaski, co zwiększa bezpieczeństwo podczas spacerów po zmroku.

Obszerna budka przeciwsłoneczna chroni przed promieniami, deszczem i wiatrem. Wózek ma regulowane oparcie do pozycji leżącej i podnóżek, więc łatwo zapewnić dziecku komfortowe warunki podczas spaceru. Spacerówka dla chłopca ma antybakteryjną powłokę, która zapobiega namnażaniu się drobnoustrojów. To przekłada się na brak nieprzyjemnego zapachu.

Plusy:

 • Niewielka waga
 • Skuteczna amortyzacja
 • Antybakteryjna powłoka, która zapobiega namnażaniu się drobnoustrojów

Minusy:

 • Wysoka cena

7. Cybex Libello 2.0 – bardzo lekka spacerówka dla chłopczyka

To jeszcze nie wszystkie modele wózków! Czas na ostatnią propozycję z naszego rankingu, czyli wyjątkowo lekką spacerówkę marki Cybex. Waży zaledwie 6 kg, więc można ją przenosić nawet jedną ręką. Model został wyposażony w niewielki kosz zakupowy. Dla chłopca sprawdzi się spacerówka w błękitnym odcieniu.

Wózek jest doskonałą propozycją do miasta. Został wyposażony w piankowe koła, które świetnie radzą sobie na chodniku i w sklepowych alejkach. Przednie są skrętne, co ułatwia manewrowanie modelem po wąskich uliczkach. Niewielki wózek posłuży podczas dalekich podróży, ponieważ można zabrać go do samolotu.

Model dba o bezpieczeństwo dziecka dzięki pasom z miękkimi nakładkami. Oparcie jest odchylane w trzech pozycjach, więc łatwo zapewnić chłopcu maksymalnie komfortowe warunki.

Plusy:

 • Bardzo mała waga
 • Wygodny do prowadzenia po mieście
 • Oparcie odchylane w trzech pozycjach

Minusy:

 • Niewielki kosz na zakupy
spacerowka-dla-chlopca3

Spacerówka dla Chłopca – Kryteria Wyboru

Wiesz już, jaka spacerówka dla chłopca będzie najlepszym wyborem. W zestawieniu znalazły się modele dostępne w różnych wariantach kolorystycznych. Możesz zdecydować się na jeden z odcieni niebieskiego, ale propozycji jest znacznie więcej.

spacerówka-dla-chlopca-grafika

Na pierwszym miejscu stawiamy jednak bezpieczeństwo dziecka. Właśnie dlatego do rankingu trafiły wózki z wygodnymi, regulowanymi pasami, które mają miękkie nakładki. Oprócz nich wiele spacerówek jest wyposażonych w barierkę ochronną. Przed silnymi promieniami słońca chroni obszerna budka. Często producenci stosują panel wentylacyjny, który zapewnia stały przepływ powietrza.

W rankingu są modele, które gwarantują komfort rodzicom. Mają:

 • regulowaną rączkę, którą łatwo dopasować do wzrostu,
 • kosz przeznaczony na zakupy lub akcesoria potrzebne podczas spaceru,
 • odporne na przebicie koła, które nie wymagają pompowania.

Wzięliśmy też pod uwagę wózki wielofunkcyjne. Są to takie modele, które pozwalają na wpięcie w stelaż nie tylko siedziska, lecz także fotelika samochodowego.

Wózki wielofunkcyjne przydają się, gdy wybierasz się w krótką podróż, na przykład do przychodni. Potrzebujesz wózka tylko po to, żeby przejść z maluszkiem od samochodu do lekarza. Nie musisz zabierać wtedy gondoli – wystarczy stelaż z wpiętym fotelikiem. Wózki wielofunkcyjne, które pozwalają stworzyć zestaw podróżny, to oprócz wymienionych w rankingu również Kinderkraft Apino czy Britax B-Agile M.

Możesz zdecydować się też na wózek 3w1 dla chłopca: do spacerowania, biegania, podróżowania. To doskonałe rozwiązanie dla aktywnych fizycznie rodziców. Wózek 3w1 dla chłopca to między innymi model Cybex Avi by Puma, który składa się do niewielkich rozmiarów. Dzięki niemu zabierzesz maluszka na spacer lub będziesz biegać w jego towarzystwie, a w weekend spakujesz wózek do samochodu, żeby wybrać się z pociechą gdzieś dalej.

spacerowka-dla-chlopca2

Spacerówki dla Chłopca – Nasze Wnioski i Rekomendacja

Lekka, łatwa w prowadzeniu, kompaktowa po złożeniu, wyposażona w solidne koła – taka spacerówka zapewni Ci wygodę podczas spacerów po różnej nawierzchni. Niektóre modele ważą zaledwie 6 kg – zwróć na nie szczególną uwagę, jeśli mieszkasz w bloku bez windy.

Producenci dbają zarówno o komfort rodziców, jak i dzieci. Regulacja oparcia i podnóżka, skuteczna wentylacja i miękkie nakładki na pasach to tylko część udogodnień. Dla chłopców jest mnóstwo wariantów kolorystycznych spacerówek. Niebieski to oczywiście jeden z nich, ale możesz też postawić na beż czy szarość.

Wiesz już, którą spośród spacerówek dla chłopca wybierzesz? Zajrzyj do sklepu BoboWózki, w którym czeka na Ciebie mnóstwo lekkich, łatwych w składaniu i komfortowych dla maluszka modeli.

Podziel się opinią jako pierwszy

Napisz opinię
Follow us
Copyrights 2004-2024 BoboWózki
social mail
social up